Notebook Samsung RF 511 - wysokie temperatury

(SzymonM) #1

Witam. Mam notebook wspomniany w temacie. Muszę go rozłożyć aby zrobić przegląd chłodzenia ponieważ coś jest nie tak - temperatury w stanie spoczynku 10 minut po uruchomieniu - HDD około 42 deg. natomiast CPU nieco ponad 70, GPU 75. Nie muszę chyba mówić co się stanie gdy uruchomię Photoshop lub jakiś film w HD. Notebook po około 10 minutach się wyłącza.

Proszę tylko o udzielenie wskazówek co mam zrobić aby się do niego dobrać. Od dołu wszystko odkręciłem ale to chyba zła droga do niego. Dziękuję z góry za pomoc.

samsung_rf511.jpg

(Jas Mo) #2

Luknij na ten temacik

http://linuxtweaking.blogspot.com/2010/ … ebook.html

(SzymonM) #3

Jest mały problem - u mnie jest nieco inna budowa, nie ma tych klipsów które autor tamtego artykułu pokazuje do zdjęcia klawiatury. U mnie znalazłem pod napędem ale więcej nie mogę znaleźć więc nie mogę zdjąć klawiatury. U mnie jest tzw klawiatury wysypowa - trudniejsza do demontażu.

imgp0111f.jpg

imgp0112p.jpg

imgp0114d.jpg

Problem rozwiązany, aby rozebrać tego laptopa klawiatury się nie wyciąga.

(janiś) #4

możesz może podrzucić jakiś opis jak go rozebrać? siostra ma takiego i coś lewy zawias jej lata, musiałbym go rozebrać i zobaczyć co mu jest ale nie chce nic pourywać bo mnie zabije jak zrobię jej jeszcze gorzej