Notebook czy komputer stacjonarny?


(Polowy123) #1

Witam!

We wrześniu idę do technikum informatycznego i w związku z tym potrzebuje nowego komputera, bo obecny nie nadaje się do pracy. Zastanawiam się co wybrać notebook czy komputer stacjonarny? Co byłoby lepsze dla mnie? Nie lubię zbytnio grać w gry. Przeważnie używam kompa do zadań biurowych i przeglądania internetu.

Proszę o pomoc

Z góry dzięki :slight_smile:


(Piotr Kluzowicz) #2

Jeśli nie potrzebujesz nosić komputera ze sobą to bierz PC - za tę samą cenę dostaniesz lepszą maszynę.


(Miszkurka2000) #3

Kup laptopa. Cichy, zajmuje mało miejsca i ma mniej kabli, zużywa mniej prądu, możesz z nim położyć się na łóżku lub siąść w fotelu, zabrać na wykłady i notować lub nagrywać, itp, itd.


(pio_95) #4

A ja powiem tak - w jednym pokoju siedzą 2 komputery - stacjonarny i laptop.

Stacjonarnego nie włączałem... hmmm.... nie pamiętam, na pewno ponad tydzień ;p

Tak samo przeważnie sprawy biurowe, przeglądanie internetu, gry praktycznie większość via WWW.


(Jas162) #5

W takim razie bierz laptopa. =D>

Powiedzmy, że masz na ten cel 3k PLN. Za taką kwotę kupisz lapka ze średniej półki który będzie dla ciebie w sam raz. Będziesz mógł pograć w jakieś gierki (nie na full ale na średnich), dodatkowo wybierając lapka masz możliwość noszenia go na zajęcia. Z kolei PC za taką kwotę w Twoim przypadku będzie się marnował.


(Cyba91) #6

Do internetu i prac biurowych jak znalazł jest np taki http://allegro.pl/item1055050000_laptop ... _hdmi.html , nie potrzeba nic lepszego. W gry nie lubi grać, więc nie ma po co wydawać dodatkowy tysiąc. Można znaleźć taniej dobrego laptopa do takich zastosowań jakich potrzebujesz. Ja kupiłem nowego Acera za 1600zł z allegro i nie narzekam.


(Koszal No 1) #7

to prawda sam Acer poprawił swoje wykonanie w ostatnich latach. Niestety Mój pierwszy Acer z przed lat porażka, coś ala daewoo w motoryzacji. Ale firma się nauczyła i teraz robi dobry sprzęt o wiele tańszy niż HP na przykład który wg mnie ostatnio spadł w moim rankingu wykonania.

Nie przepłacaj nie musisz kupować HP czy Sony. Kup Acera i będziesz zadowolony


(Piotr Kluzowicz) #8

Muszę przyznać rację, że w tym przypadku dobry PC by się marnował. Jednak ogólnie rzecz biorąc laptopy mają tylko jedną (aczkolwiek dużą) przewagę nad PC, a mianowicie są mobilne.

Dawos , laptop będzie sensownym wyjściem :wink:


(Polowy123) #9

Dzięki :slight_smile:

Zastanawiałem się na wyborem Asusa co byście mi doradzili? Który wybrać? :slight_smile:


(Miszkurka2000) #10

Asusy maja taką sprytną funkcję że po wciśnięciu Power-a od razu uruchamia się Windows i nie oglądamy informacji o biosie.


(Polowy123) #11

Skoro nie oglądamy informacji o biosie to wtedy jak wejśc do biosu? :slight_smile:


(Ejkon) #12

Wciskasz odpowiedni klawisz w odpowiednim momencie i po sprawie...:stuck_out_tongue:

Każdy laptop ma swoje wady i zalety musisz trochę poczytać jeśli idziesz do technikum informatycznego to na pewno musisz go mieć pod neta (html pisanie stron i te różne programy) a nie np: pod gry jak sam mówiłeś nie grasz...:slight_smile: Kupiłem z HP za dwa koła piękna sprawa HP-ki coraz lepsze robią i też zaczynają się liczyć na rynku.

Udanego zakupu Pozdro :slight_smile:


(Polowy123) #13

Dzięki za odpowiedzi i Wasze opinie :slight_smile:


(igrek) #14

Dzisiaj z sąsiadką kopiliśmy http://www.neonet.pl/36228.xml fajny sprzęt