Nośnik pamięci: pendrive czy karta micro sd?

(x-awier) #1

Witam,

Mam zamiar kupić nośnik pamięci (16gb lub więcej).

Zastanawiam się nad pendrive'em a kartą micro sd.

Biorę pod uwagę kartę, ponieważ przydałaby mi się również do telefonu.

Jestem pewien, że prędkość przesyłania danych jest inna na obu urządzeniach, ale nie w tym rzecz.

Widziałem urządzonko pod usb, do którego można było włożyć kartę. Wówczas funkcjonowałoby to jak pendrive.

W co 'opłaca' się zainwestować?

(Loczek__16) #2

W Twoim przypadku chyba karta będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ będziesz mógł jej używać w telefonie i do komputera (dzięki temu sprytnemu urządzeniu). Jest jeszcze kwestia ceny, ale to sam musisz sprawdzić, ponieważ nie wiem czego oczekujesz od pendrive'a/karty. (tj. marka, szybkość itp).

Pozdrawiam.

(SilberPunkt) #3

http://www.vobis.pl/oferta/pamieci_usb/ ... crosd.aspx

W zestawie znajduje się karta microSD, czytnik kart microSD (za jego pomocą zrobisz z karty pendrive'a) oraz adapter na pełne SD.

:roll:

(x-awier) #4

Dziwię się, że pendrive o identycznej pojemności jest kilkakrotnie tańszy.

Generalnie, chodzi mi o kartę, którą dzięki sprytnemu urządzeniu, jak to ujął Loczek, mogę podłączyć do

komputera i korzystać jak z pendrive'a.

(lith) #5

Dla mnie karty to tak do siedzenia raczej na stałe na miejscu. Wyjmować tylko jak się chce coś zgrać/wgrać. A na co dzień do przenoszenia danych się średnio nadają, bo strasznie to delikatne i łatwo złamać/rozłupać i ogólnie popsuć... a te małe to jeszcze zgubić :slight_smile:

A te czytniki to wyglądają jakby miałby się zaraz rozpaść, albo kosztują więcej od pendrive'a ;] Ja bym brał kartę to telefonu i pena do noszenia danych. Bo karta 16 GB swoje kosztuje, a takim przekładaniem ją zajedziesz szybko.

(x-awier) #6

Lith, coś w tym jest.

Może faktycznie powinienem pójść wg Twojego toku myślenia.

Dzięki za pomoc.

Btw. Jaki pendrive polecacie? Jakie są dostępne pojemności? Bo chyba na 16gb się nie kończy.

(Vanshei) #7

Do wyboru do koloru :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/dyski-i-napedy-pamieci-przenosne-9578

Sam posiadam pendrive OCZ Atv 16 gb i jestem zadowolony dobry odczyt/zapis, gumowa obudowa :slight_smile:

(x-awier) #8

Dziękuję za pomoc i podesłanie linka.

Pozdrawiam.