Norton wielki problem (długie skanowanie)

Witam od dłuższego czasu mój norton skanuje bardzo długo ponad 2 godziny to chyba niejest normalne prawda?

kiedyś maxx to był 30 min a teraz masakra… http://voila.pl/a0e2u/?1

czy może ktoś z was wie czemu tak się dzieje???pozdro

acha i norton po zakończeniu skanowania nie wykrywa żadnego wirusa .Szczeże mówiąc mam wątpliwosci jakby nawet coś było czy mój norton by to wykrył

hmmm… może przestawiłeś na dokładniejesze skanowanie i łdużej trwa a wcześniej mniałes na mniej dokładne i szybciej było.

Zmieniałaś mu opcje?

Aby np. skanował archiwa i inne.

Dorzuciłaś mu wiele danych na dysk?

Wykonaj defragmentację partycji.

Ewentualna reinstalacja nortona wskazana.

2h na nortona przy dużym dysku, wielu danych i najbardziej szczegółowym szukaniu to wcale nie tak dużo Ci powiem :lol:

Długość skanowania zależy od tego ,co skanujesz.

Widzę ,że skanowałeś również archiwa ,a ze skanowanie tychże trwa długo.

Powinieneś się chyba cieszyć ,że nie masz wirusów na komputerze.

nic mu niezmieniałem w ustawieniach…

jasne ciesze się ale ciekawi mnie czy naprawde nic niema być może mój norton niewykrywa wszystkiego;)

To przeskanuj jeszcze dla pewności skanerami online np. panda online, mks online, symantec online.

Im więcej instalujesz rzeczy tym Norton będzie dłużej skanował bo więcej rzeczy musi przeskanować… Jest to logiczne. Jaki pojemny masz dysk twardy ?? I ile miejsca zajmują na nim dane… 2H to nie jest aż tak długo…

Powinieneś… Oprócz tego jak wina Nortona to usuń go + Przeczyść rejestr i zainstaluj jeszcze raz…

masz zapewne heurystykę Bloodhound ustawioną na wysoką. Ustaw na poziom średni. W masce wyjątków wstaw *.mp3 *.avi *.mpeg