Notebook - bardzo wolna praca


(Mac88) #1

Witam, znajomy zwrócił się do mnie z uciążliwym problemem tj. bardzo wolno pracującym laptopem. Pomimo dwóch rdzeni i 512MB RAM co na XP powinno w zupełności wystarczyć masa programów otwiera się i działa bardzo powoli. Kiedyś swój własny zamulony komputer potraktowałem ComboFix'em i zadziałało. Z racji, że tym razem mam do czynienia z nieswoim laptopem, prosiłbym Was o pomoc.

Oto log z HiJackThis:

http://wklej.org/id/4088/

Będę wdzięczny za sprawną pomoc.


(Zygfy) #2

Dla mnie na szybko nasuwa sie jedna mysl:

Za malo ram, za duzo programow.

Jesli jest to komputer z zainstalowanym fabrycznie windowsem moze pojawiac sie problem zbednego oprogramowania ktore dodaje producent.

Moze to byc jakis firewall antyvir oprogramowanie recovery itp.

Sam mam laptopa core duo 2gb ram i viste i widze ile oprogramowania bylo zainstalowane oryginalnie.

Kiedys ze znajomym rozgryzalismy prolm uciekajacej pamieci z dysku okazalo sie ze program recovery robil co wlaczenie kompa backup'a a jak wiadomo podczas pracy na to potrzebowal czesc pamieci operacynej.

Moze ktos inny rozwiaze inaczej problem mnie sie na razie tylko z tym kojarzy.


(Luc3k) #3

Zgodzę się. Jeśli wraz z systemem uruchamiane jest dużo aplikacji to 512 mb ram może okazać się zbyt małą ilością. Zgodzę się natomiast z tym, że jeśli z systemem nie uruchamia się dużo niepotrzebnych śmieci (właśnie w postaci programów/programików od producenta notebooka) to dla pracy biurowej 512 będzie całkiem przyzwoite. Przez dłuższy czas na swojej Toshibie pracowałem z 512 mb ram i było do zaakceptowania, nie mniej jednak przy 1GB komfort pracy jest o niebo lepszy.


(Stic3) #4

jasne.mało pamięci ja w laptopie mam 2gb ram :smiley: i jest mało i też mi go muli.powywalaj co nie potrzebne powinno być ok...


(Mac88) #5

Dzięki za rady. Dysk rzeczywiście zalany jest różnego rodzaju shitem... A z logami wszystko OK? Mógłby się ktoś będący w temacie wypowiedzieć?

EDIT: W ramach uzupełnienia dokładam też logi z ComboFix'a (log z HiJackThis w 1. poście):

http://wklej.org/id/4130/


(huber2t) #6

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!


(Mac88) #7

Hmm... Zrobiłem wszystko jak napisałeś i zastosowałem się do wszystkich kroków. Laptop rzeczywiście chodzi sprawniej, ale jak chciałem wejść przez IE na http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html to było to już niemożliwe - powód? Brak połączenia z Internetem. Zaznaczę, że dostawcą jest iPlus. Myślałem, że zwykły reinstall oprogramowania (odinstalowanie i zainstalowanie na nowo iPlus Manager 2.0 ) pomoże, ale nie pomogło. W trakcie włączania aplikacji wyskakuje błąd: Wystąpił problem z aplikacją iPlusManager.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.

Ktoś wie jak pomóc? Jeśli ma to znaczenie to modem jest modelu Huwei.

(Ten post piszę z PC)