Notebook piszczy przy zamykaniu

(Smukalmen) #1

cześć!

mam mały problem, nieraz przy wyłączaniu mojego laptopa, przy próbie zamknięcia klapy pojawia się pisk, jakby sprzężenie :frowning:

ustaje dopiero po wyłączeniu całkowitym notebooka, wcześniej nie da się zamknąć pokrywy, bo piszczy.

co może byc przyczyną? nie zawsze się tak dzieje, ale dość często

(Dimatheus) #2

Hej,

A może faktycznie jest to sprzężenie?? Jeśli netbook jest wyposażony w mikrofon i głośniki, to tak sytuacja jest całkiem możliwa. Najlepiej sprawdź w ustawieniach audio:

:arrow: czy mikrofon jest włączony jako domyślne urządzenie nagrywające dźwięk - Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka Głośność i sekcja Głośność urządzenia -> Zaawansowane. W oknie, które się pojawi klikasz Opcje -> Właściwości -> Nagrywanie i klikasz OK.

:arrow: czy mikrofon ma ustawione wzmocnienie wydajności działania - w tym samym menu przycisk Zaawansowane i opcja Zwiększenie wydajności mikrofonu - jeśli jest uruchomione, to wyłącz,

:arrow: czy w ustawieniach audio sygnał rejestrowany przez mikrofonu nie jest odtwarzany na kolumnach - Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka Głośność i sekcja Głośność urządzenia -> Zaawansowane. W oknie, które się pojawi klikasz Opcje -> Właściwości -> Odtwarzaniei klikasz OK. W polu Głośność mikrofonu zaznaczasz Wycisz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(mati75) #3

Do pewnie zawiasy piszczą.

(Dimatheus) #4

Hej,

No tak - bardzo ciekawa diagnoza - szczególnie że pisk ustaje dopiero po wyłączeniu całkowitym notebooka; wcześniej nie da się zamknąć pokrywy, bo piszczy.

daVinci - jakieś efekty??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(mati75) #5

Nie to był totalny strzał, pierwsze co mi do głowy przyszło. Możliwe że jakiś trasmisyjny się źle siedzi w złączu