Notatnik można zamknąć?

Witam,

ja mam takie pytanie czy jak z komputera korzystają 2 osoby to da się tak zrobić żeby do notatnika miała tylko 1 osoba dostęp?I chcę żeby były 2 profile logawania itp. tylko po prostu tak jakby notatnik na hasło czy coś :stuck_out_tongue:

Notatnik jest programem systemowym ( chyba ).

To tak jak byś chciał komuś zablokować defragmentowanie czy przeglądanie plików .

Więc raczej nie . Chociaż nie jestem pewien.

A gdybyś zablokował to zostaje jeszcze WordPad

Wejdź w C:\Documents and Settings[NazwaUżytkownika]\Menu Start\Programy\Akcesoria i skasuj skrót do notatnika - w ten sposób osoba ta nie wejdzie do notatnika przez akcesoria, jednak nadal można wejść przez Uruchom (wystarczy wpisać notepad). Będą też mogli po prostu utworzyć sobie dokument tekstowy i w ten sposób wejść do notatnika albo wejść otwierając np. plik Worda lub jakikolwiek inny (np. HTML) w notatniku za pomocą opcji “Otwórz za pomocą”.

Ew. możesz skasować notatnik z C:/Windows/System32 kopiując go uprzednio do akcesoriów odpowiednich użytkowników w miejsce skrótu, ale nie wiem czy nie spowoduje to nieprawidłowej pracy systemu, poza tym tym użytkownikom musiałbyś dać konta z ograniczeniami bo inaczej będą mogli sobie wejść do profilu innego usera.

a jakaś program gdzie można sobie pisać i zablokować przed innym użytkownikiem ?

np. Microsoft Word ®

Windows SteadyState - za pomocą tego programu możesz zablokować/odblokować używanie dowolnego programu dla konkretnego konta.