Notebook - najdłuższy czas pracy, bateria?

(pilchu) #1

Witam, tematów mnóstwo na wszelkich forach, ale szybko się dezaktualizują przez coraz to nowszy sprzęt na rynku. Bez względu na cenę poszukuję notebooka z tak dopasowaną baterią , konfiguracją sprzętową , oprogramowaniem , aby wytrzymał naście godzin pracy bez ładowania. Nie może być duży max 13 cali , musi mieć wygodną klawiaturę. Dobrze gdyby parametry sprzętowe były odpowiednie by zaspokoić mojego szefa na najbliższe 2 lata. Plusem będzie taka opcja jak wbudowany modem HSDPA, bluetooth .

Oczywiście opcje z rozszerzoną baterią wchodzą w grę. Ale wożenie dodatkowych już nie. Kiedyś sam nabrałem się na reklamę DELLa że można pracować nawet 20 godzin. Ale nie chcę kontynuować tego tematu - bo mój dell e6500 nie trzyma nawet 6 godzin przy normalnym korzystaniu. Fakt że zamiast oszczędnej Visty mam pożerającego XP, i baterię 9 komorową zamiast rozszerzonej 15 .... :cry: :x

Dlatego bardzo proszę o jakąś wskazówkę, notebook może kosztować do 10 - 12 tys, wierze że znajdzie się coś tańszego !

Pozdrawiam

(Zbych ) #2

ale reklama wyraźnie mówiła że 19 godzin pracy w przypadku kozystania z standartowego akumulatora w połączeniu z dodatkowym akumulatorem o znacznie wyższej pojemności , który do tego modelu można było opcjonalnie dokupić(tego już nie reklamowali) , a był to raczej niestandartowy żelowy akumulator o pojemności 10 Ah i dość ciężki w dodatku przyłanczany do laptopa jako osobe zasilanie aczkolwiek mieścił się w torbie z laptopem , do tego akumulatora nalezało również dokupić ładowarke do akumulatorów żelowych , nie wierz nigdy reklamie bo reklama zawiera tylko wycinek/ułamek tego co prawdziwe. Nawet jak na bilbordzie zobaczysz piękną modelke to to piękno to tylko makijaż a pod nim przeważnie wychudzone do granic maszkary.

(pilchu) #3

Trudno nie wierzyć w nic :slight_smile: wierzę w reklamy- nie no oczywiście Zbychu masz rację - oczywiście dodatkową baterie mam i nie trzeba do niej ładowarki especial - ta ładuje dobrze ale jak mam laptopa na kolanach - przeżywam podobne wrażenie jak bym siedział w suchej saunie :slight_smile:

(Wojtek Moto) #4

Gdyby nie wymagania dotyczące wydajności i wygodnej klawiatury - poleciłbym Ci pewnie netbooka MSI Wind U115 (trzeba spieszyć się z zakupem :P).

Przeczytaj sobie ten test : http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS ... 365.0.html .

Podczas pracy na nim, spokojnie można otrzymać wynik 11-12 godzin pracy na jednym ładowaniu (przy bezczynności znacznie więcej).

Rzecz w tym, że i wydajność niewielka, i napędu DVD brak ... jak to w netbookach.

Co do notebooków ...

Pomyśl o Lenovo T400 z LEDowym podświetleniem ekranu, baterią 9 cells i ewentualnie z dodatkową baterią w UltraBay (zamiast napędu DVD).

Powinieneś osiągnąć w takim zestawie kilkanaście godzin pracy bez wielkich problemów.

Wg tego testu - http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4569 - już przy obniżeniu podświetlenia do 60% (wystarczającego naprawdę przy takiej "mocy" stu procent) osiągnąć możesz 10 godzin podczas pracy na jednej baterii 9-komorowej (strona 2 testu).

Tutaj nie pasuje jednak ekran (chciałeś max. 13 cali).

Jak dla mnie, znalezienie naprawdę solidnego, porządnego sprzętu spełniającego Twoje warunki to prawie niemożliwość - masz wręcz przesadzone wymagania - czasem trzeba brać to, co już istnieje :P, a nie to, co chciałoby się kupić (znam sam ten ból, wymagania mam niemałe, a kolejne notebooki stają się z czasem coraz bardziej tandetne).

Jeśli zainteresowałby Cię T400 - jest jego następca T400s ...

(Miszkurka2000) #5

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf ... p8700.aspx

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf ... u3500.aspx

(pilchu) #6

WojtekJ - dzięki za wyczerpujące "własne zdanie" - jak najbardziej słuszne , coraz więcej chłamu w morzu tandety.

Myślę że ThinkPad T400 jest wyśmienity - pomysł z ultrabayem jest także dobry, zamiana dysku na 5400 kosztem obniżenia prędkości dostępu jest dodatkową opcją - lub wymiana dysku na SSD .... Acer z linków Miszkurka2000 jest fajny ale cena do jakość nieodpowiednia - ponad to acer z małych liter ... chyba się nie skuszę ...

Dzięki za pomysły i nadal szukam !