Notebook od firmy ICOM

(Sikora507) #1

Witam. Poszukuję laptopa możliwie jak najlepszego i jak najtańszego :wink:

Po mozolnych poszukiwaniach natrafiłem na firmę ICOM

Znalazłem tam dość dobrą ofertę w zaskakująco niskiej cenie jak na takie parametry.

Owy sprzęt znajduje się tutaj:

http://produkty.icom.eu/prestigebook_9320.html

poniżej jest tabelka z modelami

interesują mnie parametry tego:

PB9320 Intel® Core™ 2 Duo T9300 2.5GHz, DDRII 4GB, HDD 250GB, GeForce 8600GT 512MB, DVDRW, WiFi, BT, kamera, 15,4"+ Torba za 4300zł

Cena coś podejrzliwie niska. Moją uwagę zwróciły też błędy w tekście, braki liter w wyrazach i przekątna ekranu podana w parametrach wyżej i w tabelce niżej.

Czy miał już ktoś do czynienia z tą firmą? Czy są z nią jakieś problemy? Co o niej myślicie?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam :wink:

(klopas) #2

to noname... nic dziwnego... tak samo jak w przypadku firmy medion :wink:

(Sikora507) #3

czyli co ;]? ale przeciez podzespoly nie ma noname nie ?

(klopas) #4

w sumie nie... ale widziałem 2 takie same lapki... jeden kosztował 3000zł a drugi 3500zł :expressionless: jeden był z toshiby a drugi chyba fujitsu...

chodzi o jakość wykonania i firmę...

(Sikora507) #5

nie możliwe.. za taką konfigurację ?? t9300 4gb ramu i geforce 8600 gt ??

dzisiaj jade do wrocławia tam są 2 punkty sprzedaży od tej firmy.

zobacze o co dokladnie chodzi z tymi laptopami

(Sikora507) #6

no więc byłem u nich w 1 punkcie we wrocku. Mieli tylko jakiś słabszy jeden laptop z tej firmy ale sprzedawali tez innych firm. Zwyczajny sklep komputerowy w ktorym był 1 laptop ICOM. Kosztował koło 3 tysiecy grafika - 8600GT (o.O) core2duo ~1,7 GHZ 2gb ram to itak nieźle jak na tą cenę.. ale gdzieś musi być haczyk, przecież nigdzie nie dostane laptopa z innej bardziej znanej firmy z takimi parametrami za podobną cenę....

(klopas) #7

znana firma nie znaczy lubiana :wink:

wiele osób zna firmy manta i medion... a jakie mają produkty to lepiej nie pytać :wink:

jest gwarancja na tego lapka?

(Sikora507) #8

taa 24 miesiące.. najlepsze jest to że w ekspercie 1 / 2008 testowali go i był to 2 co do wydajności sprzęt tylko kosztował 400 zł drożej jego plusy to były tak:

-atrakcyjna cena

-wydajna konfiguracja

-moduł turbo memory 1GB

a jedynym minusem:

• niewykorzystana pamięć ram (32 bitowy windows moze znalezc tylko 3 gb)

konkretnie chodziło o model 8420

(klopas) #9

no to go kup ale jeśli weźmiesz 4gb to kup też viste x64 lub xp x64... albo zamów ubuntu (za free, bez kosztów przesyłki) na 64 bitowe platformy