Notoryczne zawieszający się komputer

Witam.

Jak w temacie, mam problem z zawieszaniem się komputera.

Od pewnego czasu zawiesza się on kilka minut po każdym uruchomieniu. Jest to uciążliwe, ale po restarcie zawsze wszystko działa już normalnie. A przynajmniej działało, ale o tym później. W tym samym czasie, gdy komp zaczął zawieszać się po uruchomieniu, zawieszenie zaczęło następować również w momencie, gdy interfejs Avasta jest włączony dłużej niż 2 minuty. Wydaje mi się, że to wszystko zaczęło się po usunięciu trojana.

Ale największym problemem jest to, że nie mogę normalnie korzystać z internetu. Ostatnio podczas ładowania niektórych stron, Użycie Pliku Stron gwałtownie rośnie do ponad 1 Gb i komputer przestaje reagować - konieczny jest restart.

Przy wyłączonych wszystkich programach użycie procesora skacze od 0 do 60-70 procent, a przy włączonej Mozilli wynosi 90-100.

Avast nie wykrywa żadnych syfów, Malwarebytes Anti-Malware natomiast usunął kilka plików, ale problem ciągle jest i narasta.

P.s: nie mam pojęcia czy te dolegliwości są ze sobą jakoś powiązane.

P.p.s: jestem kompletnie zielona, jeżeli chodzi o wszystko, co jest związane z grzebaniem w systemie, itp.

Przeskanuj jeszcze tym Dr.WEB CureIt!, wyczyść system Ccleaner i napraw nim błędy w rejestrze, defragmentuj dysk twardy, powyłączaj niepotrzebnie uruchamiane ze startem systemu programy funkcja w narzędziarz autostart w Ccleaner.W narzędziach dysk C wybierz naprawiane błędów i znacz automatycznie napraw… i skanuj dysk i próbuj…