Notebook HP hdx18-1180ew - warto?

Cześć! Chciałbym kupić sobie nowy Notebook. Ze względu na to, że mam już mały netbook, chciałbym kupić większy sprzęt.

Co myślicie o tym: Notebook HP hdx18-1180ew P8600 18.4"FHD 4GB 640GB

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_17/875954_notebook_hdx18-1180ew_p8600.aspx

Potrzebuje dużego dysku, najlepiej 4gb ramu (lub więcej), wiadomo ekran musi być co najmniej 17 calowy (choć wolę już 18).

Czy najlepiej kupować laptop teraz, czy wstrzymać się z zakupem do siódemki? (Mam prawo do bezpłatnego upgradu na Windows Sevena). Co myślicie o moim pomyśle? Czy macie jakieś inne propozycje?

Buhaha ponad 5 tys. za takie laptopa??? Sporo taniej zakupisz równie dobre laptopy, masz tutaj do nich linki:

http://allegro.pl/item678589608_laptop_ … vista.html

http://allegro.pl/item678975466_sony_va … nd_fv.html

http://allegro.pl/item675441075_hp_pavi … u_ray.html

Ja ci polecam GATEWAY FX 7805u

Sam go mam i jest za##bisty :smiley:

Super wydajność za przyzwoitą cenę ; ]

Gdy go kupowałem pisało, że ma 1440x900 (na naklejce też tak jest) a w rzeczywistości ma 1920x1200, 17" ekran, 9800m GT 1GB ddr3, RAM 4gb ddr3 itd. :stuck_out_tongue:

Jedyne mankamenty to waga(ponad 4kg) i brak BLR ale po co on komu ? (na razie) jak filmy kosztują po 140zł ;d

PRzsy kupnie (czyli 3tyg. temu) zastanawiałem się nad tym GATEWAY’em oraz tym HP i wybrałem GATKA i jest to super wybór :wink:

Jakoś jestem przekonany do tego HP - gwarancja door-to-door, naprawa komputera w niecały tydzień, to o czymś świadczy.

Dodatkowo kupując w Vobisie mam możliwość bezpłatnego upgradu na Sevena, a z zakupem w sieci to nie do końca wiadomo. Dodatkowo wolę taki sprzęt jak laptop kupić już w tradycyjnym sklepie.

Jak pisałem wolę już modele 18 calowe, więc jeśli macie to podawajcie do nich linki.

I jeszcze pytanie - czy mam możliwość wymiany czytnika BLR, na nagrywarkę BLR?

Jeżeli chodzi o laptopy firmy HP to serwis nie cieszy się dobrą renomą za duzo przekrętów robią.Door to Door to przykrywka jak sie coś zepsuje najlepiej oddawac do sklepu bo po trzech razach można ządac kasy(poczytaj na forach) a tak to firma HP naciąga.Mój laptop HP kilka razy był w serwisie i za każdym razem prawie miesiąc.Trzeba czytac dobrze gwarancje przed zakupem.A firma HP ma bardzo niekorzystną.Stanowczo odradzam.NIe wiem jak inne marki ale podobno warto zainteresowac sie toshiba miałem kiedyś -komp nie do zdarcia…

Dokładnie śmieszy mnie trochę, że wszyscy jak planują zakup jakiegoś laptopa to chcą koniecznie HP, ewentualnie Toshibę. A zapominają o równie dobrych markach jak ASUS, Dell, Acer, MSI, NTT Corrino, Sony… naczytają się głupich testów lub pustych wypowiedzi, że np. ASUS się szybko psuję itp. A dziwne, że wiele osób musi HP szybko oddawać do serwisu. Jak ktoś używa normalnie sprzętu to będzie on pracował bezproblemowo kilka lat, a nie jak będzie go tak bardzo ale to bardzo eksploatował i coś kombinował przy nim… :stuck_out_tongue:

Pisałem, że miałem laptopa HP w serwisie, bo się blue screeny robiły, to miałem go raptem 6 dni - we wtorek odesłałem, to w poniedziałek dostałem z powrotem. Z serwisu jestem bardzo zadowolony, bo sprawdzałem sam i jestem mile zaskoczony.

Tak więc jestem mile zaskoczony serwisem i nie wmówicie mi, że jest inaczej - sam próbowałem.

Mam jeszcze dwa pytania:

W tym laptopie jest dysk 640GB - ile to będzie w rzeczywistości?

I czy przeinstalować system na siódemkę muszę sobie sam czy może zrobić to serwis?

640 GB to w rzeczywistości 640 GB, nie rozumiem Twojego zapytania. Chyba sam będziesz musiał przeinstalować OS, serwis takich rzeczy chyba nie robi, na pewno nie w ramach gwarancji. Zresztą serwis zajmuje się naprawą podzespołów, a nie oprogramowaniem :stuck_out_tongue:

No tak, ale gdy kupiłem dysk 500GB to naprawdę mam 460GB. Czyli ile będę mieć z moich 640GB naprawdę?

Dlaczego serwis miałby mi nie przeinstalować systemu? U nich ten laptop z tym systemem kupuje, więc oni mają mi ten system zainstalować. Mam po prostu dwa systemy i ich obowiązkiem jest zainstalować mi drugi gdy tylko się ukaże…

No nie wiem, z minimum powinieneś mieć 625 GB, ale będziesz raczej miał więcej.

A jak z tym BLR - będę mógł wymienić na czytnik na nagrywarkę?

Dlaczego chcesz ładować tyle kasy w laptopa? Nie lepiej zainwestować w naprawdę porządny zestaw na którym niemal wszystko będziesz mógł zrobić i jakiś duży monitor…wg mnie nie opłaca się ładować tyle kasy w lapka…lapek powinien być przenośny i wygodny w tym, a to to w ogóle wygodne nie będzie…

Takie laptop to chyba tylko dla szpanu takiego…

Od dawna już zrezygnowałem z komputerów stacjonarnych i przerzuciłem się na laptopy. Mam już małego, przenośnego netbooka, teraz mam ochotę na jakiś większy sprzęt. Wcale nie mam zamiaru kupować jakiegoś taniego dziadostwa, które dziś współgra z programami, jutro już nie, tylko już duży porządny sprzęt, który działać będzie jeszcze długo.

A z tego co się orientuję, to laptopy najlepiej kupować teraz. Przecież nie ma jeszcze bumu, na sevena, a ludzie wstrzymują się z zakupem, czekając na ten system.

no nie wiem czy na 9600M GT pójdzie np AC 2 albo chociaż Mafia II ;]

Ja nie gram w prawie żadne gry, a szczególnie w te najnowsze, więc na pewno ten problem mnie nie dotyczy.

Dodane środa, 15 lipca 2009, 14:57

Jednak chyba wstrzymam się z zakupem komputera - co najmniej pół roku - chcę kupić komputer, który naprawdę będzie porządnym następcą mojego obecnego notebooka, a jak dla mnie, to ten model ma tylko nie wiele funkcji więcej.