Notebook compaq CQ61- 220ew- system nie uruchamia się

Witam

Mam dość dziwny problem z notebook compaq CQ61- 220ew HP. Problem polega na tym jak próbuje włączyć laptopa to coś pisze na temat baterii z laptopa po chwili znika ten napis na niebiesko , wczytuje się Windows Vista i to na tyle później nic nie widać na ekranie . Nie wiem co jest z tym laptopem;/ po wyjęciu baterii z laptopa nie wyskakuje ten napis na na ekranie na początku i wczytuje się Windows i też znowu nic później nie widać nie wiem co to jest. Może ktoś coś doradzić to w takiej sytuacji zrobić

the system has detected the storage capacity of the battery stated be lowe to be very low . For optimal performance ,this battery may need to be replaced.

Coś takiego pisze to pewnie jest problem z bateria czy co?

jak nie mam włożonej baterii to normalnie się komputer włącza pojawia mi się logo systemu wczytywanie i później mam czarny ekran, co dziwne jest bo jak wejdę do biosa czy przywracanie systemu czy coś takiego to mi normalnie wyświetla

tak jak mówiłem,że jak się Windows wczyta to nie mam nic tylko czarny ekran więc nie wiem czy mam pulpit

Matioso , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hej,

:arrow: A próbowałeś uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

:arrow: Kiedy pojawił się problem z niepoprawnym wyświetlaniem obrazu? Czy przypadkiem nie po jakiejś aktualizacji systemu lub sterowników?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam

Nie próbowałem bo nawet nie wiem jak to zrobić na laptopie możesz powiedzieć jak?

W środę pojawił się ten problem jak włączałem laptopa to wyskakiwało ten napis po angielsku,że coś nie tak z bateria(to co podałem wcześniej) ale komputer się włączał normalnie dopiero po 2 dniach po załadowaniu paska Windowsa nic się później nie pokazywało.

Nie raczej nie , w ogóle nie aktualizowałem systemu ani sterowników czy coś w tym stylu

Hej,

Praktycznie tak samo, jak w każdym innym systemie z rodziny Windows - w czasie startu systemu wciskasz i przytrzymujesz klawisz funkcyjny F8 - klik.

Z jednej strony błąd, bo system warto aktualizować, by zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność, ale w tym przypadku eliminuje jedną z przyczyn błędu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem wyjaśniony okazało się,że bateria jest zepsuta w laptopie i był jakiś błąd w Biosie musiałem 3 razy przytrzymać klawisz włączania i dopiero się uruchomił laptop zaaktualizowałem sterowniki biosu i jest ok

Hej,

Chodzi o akumulator czy o baterię na płycie głównej, która podtrzymuje ustawienia BIOS’u?

Być może przywracały się jakieś standardowe ustawienia - na przykład tryb pracy dysku - które nie pasowały do tych, zdefiniowanych w czasie instalacji systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

o baterie czyli akumulator,

możliwe ale wszystko jest ok zadzwoniłem do firmy HP i oni mi powiedzieli co zrobić