Notepad++ - brak przydatnej opcji w nowych wersjach


(roodi) #1

Tylko Notepad w wersji 5.3.1 miał taką ciekawą opcję: Preferencje\Edycja\Display line change state margin :?:

Wszystkie wersje powyżej 5.3.1 już jej nie mają? Trochę trudno w to uwierzyć, ale przeszukałem wszystkie "zakamarki" edycyjne programu i niczego nie znalazłem.

Dla ułatwienia dodam, że chodzi tu o taki specjalny, kolorowy znacznik wprowadzenia zmian do edytowanego dokumentu (cienka, kolorowa kreseczka z lewej strony pierwszej litery każdego wiersza). Pomóżcie!


(Agatonster) #2

roodi ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Danielm86) #3

Podczas edycji dokumentu tworzy się żółta kreseczka z lewej. O to ci chodzi?


(roodi) #4

Tak - kolorowa, pionowa kreseczka z lewej strony pierwszej litery wiersza [kolor kreseczki można ustawić samemu (w 5.3.1) - więc trudno mówić, ze żółta, ale o to chodzi)!


(Danielm86) #5

Posiadam najnowszą wersję i właśnie podczas edycji robi się taka kreseczka, więc i u ciebie powinna być.


(roodi) #6

No to mam zupełnie nowy problem. Ściągnąłem program w domu i rzeczywiście ten wskaźnik działa. Znalazłem nawet miejsce, gdzie edytuje się kolory kreseczki (konfigurator styli\język\Change Marks). Tylko dlaczego w pracy nie chce mi to działać? - używam tego programu głównie w pracy. Ale to już zupełnie co innego.... Dzięki za inspirację.