Notebook do 3500zł(projektowanie 3d)


(system) #1

Witam. Notebook ma służyć głownie do projektowania mebli 3d. Na notebookach sie nie znam ale myślę ze przede wszystki musi mieć dobrą grafikę i dość szybki procesor bo takie programy 3d chyba tego potrzebują. Zależy mi tez na możliwie jak najdłuższym czasie pracy. Wiem że takich tematów było już kilka na tym forum ale tam głownie chodziło o oglądanie filmów itp.

Pytałem się także w sklepach i zaproponowano mi to:

ACER AS5101 (Turion 2.0GHz, 512MB, 80GB, LX.ABH0J.150)

ASUS A6M-Q035H S3400 64/15.4/80(5400)/512/DVDSM/VID-CAM/WI-FI/XPH 64 bit

Ale z tego co wyczytałem to ten asus ma 64 mb grafikę a acer 256więc jest spora różnica.

Z góry dzięki za odpowiedź.


(McDracullo) #2

Ale w obu grafa jest chyba zintegorwana - pbiera pamięć z RAMu. Konieczny jest Laptop? Do renderingu 3d niezbyt dobry to pomysł.


(system) #3

Tak naprawdę ten laptop nie ma być dla mnie tylko kolega mnie poprosił o napisanie takiego postu. To raczej musi być laptop bo projekty np kuchni maja być po części robione u klienta w domu.


(Jinx83) #4

Laptop za 3500zł i projektowanie ehkmmm ciekawy pomysł.

Matryca 15,4 wydaje mi sie minimum.


(system) #5

Cała rzecz polega na tym ze to jest dopiero nowa firma a laptop ma być kupiony z pieniędzy unii a dopłacić do tego laptopa to raczej nie ma z czego :wink:


(Wat60) #6

Do zadań, które opisujesz mile widziane jest 1GB RAM-u. W Twoich obu propozycjach laptopy mają po 512MB. Inną kwestią jest odporność i wytrzymałość obudowy na zadrapania i otarcia. Projektując u klienta meble, Twój kolega nie uniknie narażenia laptopa na "zdarzenia losowe". Uważam, że doskonale nadaje się do tego ten model HP:

http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/1770/

Ma parę zalet, które na pewno sprawdzą się w tego typu użytku: wydajny procesor core duo, szybki dysk twardy, panoramiczną matrycę, złącze baterii podróżnej, odporną na uszkodzenia obudowę i Windows XP Home w zestawie. Grafika z 224MB pamięci przydzielanej dynamicznie do tego typu projektowania w zupełności wystarczy.

Mam laptopa Lenovo o podobnej konfiguracji i też czasem bawię się w projektowanie mebli. Wszystko śmiga aż miło. Nie polecam Ci jednak Lenovo, bo ma mniej odporną obudowę. Jednak wybór pozostawiam Tobie i koledze.


(system) #7

Dosyć ciekawa propozycja.