Notebook się nie ładuje. Sprawdzenie przyczyny problemu

(Luki84) #1

Witam.

Wczoraj chciałem podłączyć laptopa pod ładowarkę ponieważ bateria już była bardzo słaba. Niestety kontrolka wskazująca słabą baterię nadal migała sugerując podłączenie ładowarki (która już była podłączona). Laptopa się rozładował i dalej nie reaguje na podłączenie zasilacza. Jedynie co mogłem sprawdzić to czy kabel zasilający/koniczyna jest sprawny (i był). Nie wiem teraz czy należy wymienić drugą część zasilacza (cały zasilacz koszt 100zł) czy to bateria odmówiła posłuszeństwa.

Laptop HP nx7300 zakupiony około pół roku temu. Proszę o pomoc.

(Sp5fw) #2

Wyciągnij baterię z laptopa i podłącz go pod zasilacz. Jeśli będzie pracował, to znak, że coś z baterią. Jeśli natomiast w tym przypadku laptop nie uruchomi się, będzie oznaczać, iż do wymiany jest zasilacz. Wygląda to jednak bardziej na problem z zasilaczem.

(Luki84) #3

sp5fw , dzięki za wskazówki, jednak wina zasilacza bo bez baterii się nie włączy.

A orientuje się ktoś czy w takim przypadku aby wysłać to na reklamację trzeba odesłać im całość razem z laptopem?.

(Sp5fw) #4

Skontaktuj się z biurem serwisowym. Z tego co wiem, nie ma potrzeby wysyłania całego sprzętu. Pozdrawiam

(Skrok76) #5

Witam,

Mam taki sam problem z uruchomieniem tyle, że ja sprawdziłem zasilacz na innym laptopie i działa.

Proszę o pomoc.

(Ciupa Michal) #6

ixo ,

no wtedy widocznie ci się bateria uszkodziła :frowning:

skontaktuj się z biurem serwisowym i się zapytaj czy musisz całego lapka wysłać czy tylko baterię :wink: