Notebook czy modernizacja PC?

Witam, mam do dyspozycji 500 €.

I tu się zastanawiam, modernizować mojego PC ( wymiana zasilacza, procka, grafiki, pamięci, płyty głównej) czy kupić notebooka?

Np Notebook taki: Link

A PC to do 500€ coś się uzbiera. (ram min 1 GB, GeForce 7600GT, procek Sempron 64 bit lub Athlon 64 bit)

I pytanie, czy kupować Notebooka czy modernizować PC. Na komputerze przeważnie robie coś graficznie, wideo konwertuje, najwięcej przeglądam siec. Gram rzadko, ale jak juz zagram, to w coś porządnego (NFS, Scarface, GTA Counter Strike itp. :wink: )

Poproszę o podpowiedz. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ja wybralem drugie wyjscie i nie zaluję;p

Ja bym wolał bezwględnie kupić a nie kupować (po co pecet w WC ?)

A co to sam zadaj sobie pytanie czy wystarczy ci komputer stacjonarny, czy potrzebny ci jest przenośny. Za 2000 PLN kupisz samą w miarę dobrą “blaszankę” lub co najwyżej lapka z dolnej półki.

Radzę ci zmodernizować PC.

Dodałem ankietę. Zapraszam do glosowania :wink:

Ja zaznaczyłem drugą opcje i sam podobnie zrobiłem. Jestem zadowolony.

Ja bym modernizował PC. Jak już powiedział Fiesta, za taka cenę będziesz mógł mieć całkiem wydajnego PC i takiego sobie laptopa.

Moim zdaniem jedyna zaletą laptopów jest przenośność. Jeśli nie zależy Ci na tym za bardzo wybierz PC - zwłaszcza że nie musisz go kupować od podstaw - przecież masz już monitor, klawiaturę i myszkę. Jednyne co chcesz zmienić jednostkę centralną, lub pare podzespołów w środku. Na mój gust lepiej modernizować, zwłaszcza że za kilka lat łatwiej będzie zmodernizować PC niż laptopa.

Modernizacja komputera ewidentnie - jak mowisz ze cos robisz graficznie itd to slaby laptop bedzie to wolno robil. Za ok 2000zl modernizuj komputer. Na dosyc fajnego laptopa trzeba miec cos okolo 4 tysicy zlotych.

Skracałbyś może linki? Gdy linki są zbyt długie, forum jeździ.

Modernizacja PC:

Procek

Mainboard

Pamiec(potem rozszerzę ewentualnie do 2 GB)

Grafa

Dobry zestaw?