Notepad2 nie zastępuje się z notatnikiem po restarcie kompa

Witam serdecznie, mam taki problem, że kiedy zastępuje notatnik systemowy programem Notepad2, to po ponownym uruchomieniu komputera, notatnik systemowy znowu jest, zastąpienie znika. Notepad2 jest wciąż zainstalowany, ale nie jest nałożony na systemowy notatnik.

Proszę o pomoc, nie mam pojęcia jak zrobić, aby ciągle było zastąpione. Wyłączałem pakiety zabezpieczeń i przy wyłączonych zastępowałem, mam wersję instalacyjną. Zastępowałem też z poziomu PPM, Uruchom jako administrator.

Mam Windows 7 x86 jakby co, wersję instalacyjną na pewno odpowiednią pobrałem. I po restarcie kompa ciągle muszę włączać instalację i zastępować. Ponoć notepad2 ma w ustawieniach opcje zastąpienia, ale ja takowej nie widzę. Aha, robiłem też tak, że odinstalowałem całkiem notepad2 i potem ponownie instalowałem i zastępowałem, ale nie pomogło.

Nie interesuje mnie korzystanie oddzielnie z notepad2, koniecznie musi być on nałożony. Nie interesuje mnie też jakiś zamiennik np. notepad ++

Zerknij na to: http://www.flos-freeware.ch/doc/notepad … ement.html

Prosiłbym o pomoc, gdyż powyższy sposób nie działa. Gdy robię tak jak tam każą, to przy próbie uruchomienia zwykłego notatnika, zamiast Notepad2, to pojawia się komunikat:

80498582731529650630.jpg

Dziwne, gdyż tak naprawdę plik notepad.exe znajduje się w tym miejscu.

Próbowałem sam to naprawić, siedzę już nad tym no dość długo i nie udaje mi się, dlatego zwracam się o pomoc.

Menu Ustawienia -> Zastąp systemowy notatnik

Nie nałoży się, ale będzie otwierał się zamiast systemowego.

Przeczytaj ponownie pierwszy post, napisałem, że nie ma tam takiej opcji. Ale już jako tako poradziłem sobie z problemem. Po prostu przyporządkowałem określone formaty, aby otwierały się w Notepad 2, wiecie, te .txt, .ini, itd.

Nie napisałeś, że nie masz takiej opcji, tylko że jej nie widzisz, a to kolosalna różnica.

Może zamiast wersji instalacyjnej pobierz archiwum (np. z DP) i nie wrzucaj do Program Files - ja używam tylko takiej i taka opcja jest.

Wszystko co robisz w tym przypadku, staraj się robić z uprawnieniami administratora. Miałem tak w przypadku powiązywania rozszerzeń z programem 7zip.