Norton ghost

(Iwajs) #1

witam

Mam ghosta i slyszalam ze mozna tym zrobic obraz dysku z systemem na przyszlosc w razie klopotow

Czy zna ktos moze stronke z opisem lub wie jak to zrobic bo ten angielski niestety nie dla mnie a latwo cos skopac :evil:

z gory serdeczne dzieki

(pysiu) #2

http://www.agavk.p9.pl/strony/win_ghost.php

http://wiaz.republika.pl/ghost2.html

(boczi) #3

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... rton+ghost

(Iwajs) #4

:smiley:

dziekuje najmocniej,dzis posiedze do rana i bede studiowala :slight_smile:

(pysiu) #5

powodzenia :wink: :wink:

(boczi) #6

Też kiedyśzaczynałem przygodę z tym programem i właśnie używałem opisu, który Ci podałem :slight_smile:

(Iwajs) #7

obiecajcie tylko ze jak wejde w niego (w ghosta) to nie wywali mi calego systemu lub nagle nie zacznie sie restartowac :x bo az sie boje zaczynac :x

(Iwajs) #8

:slight_smile: weszlam na stronke i tam poradzili zeby najlepiej odinstalowac antyvirka i firewalla...naprawde to konieczne mimo iz tez jest to norton ...czy robiliscie to z nimi zainstalowanymi ?

kurcze moze to glupie pytanie albo sie czepiam wszystkiego,ale naprawde nie wiem :slight_smile: co lepsze

(boczi) #9

Rób wszystko wg instrukcji.

Można i tak, i tak. Ja robiłem to z zainstalowaną ochroną.

(Iwajs) #10

juz sie uspokoilam,bo mam dosc instalacji jak na te pare dni ,w sobote odebralam "dziada" z servisu

dzieki najmocniej :lol:

(Vojtz) #11

Możesz zrobić obraz "pełnego" systemu (włącznie z antywirusem, ulubionymi grami itp.) tylko wtedy musisz się liczyć z dużą objętością takiego ghosta. Ja mam zrobionego minimalnego ghosta na płycie DVD i "pełnego" ghosta z wszystkimi niezbędnymi programami na twardym. Niezawodne i pewne narzędzie w razie potrzeby szybkiego rozpakowania. Powodzenia.

(system) #12

Mam pewien jaskółczy niepokój co do sposobu tworzenia Ghostowej boot płyty jaki podał Boczi.

W tym artykule podaje jakiś skomlikowany sposób na utworzenie boot płyty, a przecież gdy tworzymy dyskietkę standartową Ghosta (Standard Boot Disk) można od razu utworzyć dyskietkę

CD/DVD Startup disk with Ghost (pozycja ostatnia na obrazku) i ją wykorzystać do utworzenia boot płyty.

Ponadto nowsze programy Ghost'a same utworzą boot płytę i podzielą obraz na poszczególne CD-romy.

(lazikar) #13

No przecież jak tworzymy dyskietkę to tworzymy dyskietkę. :lol:

Sposób podany przez Bocziego jest jak najbardziej prawidłowy, nie widzę nic niepokojącego. :smiley:

(Patricko) #14

....po co jakies opisy....ten program jest tak prosty jak budowa cepa...juz z 4 razy przywracalem nim system....moze malo ale program mam opanowany....po prostu Norton System Works 2004 prof. i wszystko jasne....najlepszy antyvir pod sloncem....nic go nie przebije

(lazikar) #15

Zacznijmy od tego że program który opisujesz NSW to cały pakiet. Niestety nie wszyscy wiedzą jak to zrobić więc opis jest potrzebny. :smiley:

(Patricko) #16

Rozumiem...przeciez normalne..kazdy kiedys zaczyna...nikomu nic nie mowie.....takie fora sa potrzebne...sam troche rzeczy sie dowiedzialem..np.o SP2 :wink:

(Asterisk) #17

Nieładnie tak kogoś wpędzać w kompleksy.