Notebook - nowy czy używany

(Piotr Szymanski) #1

Witam

Najpierw prosiłem Was o wybór używanego komputera dla ciotki. Teraz Was proszę o poradę, tyle, że dla siebie.

Otóż na przełomie października/listopada jadę do sanatorium. Chciałbym zabrać ze sobą notebooka. Tyle, że go niema i mam dylemat.

Mam trzy plany:

Laptop używany

Kupiłbym jakiegoś laptopa używanego (do 250 zł). Używałbym go do GG i przeglądania neta. Jako system może być Windows 2000 a najlepiej to Windows XP.Po przyjeździe z sanatoriom odłożył bym go do szafy i czasami wyjmował (gdyby mi się z łóżka niechciało wstać :lol: )

Laptop nowy

Mógłbym kupić nowego laptopa, tyle, że 4 m-ce temu kupiłem komputer stacjonarny i musiałbym go sprzedać.

Oto jego parametry:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 (niepodkręcany, ale jeżeli miałoby to zaważyć na cenie to mogę podkręcić)

Pł. Główna: Abit IP35-E

Karta Graficzna: GeForce 9600GT Asus 512MB

Dysk twardy: WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS

Pamięć : DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

Zasilacz: ModeCom MC-400ATX 2.0 400W

Nagrywarka: DVDR Samsung SH-S203N OEM Ivory SATA

Obudowa: CoolerMaster Elite 330

Zestaw klawiatura+mysz : Logitech Cordless Desktop EX110

System operacyjny : Microsoft Windows Vista Home Premium 32-bit PL

+

Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 931BW (bez bad pixeli)

Jeżeli chodzi o użytkowanie tego nowego laptopa to będę przeglądał internet, GG + czasami grał w niezbyt wymagające gry. Do laptopa mogę dorzucić +/- 500 zł.

Aha, komputer musi mieć obowiązkowo Windows Viste Home Premium i najlepiej, aby procesor był dwurdzeniowy.

Pożyczenie laptopa od siostry

Ten plan raczej niewypali :frowning:

Co mi poradzicie: kupić nowy czy używany. Jeżeli poradzicie mi kupić nowy to proszę o wycenienie tego mojego komputera stacjonarnego (komputer ma 4 m-ce). Proszę także o pomoc w znalezieniu modelu (używanego albo nowego), jednak jeżeli chodziłoby o nowego laptopa to niechcę laptopów IBM Lenovo (mają jakiś dziwny wygląd).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

szyman_12

(Kk26 2) #2

dozbieraj jeszcze 400zł i kup sobie http://www.allegro.pl/item409983509_asu ... fv_pl.html wystarczy ci do neta i gg

(levisek82) #3

Powiem Ci jedno że do 250zł nie kupisz laptopa. Tu coś masz za 580zł w miare dobry nie tylko do neta http://www.allegro.pl/item404179081_ibm ... kazja.html

(Piotr Szymanski) #4

Nie no to raczej nieopłaca się kupować używanego notebooka. Jeszcze pogadam z siorą, ale pewnie mi nie pożyczy.

A co zaproponowalibyście mi z nowych notebooków (oczywiście w grę wchodzi cena mojego zestawu stacjonarnego + 500 zł)

Myślałem nad czymś takim : http://www.elektronicznyswiat.pl/index. ... dukt,99277 lub takim http://www.ceneo.pl/1460727 (o ile fundusze starczą). Co o nich powiecie, bo z tego co przeczytałem to jedyną wadą tego AMD jest to, że jest prądożerczy, ale i tak będę korzystał z kabelka.

Proszę o pomoc w wycenieniu PC stacjonarnego i odnalezieniu dobrego dla mnie notebooka używanego/nowego.

Pozdrawiam,

szyman_12

(sosen86) #5

Asus Eee PC to w ogóle porażka według mnie no chyba że ktoś lubi poszpanować ze ma coś co inni nie mają. za tą cenę można mieć laptopa dla 95% procent osób będzie to lepsze rozwiązanie

(eyeti) #6

sosen86 , święte słowa.

Używany...

http://www.allegro.pl/item405515937_not ... inema.html

(sosen86) #7

a ja bym polcił np. coś takiego http://www.allegro.pl/item406109861_ace ... _raty.html

nowy i bardzo dobry jak na swoją cenę. mam i jestem z niego zadowolony

(Himmak5g) #8

Używane są takie z prockiem po 400mhz i 64mb ramu ale to nie wiem czy by Ci do neta wystarczyło. Ale zawsze kosztuja 50zł. Stacjonarnego nie sprzedawaj bo po co kupować i 4msc go sprzedawać. Kasa w błoto a jeśli chodzi o jakiegos dobrego notebooka to tak za 1500zł kupisz używanego ale za to dobrego. No zawsze jeszcze przemyśl zakupo laptopa na raty bo to moze by Ci odpowiadało. Kolega u góry podał link gdzie taki jest.

(Tom 85) #9

podałeś wyżej link do hp 6840 chyba za ~2500PLN. Mam bardzo podobnego i powiem ci że nie narzekam. Co prawda grzeje się troszkę ale bateria trzyma całkiem dobrze (przynajmniej na razie póki jest nowa), na baterii wytrzymuje mi troszkę ponad 2,5 godziny tak że źle nie jest. Jak byś miał kupować lapka i by ci na niego stykło to polecam.

• dobry procesor

• dużo wejść/wyjść

• super wygląd

• ma pilota (nie trzeba wstawać z łóżka jak się film ogląda)

• ma czytnik linii papilarnych (fajny bajer)

• oczywiście wifi, bt

• duży dysk

+cena !

• troszkę się grzeje (szczególnie jak się go weźmie na kolana i przytka się mu trochę dopływ powietrza :P)

• grafika do najnowszych gier jest za słaba ale NFS-y chodzą i to nawet na dość wysokich detalach (bardzo zła nie jest ale to ona "przeszkadza" nowym gom)

• brak płytek ze sterownikami (do wisty wszystko jest na stronie producenta, z przejściem na xp niestety trzeba się namęczyć, bo brak sterowników od producenta, ale wykonalne)

(Elkanguro) #10

Oceń sytuację na spokojnie.

Komputera stacjonarnego nie warto sprzedawać, bo jest dobry i dużo wygodniejszy od laptopa. Odczujesz to po powrocie z sanatorium.

Jeśli chcesz tylko do neta i gg to są dwa wyjścia.

1: Bierzesz używkę jakąś na allegro aby była jak najtańsza, nie musi nawet mieć dobrych parametrów, przez jakiś czas wytrzymasz.

2: Kupujesz ASUS EeePC. Wydatek to 850zł http://www.speedlinerc.pl/product_info. ... ts_id=1706

Myślę, że warto i nie służy on tylko do szpanu. Jest bardzo mały, wygodny właśnie na takie wypady do sanatoriów czy jakieś weekendy. Ma już system operacyjny (jeśli dobrze kojarzę to powinien to być Linux Xandros, co prawda po angielsku ale chyba przeglądarka i obsługa GG nie wymaga głębszej znajomości tego języka) więc nie trzeba dodatkowa kupować Windowsa. A jak uznasz, że po wyjściu z sanatorium nie będzie Ci jednak potrzebny to z pewnością znajdziesz na niego kupca na Allegro.

(Himmak5g) #11

Zawsze można zainstalować Windowsa XP. Też dobrze na nim pracuje. Eee PC to nawet dobry sprzęt na takie okazje chodź chyba go nie warto kupować tylko na sanatorium ale zawsze jeszcze kiedyś CI posłuży.

(Elkanguro) #12

Dokładnie, skoro jadąc do sanatorium potrzebujesz internetu to znaczy, że ogólnie jesteś uzależniony :smiley: tak więc myślę, że taki sprzęt może Ci się nie raz przydać. @Himmak5g: nie szkoda Ci 200zł na Windowsa? Na tym Xandrosie powinien pracować bardzo dobrze. Zapewne system jest dodatkowo zoptymalizowany pod tego Asusa.

(sosen86) #13

na to bym tak raczej tak nie liczył. no chyba że przy dobrym szczęściu i niskiej cenie. bo to tak jak już pisałem przereklamowany produkt. i w rzeczywistości tylko na początku fajny ale w rzeczywistości zauważysz że mało praktyczny. płacić 1000 zł prawie tylko po to aby móc korzystać na tym z internetu i gg??? no bo co innego można na czymś takim robić co jest zabawką 7 calową???.

A tak w ogóle to przemyśl w ogóle zakup tego laptopa bo jeśli tylko do sanatorium to ne wiem czy est sens

(Himmak5g) #14

To że przereklamowany produkt to działa na jego kożyśc i łatwiej sprzeda. Nabywcy się znajda nie martw się. A co do uzależnienia to myśle ze każdy tu jest uzależniony w pewnym stopniu. Moze i by wytrzymał bez neta ale na pewno nie umiał by sobie znaleźć sobie innego zajęcia.

(Elkanguro) #15

No ale właśnie założyciel tematu do takich celów poszukuje laptopa. Więc jeśli ma płacić 500zł za jakiegoś złoma z allegro + 200zł windows, to naprawdę lepiej mieć za 850zł małą, podróżną zabawkę. A już na pewno nie warto kupować normalnego lapka za około 1200zł tylko po to żeby odpalić internet.

Przy odpowiedniej cenie, o sprzedaż produktu na gwarancji bym się nie martwił.

Pewne jest jedno, na pewno nie warto abyś kolego sprzedawał komputer stacjonarny bo na pewno nie kupisz laptopa o podobnych parametrach.

(Himmak5g) #16

No sami wiecie jak to jest z legalnością windowsa w polsce. Dobrze tak Micusiowi. A z resztą się w 100% zgadzam.

(Elkanguro) #17

Niestety wiemy jak jest. Ale trzeba dawać dobry przykład. Czy to dobrze, że ludzie nie płacą za oprogramowanie Microsoftu? Nie zgodzę się z Tobą. Nie podoba Ci się to nie powinieneś używać. Microsoftowi nawet na tym nie zależy za bardzo żebyś zapłacił za jego produkt tylko żebyś go używał, nawet nielegalnie. Im się to i tak opłaca. Boją się strasznie konkurencji Linuksa głównie i dlatego nie robią z tego problemów. Jakby chcieli to te wszystkie nielegalne windowsy co są podłączone do neta szybko przestały by działać.

To taki mały Off-top, ale już go kończe.

Poczekajmy może co założyciel tematu ma nam do powiedzenia na temat naszych propozycji.

(Himmak5g) #18

samego windowsa lubię i używam ale nie lubię Microsofta bo wszystko robią tylko dla jak największego wyłudzenia kasy i nie pozwalaja mniejszym firmom sie rozwijac.

(Piotr Szymanski) #19

Na początku sorka za styl pisania, ale piszę z telefonu komórkowego i niemam aż takich możliwości edycji :frowning: Więc tak: mam 15 lat , więc kupno nowego lapka i korzystanie z kompa stacjonarnego raczej odpada. Jeżeli chodzi o Asusa Eee to niewiem, musiałbym się zastanowić. Bo jakbym wrócił z tego sanatorium po m-cu to tak za ile mógłbym go sprzedać? Wiem, że wszystcy mi tego odradzają, ale wyceńcie mi kompa stacjonarnego i polecie mi jakiegoś laptopa nowego o moich wymaganiach, wtedy wszystko sobie przeanalizuje i zobaczę co zrobię. Aha, do tego stacjonarnego PC dodałbym Offica 2007 dla uczniów (licencja na 1 stanowisko). Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam

(mati75) #20

dwie propozycje 1 2