Notebook nie odnajduje grupy domowej

Witam. Jestem Artur i mam pewien problem, który nie mogę rozwiązać. Prosiłbym też o wstrzymanie się od komentarzy typu “a leń jest wyGooglować?”

OPIS PROBLEMU:

Posiadam 2 notebooki(hp i sony), które są podłączone do internetu przez router WiFi. Wcześniej miałem utworzoną grupę domową i wszystko było git. Lecz przez ostatni rok nie działa mi. Otóż gdy tworzę grupę na jednej maszynie to druga ją nie widzi i w tak samo w drugą stronę. Przeszukałem sieć w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu, ale jak możecie się domyślić, skoro już tu piszę to nie udało mi się go rozwiązać. Zaznaczę też że nazwy grup roboczych są ustawione na takie same, firewall wyłączałem(Eset SS 4) jak również i cały program antywirusowy, próbowałem też narzędzia od MS(Fix coś tam, nie ważne bo nie pomogło), zaznaczałem też odnajdywanie sieci i inne takie tam, też odnajdywanie. Brakuje mi już pomysłów i nie wiem już jak inaczej postąpić. Dopisze też iż komputery widzą się w aplecie Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Mapa sieci - gdzie mam dostęp jedynie do folderu Publiczny i Gość.

Ps: przeszukałem już kilka tematów na różnych forach i również nie znalazłem rozwiązania. Czekam na jakieś propozycje. Podziękowania z góry :slight_smile: