Norton Ghost

Mam takie pytanie.Czy warto kupić ten program?Albo inny,do odzyskiwania systemu.Używam komputera głownie w celach rozrywkowych,głownie do grania w sieci.Nie mam jakichś super cennych danych na dyskach.Jednak ,średnio co 4-6 miesiecy lubie robić reinstalke systemu.Dodam,że bardziej lubię niż jest to konieczne.Czy programy typu ghost faktycznie przyspieszają,ułatwiają ten proces.Bo może nie warto w to inwestować pieniędzy?Ja sam postawić systemu nie umiem,podobno z programem do jego odzyskiwania jest łatwiej.Czy na prawdę?Acha,podobno acronis true image jest fajniejszy od ghosta,prostszy w obsłudze.Może ktoś mądry zechce mnie oświecić w tej materii.Z góry dziękuje.

A to ciekawe bo ja nienawidzę tego robić ^_-

Ghost tworzy obraz tego co masz na partycji a potem z tego obrazu przywraca dane.

Czyli nie jest to reinstalka systemu w sensie ponownej instalacji tylko przywrócenie danych z kopii.

To rozwiązanie ma swoje plusy kiedy się na przykład coś “popsuje” i mamy w miarę świeżą kopie ale co pół roku i tak powinno się robić reinstalkę, czyli format i instalacja systemu.

No takie jest przynajmniej moje zdanie.

Dzięki za podpowiedź.Z tego by wynikało,że jak na moje potrzeby nie warto inwestować w coś takiego.

Norton Ghost służy nie tylko do tworzenia i przywracania SYSTEMU ale także do tworzenia kopii programów i prac tworzonych codziennie w różnych programach np Photoshop, Corel itp. No właśnie. Nie daj Boże by komu przyszło ustawić harmonogram np na codzienny. Oczywiście kopie są tworzone we wskazanym miejscu, ale ta codzienna kopia powiększa obszar plików backupowanych i tak nap po tygodniu takiej pracy może sie okazać, ze ilość miejsca na dysku tak się zmniejszy, ze nie bedzie juz możliwości tworzenia kopii. I TU JEST WATA Norton Ghosta, że nie umie uzupełniać backapów o tzw nowe pliki tylko wali w całości jakby od nowa ich całą zawartość. Robiłem kilka prób i nijak nie idzie tego “G” ustawić. Wot i wsio…