Notebook compaq CQ61- 220ew- system nie uruchamia się

(Mateusz165) #1

Witam

Mam dość dziwny problem z notebook compaq CQ61- 220ew HP. Problem polega na tym jak próbuje włączyć laptopa to coś pisze na temat baterii z laptopa po chwili znika ten napis na niebiesko , wczytuje się Windows Vista i to na tyle później nic nie widać na ekranie . Nie wiem co jest z tym laptopem;/ po wyjęciu baterii z laptopa nie wyskakuje ten napis na na ekranie na początku i wczytuje się Windows i też znowu nic później nie widać nie wiem co to jest. Może ktoś coś doradzić to w takiej sytuacji zrobić

(Mateusz165) #2

the system has detected the storage capacity of the battery stated be lowe to be very low . For optimal performance ,this battery may need to be replaced.

Coś takiego pisze to pewnie jest problem z bateria czy co?

(Mateusz165) #3

jak nie mam włożonej baterii to normalnie się komputer włącza pojawia mi się logo systemu wczytywanie i później mam czarny ekran, co dziwne jest bo jak wejdę do biosa czy przywracanie systemu czy coś takiego to mi normalnie wyświetla

(Mateusz165) #4

tak jak mówiłem,że jak się Windows wczyta to nie mam nic tylko czarny ekran więc nie wiem czy mam pulpit

Matioso , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Dimatheus) #6

Hej,

:arrow: A próbowałeś uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

:arrow: Kiedy pojawił się problem z niepoprawnym wyświetlaniem obrazu? Czy przypadkiem nie po jakiejś aktualizacji systemu lub sterowników?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mateusz165) #7

Witam

Nie próbowałem bo nawet nie wiem jak to zrobić na laptopie możesz powiedzieć jak?

W środę pojawił się ten problem jak włączałem laptopa to wyskakiwało ten napis po angielsku,że coś nie tak z bateria(to co podałem wcześniej) ale komputer się włączał normalnie dopiero po 2 dniach po załadowaniu paska Windowsa nic się później nie pokazywało.

Nie raczej nie , w ogóle nie aktualizowałem systemu ani sterowników czy coś w tym stylu

(Dimatheus) #8

Hej,

Praktycznie tak samo, jak w każdym innym systemie z rodziny Windows - w czasie startu systemu wciskasz i przytrzymujesz klawisz funkcyjny F8 - klik.

Z jednej strony błąd, bo system warto aktualizować, by zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność, ale w tym przypadku eliminuje jedną z przyczyn błędu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mateusz165) #9

Problem wyjaśniony okazało się,że bateria jest zepsuta w laptopie i był jakiś błąd w Biosie musiałem 3 razy przytrzymać klawisz włączania i dopiero się uruchomił laptop zaaktualizowałem sterowniki biosu i jest ok

(Dimatheus) #10

Hej,

Chodzi o akumulator czy o baterię na płycie głównej, która podtrzymuje ustawienia BIOS'u?

Być może przywracały się jakieś standardowe ustawienia - na przykład tryb pracy dysku - które nie pasowały do tych, zdefiniowanych w czasie instalacji systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mateusz165) #11

o baterie czyli akumulator,

możliwe ale wszystko jest ok zadzwoniłem do firmy HP i oni mi powiedzieli co zrobić