Notebook Ausa... który wybrać... prośba o pomoc

(Podskarbi) #1

Witam

Mam zamiar zainwestować w notebook'a max ok 3tys. Po długich poszukiwaniach i porównywaniach doszedłem do 3 typów:

1. www.allegro.pl/item524161761_promo_asus ... ifi_n.html

(troszke przekracza magiczną kwotę 3tyś, ale może warto zainwestować trszkę więcej)

1. www.allegro.pl/item519664114_laptop_asu ... _hdmi.html

(wszystko super poza kartką grafiki, może ma ktoś jakieś doświadczenie z tym modelem...?)

1. www.allegro.pl/item516302596_super_mocn ... f9650.html

(troszkę gorszy procek, ale myślę, że nadal wydajny, ale znów troszkę przekracza magiczną liczbę 3tyś)

Przeznaczenie: nie ukrywam, że chciałbym go także wykorzystać do projektowania, czyli cały pakiet Adobe CS3 lub CS4 nawet.

Zastanawiam się, która konfiguracja jest najrozsądniejsza... chodzi mi o stosunek jakości do ceny. Z góry dzięki za pomoc.

(Jakim2400) #2

Za 3 tys. na Twoim miejscu bym się nieco bardziej rozejrzał. :wink:

Inna firma nie wchodzi w grę?

(Krzysiek Kogut) #3

Jeżeli nie masz nic do HP to może Pavilion dv5-1030 (w Sferisie ostatnio widziałem za 2999).Wyróżnia się czytnik BluRay, procek i karta są moim zdaniem dobre.

A z tych Asusów co pokazałeś to ten trzeci jest bardzo dobrą inwestycja i nie wiem dlaczego uważasz że procek gorszy. W drugim karta graficzna jest niedużo wolniejsza od GF9650. W 3Dmark06 osiąga 1500 pkt. mniej od wspomnianego GF i jest na poziomie 3500 pkt.

www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graf ... 174.0.html

Swoją drogą też się zastanawiam na laptopem do 3000zł, ale rozważam też możliwość kupienia desktopa.

(Podskarbi) #4

Jakim2400:

Szczerze mówiąc nic innego w tej cenie z podobnymi parametrami nie znalazłem. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że to chyba jedne z najlepszych konfiguracji w tej cenie.

Jeśli masz jakieś typy to chętnie się im przyjże. :smiley:

krzysiek11-1992:

Nie mam nic do Hp, jedyny zarzut co dość wysokie ceny. Co do modelu dv5-1030 to jakoś nie mam zaufania do AMD, kilka lat temu przesiadłem się na pc stacjonarnym) z AMD na INTEL'a i powiem, że nie pożałowałem jeśli chodzi o wydajność, na BLUERAY'u mi nie zależy.

Też intensywnie myślę nad nr 2, procek ciut gorszy jeśli chodzi o wydajność:

www.notebookcheck.pl/Mobilne-procesory- ... 344.0.html - stąd moja opinia, ale się nie upieram, tak jak mówię nie jestem ekspertem dlatego pytam o rady.

(Krzysiek Kogut) #5

Szczerze powie, że ja też odrzuciłem tego HP podczas swoich poszukiwań :smiley: Ale znalazłem coś co mnie zainteresowało, tyle że jest to lokalny sprzedawca - z Rzeszowa i chyba nie prowadzi sprzedaży przez Internet. Wkleję tu konfigurację:

Intel C2D T5800 2,0GHz (niedużo słabszy od P7350)

2GB DDR2 (ale kość RAMU 1GB nie kosztuje dużo a nie ma po co więcej pakować bo i tak system nie obsłuży)

GF 9650GT 1GB VRAM

kamera 1,3MPix

Cena: 2999zł

http://www.infores.net

Tylko nie klikaj w ofertę tylko gazetkę (ta pani po lewej :))