Nośnik Danych[płyty-CD/DVD]

kupiłem sobie nagrywarke CD/DVD , dotąd miałem zwykłą więc sie tym nieinteresowałem ,

więc tak:

dostałem zamówione płyty DVD+R [a z boku pisze RW, a pod tym DVD+R] i sie zastanawiam czy to są wielokrotnego zapisu , zamawiałem zwykłe DVD+R i DVD-R

z tego co wiem to [+] są nowszego typu

i jeszcze do czego mogą mi sie przydać :

DVD-RAM 4.7 GB

CD-R 700MB DL

głupie może pytanie , ale dla mnie ważne

więc prosiłbym o odpowiedzi a nie jakieś głupie teksty

Dziękuje.

Zapewne mówisz o Esperanzach. Pomimo tego napisu są to płyty jednokrtonego zapisu.

Zresztą za płytę DVD wielokrotnego zapisu tej firmy nie zapłacisz koło 1 zł tylko koło 5 zł.

to są [Mediastore]

tak mi sie zdawało że to jakieś oznaczenie , ale nie byłem pewny

do czego mogą mi sie przydać :

DVD-RAM 4.7 GB

CD-R 700MB DL

???

DVD-RAM 4.7 GB ta płyta jest dwuwarstwowa i możesz na nią nagrać do 8.5 gb CD-R 700MB DL a to jest zwykła płyta cd-r możesz na nią nagrać muzykę albo coś innego

DVD-RAM: (ang. Digital Versatile Disc –- Random Access Memory) - pierwszy ze standardów zapisu na płytach DVD. Płyty nagrane w tym standardzie możliwe były do odczytania tylko w nagrywarkach DVD-RAM (a najczęściej tylko w konkretnym modelu), a włożenie takiej płyty do zwykłego napędu CD lub DVD najczęściej blokuje mechanizm takiego napędu. Bardzo szybko wyparty przez nowsze standardy DVD-RW/+RW. Wśród powszechnie dostępnych obecnie nagrywarek DVD±RW, standard DVD-RAM w pełni obsługują napędy LG Electronics (nośnik używa się po wyjęciu z kasetki).

* DVD-RAM 1.0

o Jednostronne, jednowarstwowe, o pojemności 2,58 GB

o Dwustronne, jednowarstwowe, o pojemności 5,16 GB

* DVD-RAM 2.0

o Jednostronne, jednowarstwowe, o pojemności 4,7 GB

o Dwustronne, jednowarstwowe, o pojemności 9,4 GB

Istnieją mniejsze nośniki (1,46GB) ale są rzadko spotykane. Domyślnie nośniki są sprzedawane w specjalnych kasetkach (podobnych do dużych dyskietek) z przeznaczeniem do specjalnych napędów. Obecnie produkowane nagrywarki wieloformatowe DVD (LG) pracują z nośnikiem bez kasetki (istnieje możliwość wyjęcia samej płyty DVD-RAM). Nośniki w kasetce są ok. 50% droższe od płyt bez kasetek.

Złączono Posta : 05.08.2005 (Pią) 20:57

no nie bardzo…

poszukaj jescze informacji na ten temat… szczerze mowiac 1 raz sie spotkalem z taka plyta/ami

Tylko DVD-RAM osługuje mniejszość nagrywarek DVD, pamiętaj o tym; np. LG obsługuje ten format (płyty są drogie).

Nie ma CD-R DL.

Jeśli już to DVD-R DL, dwuwarstwowe, 8.5 GB.

a własnie ze są :smiley:

Ok Gumis88Krk , ale to tylko nazwa produktu wymyślona przez Verbatim - skrót od DataLife :slight_smile:

aaa to przepraszam :smiley:

Dzięki za odpowiedzi ,

byłem ciekawy do czego ewentualnie mogłyby mi sie przydać takie płyty

Złączono Posta : 05.08.2005 (Pią) 22:31

trafiłem też na jakieś

Dyski magneto-optyczne

to chyba płyty nie dyski twarde

ale coś niemoge znależć jak to wygląda

http://pasaz.wp.pl/cid,2466,szukaj,Magn … Bpage%5D=2

Złączono Posta : 05.08.2005 (Pią) 22:31

od 100-pare zł. w góre.

Złączono Posta : 05.08.2005 (Pią) 22:39

znalazłem troche informacji o nich

http://home.autocom.pl/mkawalec/h55.htm