Notebook i urządzenie wielofunkcyjne (3500 zł)

(Mariuszbaczek) #1

Witam. Mogę przeznaczyć 3500 zł na Notebooka i urządzenie wielofunkcyjne. Zakładam własną działalność (jeżdżenie po klientach) - dlatego zdecydowałem się na Notebooka.. Będę go używał do pracy no i prywatnie (filmy,gry,muzyka). No i jakieś urządzenie wielofunkcyjne żeby fakturę wydrukować itp.. Dzięki z góry za odpowiedź..

Pozdrawiam.

(Maksio19) #2

hmm ma to być oczywiście wszystko w wersji jak najbardziej miniaturowej, aby zapewnić mobilność ? z urządzeniem wielofunkcyjnym to może być problem...

napisz może więcej szczegółów

(zypolit) #3

Do drukowania faktur? Kup najtańsze urządzenie jak znajdziesz. Ja proponuję taki od HP. Zobacz link --> http://www.gral.pl/Hewlett+Packard+Desk ... 0_329.html Bardzo niskie są koszty eksploatacji. Mam jeszcze tańsze urządzenie HP, właśnie do drukowania FV i kosztuje mniej to jakieś 20 zł na 4 miesiące :wink:

(jas_fasola) #4

OOOOO super czyli panowie z PG jak przyjdą to będą mieli co robić.

Poza tym kwestia oprogramowania , na chwilę obecną jest bardzo dużo darmowego ale niektóre mają licencję darmową na użytek niekomercyjny czyli tzw "w domu". Jeśli miał byś kontrolę i nie daj boże takie oprogramowanie a na dodatek na komputerze firmowym ...

Poza tym jeżeli chodzi o drukowanie to dobrze się zastanó ile chcesz drukować stron miesięcznie i wedle tego dobierz odpowiednie sobie urządzenie. Czasem dołożenie tych kilku złotych zaoszczędzi ci w przyszłości nerwów.

(Mariuszbaczek) #5

Nie rób ze mnie durnia Panie Jasiu.. 8)

No co mogę więcej napisać.. Wielkość laptopa nie gra roli , najlepiej nawet jak miałby jak największą przekątną , może być nawet 17 cali. Co do drukowania to nie mam pojęcia ile to będzie.. Faktury + jakieś tam duperele.. Zależy mi jedynie na tym, żeby zmieścić się w tych 3500 zł. Gabaryty są mi obojętne..

Pozdrawiam.

Jeżeli chcesz dobre urządzenie z wszystkimi bajerami (duplex, FAX, WI-FI, skanowanie bezpośrednio na pendrive'a), z tanimi tuszami (ok. 20 zł za 500 str.) w oryginale, do tego z 5-o letnią gwarancją, to kup Lexmarka Pro 901. Kosztuje ono w okolicach 700-800 zł. To co Ci zostanie w zupełności wystarczy na dobrego laptopa.

(Maksio19) #7

chciałbym tylko zaznaczyć, że wożenie laptopa 17 cali będzie dość męczące (a stricte noszenie go :wink: )

poza tym odnośnie urządzenia: chodzi o drukarkę+ksero+kopiarkę tak ? jeżeli ma to stać w domu (w pierwszym momencie pomyślałem o jakimś sprzęcie, który trzeba wozić razem z laptopem do klienta i tam mu drukować faktury, ale na takich urządzeniach się nie znam) to polecam coś z hewlett packard, sam jestem użytkownikiem HP DESKJET F2480 (do dostania na allegro teraz patrzę za 99zł) i sobie chwalę. Czasami coś w niej trzeszczy, nie wiem czy tylko w mojej czy ten typ tak ma przed drukowaniem, ale poza tym jest naprawdę dobra i dość szybka.

W każdym razie urządzenie wielofunkcyjne jest do zakupu teraz za śmieszne pieniądze 100-200zł, więc na laptopa zostaje ok. 3300zł-3400zł

za tą kasę masz już wypasionego lapka na którym z pewnością pograsz w gry

1. Lapek z prockiem intel i7 - ten ma naprawdę wyśrubowane parametry, jednak pomimo rzekomej poprawy jakości i trwałości laptopów acer podchodziłbym do nich nieufnie...

2. Odrobinę słabszy procesor, jednak suma-sumarum laptop wydajny Asusy poza tym, że imho ładnie wyglądają to są do tego solidnie wykonane. Dwoje kumpli z akademika posiadało takowe (co prawda niższe modele) i były naprawdę świetne. Cichutkie i bardzo chłodne. Polecam

(Mariuszbaczek) #8

Jak pisałem wcześniej chciałbym zmieścić się w tych 3500 zł, więc biorąc pod uwagę Lexmark Pro 901 (na Allegro widzę, że kosztuje coś około 800 zł) zostaje mi 2700 zł na notebooka..

(Drobok) #9

Ja na twoim miejscu wziąłbym coś takiego: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... w7hp.bhtml

(Maksio19) #10
http://allegro.pl/gracz-acer-7741-7740-core-i5-460m-4-320-hd5650-i1346308739.html