Norton Internet Security czy Norton Personal Firewall + Nod

(Lol) #1

Norton Internet Security czy Norton Personal Firewall + Nod 32 2.5

Doradcie

(El Presidento) #2

Mysle ze to i to bedzie dobrym rozwiazniem :slight_smile: , zalezy jescze jakie masz parametry kompa.

Ja zamiast NPF polecam darmowe Kerio+Nod 32 i ja tak lece juz od kilku dobry miesiecy i zero problemów :slight_smile:

(lazikar) #3

Norton Internet Security.

Znowu o firewall. :slight_smile: Dziennie jeden temat odowiazkowo. :wink:

(Tenemos) #4

sam kożystam z norton internet security 2005 i jest to bardzo dobry program, wart polecenia :slight_smile:

chociaz mozesz zainwestowac w nod32 i npf , nie zamieniłbym firewalla nortona na żaden inny poniewaz jako jedyny bardzo dobrze radzi sobie z blokowaniem wszystkich śmieci podczas surfowania po necie :slight_smile:

banerów reklamowych, reklam we flashu , pop upów juz nigdy nie zobaczysz, chyba że odinstalujesz firewalla :slight_smile:

jednak że nod32 jest nieco słabszym av(nie jest najgorszym->a w ostatnim czasie coraz lepiej radzi sobie z wirami, jest coraz lepszy, ) ale jeszcze troche mu brakuje do nortona, dlatego jak juz mam wydac pierniadze, na twoim miejscu wybrałbym także norton internet security, juz masz w tym pakiecie wszystko, firewalla, antyvira i antispama :slight_smile:

(El Presidento) #5

A mozesz uzasadnic ta wypowiedz :? Bo wlasnie w wiekszosci testów Nod wyprzedza Nortona :smiley: :smiley:

(Lol) #6

A jeśli zmienię to czy mogę mieć Norton System Works??

Złączono Posta : 11.09.2005 (Nie) 9:44

Parametry kompa: Intel Pentium 4

1,82 GHz

256 MB ram

(Tenemos) #7

możesz ale pytanie po co ?

optymalny zestaw to norton internet security

ma ok, świetna herustyke, ale niestety w testach wykrywalności jeszcze troszke mu brakuje do nortona :smiley:

(M a x) #8

sam uzywam nortona ale nie polecam go zamula kompa okropnie i zadko sie aktualizuje z tych 2 to wybrał bym tą drugą obcje a po mojemu polecił bym ci kasperskyego i anyhakera nie byłem do końca przekonany do tej firmy ale sam program i firewall sprawuje sie rewelacyjnie na cienkim kompie takim jak duron 700 działa ok nie przymula w takim stopniu jak wyzej wymienione antywirusy i co bardzo bardzo wazne aktualizuje sie co parę godzin

(Tenemos) #9

daj mi linki chociaz do dwóch testów w których wygrywa nod z nortonem ?

(fiesta) #10

Tyle że w większości testów brana jest pod uwagę wersja 2.0 NODa32 a nie najnowsza 2.5 z nowym lepszym silnikiem skanującym.

(El Presidento) #11

Prosze

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

ale tutaj niestety wersja 2.0 :slight_smile: Ale i tak jest dobrze :smiley:

(Myszonus) #12

Ale dla przykładu w teście programów antywirusowych w Komputer świecie

norton 2005 zajął miejsce 3, a nod 32 2.0 miejsce nr.8. Testowanych programów było 19. Testy zostały przeprowadzone w AV-Test w Magdeburgu

(Lol) #13

No tak ale zauważ że Norton Spowalnia kompa. Zobacz wykres!!

(Myszonus) #14

Moim zdaniem Norton 2005 nie spowalnia kompa i -moim zdaniem-każdy kto tak twierdzi ma rację ... wtym samym teście, o którym pisałem było porównanie ociążenia systemu przez skaner/monitor

Wynik Nortona 2005:

Win. 98: 66/212

win. Me: 66/229

Win Xp : 85/151

Wniosek Norton 2005 najlepiej działa na systemia Win. XP

(El Presidento) #15

Myszak przeciez fiesta napisal jak bardzo rózni sie wersja 2.0 od 2.5.

Wiec proponuje ci NOD32 oraz Kerio lub Norton Personal Firewal ale bardziej jestem za Kerio. Jak wiekszosc uzytkowników forum :smiley:

(Myszonus) #16

Ja tam osobiście za kerio nie przepadam ... wole zone alarm, który bardzo dobrze działa z Nortonami.

Ale co kto woli ....... jak ktoś woli kerio to jest jego dobrowolny wybór.

(Lol) #17

A on ochroni mnie przed spiningiem??

(Myszonus) #18

Co nie co o zone alarm :

Komercyjna ale rozbudowana wersja popularnego programu służącego do zabezpieczania komputera przed włamaniami z sieci oraz łączenia się z nią przez niepowołane do tego programy. Tak jak w przypadku prostszej wersji program umożliwia skuteczne blokowanie prób dostępu do komputera z zewnątrz, a także pracę w trybie Stealth Mode, który sprawia, że komputer jest niewidoczny dla innych użytkowników sieci. Wersja Pro umożliwia dodatkowo blokowanie podejrzanych e-maili, wyskakujących okienek reklamowych (pop-up'ów), ciasteczek (cookies) śledzących aktywność użytkownika, a także chroni przed naruszeniami prywatności. W wersji Pro umożliwia także automatyczną konfigurację co ułatwia pracę z programem.

Teks z serwisu dobreprogramy.pl

(Lol) #19

Najnowsza wersja programu zabezpieczającego, znanej i cenionej z doskonałych programów narzędziowych firmy Symantec. Norton Personall Firewall to skuteczny program zabiezpieczający przed włamaniem do zasobów komputera ze strony hakerów oraz wysłaniem i przysyłaniem niepożądanych informacji przez programy szpiegujące. Sprawia, że zaraz po zainstalowaniu produktu komputer staje się niewidoczny z Internetu, tak że hakerzy nie mogą go znaleźć. Wykorzystana w programie inteligentna technologia zapobiegania włamaniom blokuje podejrzany ruch internetowy. Z kolei łatwa w użyciu funkcja kontroli prywatności zapobiega przesyłaniu informacji osobistych bez wiedzy użytkownika.

(Myszonus) #20

Jeśli już chcesz mieć produkt ze stajni symanteca to polecam ci NORTON INTERNET SECUIRITY SPYWARE EDITION 2005 (trzy w jednym) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: