Notebook do 2000 zł ze znośną kartą graficzną

Witam.

Poszukuje jakiegoś laptopa, ale takiego żeby można było na nim w miarę komfortowo pograć.

Od razu napisze że nie interesują mnie nowe tytuły, jedynym priorytetem jest to, aby chodziły na nim gry typu MAFIA, NFS Most Wanted itd…

Procesor to minimum jakaś dwurdzeniówka, 2GB ramu i jakaś normalna karta graficzna (tylko jaka?)

Najlepiej gdyby był bez systemu operacyjnego.

Po prostu wybór jest tak wielki że nie poradzę sobie sam.

Mój budżet to około 2100 zł.

Pozdrawiam.

http://allegro.pl/item431028804_compal_ … _wifi.html

ok 2250 zł, taniej na allegro są z cieplejszymi procami w tech 65nm

rozumiem ze zamierzasz grac na linuxie z zainstalowanym winem? zakup lapka to chyba najmniej bolesna droga przerzucenia sie z pirata na legalny sys.

po 2 zakup takiego lapka jak proponuje kolega wyżej mija sie zupelnie z celem. popatrz na jego obudowe… wnetrzności może ma i nie najgorsze ale coz z tego jak kadłubek pozostawia wiele do zyczenia.

ja ze swojej strony polecałbym http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/ … _15_4.aspx

wiem ze jest to 500zł wiecej niż planujesz ale co za problem kupic dzis na raty? osobiście używam innego laptopa Toshiba (wiekszy procek, karta zintegrowana) i chwale sobie (nie mówie że jest bez wad - np popsuło mi sie pokretlo od głośności po 3 miesiacach). poza tym gwarancja 2 lata i razem z lapkiem kupisz za 100zł plecak warty 250zł (po co komu laptop bez plecaka/torby?).

postaw na marke (toshiba, hp, samsung, asus) i pamietaj ze jak ktos płaci mało to płaci 2 razy

pozdrawiam

JM

A może ma Windowsa?

Co masz do obudowy?

Compal to drugi producent na świecie, robi sprzęt m in dla hp i toshiby.

jak by Kolega miał to by napisał że chce bez windowsa bo ma. czepiasz sie tu.

sorki ale przed zalkupem mojego lapka miałem 2 compale w łapach i nie umywają sie do mojej Toshiby.

idzmy dalej. przeciez większość sprzętu jest produkowana w chinach. wiec po co kupować takiego HaPeka jak można mieć NoName za 300zł mniej. nie? nie słyszałeś nigdy o czyms takim jak kontrola jakości? dla mnie to może być robione w szopie pod palmami ale jak ma znaczek Toshiba to jako koncowy user mam prawo wymagac niezawodności i jak mi po pol roku wytrze sie obudowa to wiem gdzie mam uderzac.

Co do Windowsa to po prostu nie chciałbym wydawać na niego 200 zł, za te 200 zł wole mieć lepsze części itp…

Poza tym wina mam.

Także wolałbym jednak unikać wszelkiego rodzaju “składaków” i egzotycznych marek…

Allegro też odpada, wiem że ceny są niższe, ale są to laptopy z prywatnego importu a co za tym idzie praktycznie bez gwarancji, wsparcia itd…

Wolę odrobinę więcej zapłacić i potem się nie denerwować.

Jeszcze sprawa karty graficznej. Jaki model poradzi sobie właśnie z starszymi grami typu MAFIA, NFS Most Wanted itd?

Może jeszcze jakieś propozycje?

I pewnie zacząłem czepiać się o Windowsa…

Jak to mojej to się nie dziwie, sporo ludzi pisze że jego jest lepsze. Na notebokcheck czy ludzi którzy obiektywnie spoglądają na sprzęt Compal dobrze wypada.

Ta sama fabryka, obejrzał byś sobie wnętrze Compala, czasem to Comapl ma lepsze, z gwarancją to masz praktycznie to samo, odsyłasz do sklepu, a oni Compala jak i Toshibe i tak wyślą do Czech lub Słowacji, o ile nie na nieszczęście zahaczy o polski serwis gdzie z obudowy zrobią masakrę.

proponuje szukajkę na skąpcu, tylko nie kup Asusa S96S bo to też VBI ASmobile produkowane przez Asusa, ale w świece gdzie naklejka się liczy może nie pasować, Aristo też zdaje się z fabryk Compala

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr … 17508_4519

A jaką kartę graficzną polecacie?