Notebook do 4000zł


(Mat 987) #1

Powoli chciałbym się rozglądnąć za laptopem, który będzie mi służył na długo. Nie potrzebuję go do grania, więc nie będzie problemów, ale jeśli kilka gier da się na nim odpalić to też będzie świetnie. No i chciałbym, żeby spełniał kilka wymogów:

* 4GB RAM

* duży dysk (nawet do 400 GB)

* nieduże rozmiary (14''-15'')

* dobra karta dźwiękowa (tu właśnie jest problem bo nie orientuję się w temacie, zawsze byłem pewien, że zintegrowana wystarcza)

* bardzo dobre wbudowane wi-fi

* dobra nagrywarka DVD (to już standard)

* czytnik kart (mile widziany, ale niekonieczny).

Cena raczej nieprzekraczająca 4000zł. Myślę, że to nie problem.


(Don Pech) #2

Ja bym polecał takie:

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,59262/

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,61450/

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,73611/

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,66286/


(Mat 987) #3

Toshiba chyba najlepsza i cena nie jest za wysoka, ale niestety jest duża, aż 16". Pytanie tylko jak to jest z kartami dźwiękowymi. W laptopie można liczyć na coś lepszego niż zintegrowana karta w stacjonarnym?


(Don Pech) #4

Toshiba ma tez chyba najlepsze głośniki, więc dobra jakość dźwięku.

A co do karty, to jeśli będziesz podłączał zwykłe głośniki 2.0/2.1 (zwykłe, czyli nie takie np. Razer MAKO 2.1 THX, bo żeby coś z tych głośników wyciągnąć, to trzeba mieć dobrą kartę dźwiękową) to powinno być spoko. Ale jeśli będziesz chciał podłączać głośniki w systemie 5.1/7.1 to będziesz musiał dokupić kartę dźwiękową, np. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook, Creative Sound Blaster X-Fi Notebook Wireless lub Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB, bo notebooki nie obsługują (karta dźwiękowa nie ma odpowiedniej liczby (i rodzajów) wejść typu jack).

-- Dodane 01.07.2009 (Śr) 11:23 --

A i 16" to nie jest takie duże. Praktycznie jest malutka różnica w porównaniu z 15.4"


(Mat 987) #5

Nie, nie. Chciałbym podłączyć do niego słuchawki. Ale jak już pisałem w innym wątku, zintegrowana karta nawet w stacjonarnym nie daje odpowiedniego efektu i nie wykorzystuje słuchawek w 100%. Miałem okazję się o tym przekonać. Dlatego też przy zakupie laptopa chciałbym, żeby audio miał dość dobre, a nawet bardzo dobre. Karta dźwiękowa jest dla mnie nawet ważniejsza niż graficzna. Nie wiem jednak nawet, czy istnieje coś takiego jak dobra karta dźwiękowa w laptopie.


(Micoud81) #6

Ja radziłbym ci brać takie Lenovo IdeaPad Y550


(Don Pech) #7

A takim razie przy zakupie laptopa dokup sobie: http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,43041/


(Mat 987) #8

I to jest rozwiązanie. O ile oczywiście działa jak należy. Popytam, porozglądam się i zastanowię się.

-- Dodane 01.07.2009 (Śr) 21:57 --

Może i jestem już natrętny ale jeszcze jedno pytanie mam. Wolałbym zdecydowanie, żeby karta dźwiękowa była wbudowana w laptopa (nie musi obsługiwać 5.1). Istnieje taki sprzęt, który byłby sensowny? Byłoby to wygodniejsze. Jeśli jednak ma być to słaby sprzęt to wolę zainwestować w zewnętrzną.