Notebook - nowy czy używany

mati75 to już jest tak źle? Kupiłem kompa 4 m-ce temu za prawie 2800 zł, a teraz sprzedam go za 1400?!

1700 z nowych części mi wyszło czyli za 1500 mógłbyś sprzedać

Niestety ceny komputerów szybko spadają. Ja też sprzedałem swojego pc i kupiłem lapka. I była to najlepsza decyzja bo teraz komfort jet dużo większy. Jeżeli nie grasz za dużo to sprzedaj tą skrzynie, monitor i resztę podzespołów i kup lapka. A poczujesz rożnice na + lapka. Jeżeli dostaniesz te 1500 to dołóż 500 zł i kup nowego notka z prockiem dual core. Długo ci posłuży i nie tylko do neta i gg.

mati75 ale ta cena 1700 to samej budy + oprogramowania czy też z monitorem. Bo jak bez monitora to nie jest tragicznie, jak z monitorem to bardzo fatalnie :frowning:

bez monitora

Eee, to nie jest tak strasznie źle. Za budę dałem chyba 1900 coś takiego. A ile za ten monitor mógłbym dostać? Aha, słuchałem radia i mediamarkt ma jakiegoś Acera na wyprzedaży za 999 zł. Czy ktoś może sprawdzić jakie on ma parametry i ile kosztuje w necie, bo niestety w komórce niemogę otworzyć

ten z media markt to ten sam model co podałem wcześniej, opłaca się bo wziąść

Aha, czyli mam do wyboru : 1. Kupno używanego laptopa do 250 zł, 2. Kupno nowego laptopa o słabych do 1000 zł (ASUS, Acer), 3. Kupno nowego laptopa o dobrych parametrach do ? (wada: sprzedaż 4 miesięcznego stacjonarnego kompa). A jak to jest z Acerami, bo mówi się, że tak jak Siemensy niesą za dobre i szybko się psują?! I ile tak trzeba szykować na nowego laptopa, który poradzi sobie z internetem, Officem, niewymagającymi grami i Vistą? I podajcie jakieś modele do tych wymagań.

ten laptop z media markt jak na swoją cenę jest dobry.

Acery omijaj szerokim łukiem. Najbliższy serwis maja na Słowacji, więc w razie awarii sprzętu miesiąc z głowy na czekanie. Poza tym, jak to określił dosadnie mój znajomy: “psują się od samego leżenia” :smiley: Acer odstawia manianę w lapkach o wartości poniżej 5,000.

Wg mnie nie ma sensu kupować laptopa w takich śmiesznych cenach (10000), bo się potem okazuje, że to kasa zmarnowana. Równie dobrze możesz pójść do Biedronki i kupić nowego NoName’a za 800zł z Celeronem M na pokładzie i bez napędu optycznego. Taka lepsiejsza maszyna do pisania. :smiley:

Sam też się zastanawiam nad kupnem laptopa i dzięki temu forum trafiłem na taką stronę:

http://www.exelabs.pl

Można samemu skonfigurować lapka i będzie na pewno to dobry sprzęt, za kasę jaką dostaniesz po sprzedaniu stacjonarnego sprzętu (buda i monitor). Dodatkowo dołożyć byś musiał pewnie z 200-300zł.

Albo wybrać gotowca: http://www.exelabs.pl/Notebooki_VBI_Compal_FL92-p-3207.html

szyman_12 ,

osobiście uważam że nie powinieneś sprzedawać stacjonarnego tylko kupic jakąś używkę za te 200zł (i tak tylko na miesiąc)

PS. Nie wytrzymasz miecha bez kompa? :expressionless:

Nie no, mogę wytrzymać miecha bez kompa, ale w tym sanatorium będe bez znajomych i chętnie bym sobie pogadał na GG itp. Czyli jakby co to najlepiej kupić używkę lub jakigoś dobrego laptopa (pow. 2000 zł) ?

najlepszym wyjściem będzie kupno jakiegoś za 300-500zł (używana) jeśli to tylko do sanatorium, bo Firefoxa i GG uciągnie :wink:

Wiecie co powoli zastanawiam się nad kupnem nowego laptopa i sprzedaniem PC stacjonarnego. Jaki byście polecili nowe laptopy do moich wymagań (net + office + niewymagające gry + VISTA Home Premium OBOWIĄZKOWO !!

aha i chcesz sprzedać nowego kompa i kupić kilka razy gorszego lapka. bo wyjeżdżasz na miesiąc do sanatorium i nie wytrzymasz bez neta?

to się nazywa UZALEŻNIENIE