Nośnik pamięci: pendrive czy karta micro sd?

Witam,

Mam zamiar kupić nośnik pamięci (16gb lub więcej).

Zastanawiam się nad pendrive’em a kartą micro sd.

Biorę pod uwagę kartę, ponieważ przydałaby mi się również do telefonu.

Jestem pewien, że prędkość przesyłania danych jest inna na obu urządzeniach, ale nie w tym rzecz.

Widziałem urządzonko pod usb, do którego można było włożyć kartę. Wówczas funkcjonowałoby to jak pendrive.

W co ‘opłaca’ się zainwestować?

W Twoim przypadku chyba karta będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ będziesz mógł jej używać w telefonie i do komputera (dzięki temu sprytnemu urządzeniu). Jest jeszcze kwestia ceny, ale to sam musisz sprawdzić, ponieważ nie wiem czego oczekujesz od pendrive’a/karty. (tj. marka, szybkość itp).

Pozdrawiam.

http://www.vobis.pl/oferta/pamieci_usb/ … crosd.aspx

W zestawie znajduje się karta microSD, czytnik kart microSD (za jego pomocą zrobisz z karty pendrive’a) oraz adapter na pełne SD.

:roll:

Dziwię się, że pendrive o identycznej pojemności jest kilkakrotnie tańszy.

Generalnie, chodzi mi o kartę, którą dzięki sprytnemu urządzeniu, jak to ujął Loczek, mogę podłączyć do

komputera i korzystać jak z pendrive’a.

Dla mnie karty to tak do siedzenia raczej na stałe na miejscu. Wyjmować tylko jak się chce coś zgrać/wgrać. A na co dzień do przenoszenia danych się średnio nadają, bo strasznie to delikatne i łatwo złamać/rozłupać i ogólnie popsuć… a te małe to jeszcze zgubić :slight_smile:

A te czytniki to wyglądają jakby miałby się zaraz rozpaść, albo kosztują więcej od pendrive’a ;] Ja bym brał kartę to telefonu i pena do noszenia danych. Bo karta 16 GB swoje kosztuje, a takim przekładaniem ją zajedziesz szybko.

Lith, coś w tym jest.

Może faktycznie powinienem pójść wg Twojego toku myślenia.

Dzięki za pomoc.

Btw. Jaki pendrive polecacie? Jakie są dostępne pojemności? Bo chyba na 16gb się nie kończy.

Do wyboru do koloru :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/dyski-i-napedy-pamieci-przenosne-9578

Sam posiadam pendrive OCZ Atv 16 gb i jestem zadowolony dobry odczyt/zapis, gumowa obudowa :slight_smile:

Dziękuję za pomoc i podesłanie linka.

Pozdrawiam.