Notoryczny błąd przy instalowaniu komunikatora


(arapo) #1

Witam - od kilku dni przeszukuję internet w znalezieniu rozwiązania i nie natrafiłem na wskazówki. Mam problem z zainstalowaniem komunikatora ooVoo. Używam go od kilku lat i nie było z tym problemu. Od soboty podczas logowania się program wymusza pobranie aktualizacji i tu zaczęły się problemy. Nie kończy aktualizacji bo po chwili wyskakuje komunikat ""wystąpił problem z aplikacją i zostanie zamknięta". Tak samo jest gdy chcę zainstalować z pobranego nowego pliku instalacyjnego (najnowszej wersji). Plik ze starszą wersją instaluje się bez problemu jednak koło się zamyka bo przy logowaniu znowu wymusza aktualizację i nie instaluje. Przy instalacji z najnowszej wersji z pliku wyskakuje błąd- obrazek - http://imageshack.us/a/img20/7831/oovoohelp.jpg Podczas aktualizacji jest podobnie http://imageshack.us/a/img802/8596/problemmg.jpg Błędne koło bo nie potrafię sobie z tym poradzić samemu. Jestem facetem z innego pokolenia i nie mam rozeznania informatycznego. Dlatego zwraca się do osób którzy są kompetentni i życzliwi w udzieleniu wskazówek. Pozdrawiam Lechu.


(Bogdan_G) #2

To tak wygląda, jakbyś miał błąd powstały tak: http://translate.google.pl/translate?hl … CDIQ7gEwAA

Być może masz złośliwego iframe z tej strony i masz problemy z niebezpiecznym skryptem java. Pierwsze, to skan darmowym malwarebytesem. Drugie, to pobrać na pulpit i uruchomić junkware remowal tool, na win7 z prawolkiku jako administrator, czekać na log. Trzecie, to użyć też portable reguekiller. Zapisać na pulpicie, na xp uruchomić normalnie, na win 7 jako administrator, wykonać csan, potem delete. Zrobić restart - logi będą na pulpicie. Potem odinstalować javę, pobrać najnowszą. Do odinstalowania użyć malutkiego, po polsku, programu portable, pobranego na pulpit myuninstaller.


(arapo) #3

Witam P Bogdanie. Zrobiłem skan Junkware, ale nie wiem gdzie jest log po skanie gdyż na pulpicie nie ma. za chwilę przeskanuję reguekiller jak tylko go ściągnę. Z folderu Junkware skopiowałem z 2 notatki nie wiem która to logi zapodaje obydwie: http://wklej.org/id/979626/http://wklej.org/hash/1e2e08fc33d/

Logi z mbam : http://wklej.org/id/979660/


(Bogdan_G) #4

Pełnego loga Junkware najdziesz w “moich dokumentach” plik notatnika. Roguekiller zostawia logi na pulpicie ze skanowania i usuwania.


(arapo) #5

Właśnie w tym problem, że w moich dokumentach go nie znalazłem


(Bogdan_G) #6

Kliknij na dysk C tam będziesz miał JRT - to raz. Po drugie - Miałeś pobrać junkware removal tool, uruchomić, czyli nacisnąć dowolny klawisz. Pod koniec skanowania i czyszczenia wyświetla się folder, gdzie program umieszcza loga. Nie wyłącza się, bo na dole czarnego okienka miga biała kreska. Kiedy program kończy, to wyświetla się log, który można skopiować, zapisać gdziekolwiek, umieścić na stronie wklej.to i tu zamieścić linka. Może wyłączyłeś wcześniej? Log ma być w folderze, który wyświetlił się podczas skanowania i czyszczenia.


(arapo) #7

Otóż tak właśnie zrobiłem pobrałem z DP “junkware removal tool” klikając na dowolny klawisz. Po skończonym skanowaniu zamknął się, a ja czekałem na log. Skoro go nie było na pulpicie szukałem w moich dokumentach,a skoro tam nie znalazłem szukałem w jego folderze na dysku C. Nie zamykałem go ręcznie. Czy mam powtórzyć skan nim?

Podaję log z http://wklej.org/id/979737/


(Bogdan_G) #8

Jest dobrze. Nie ma szkodliwych procesów. Pozostaje Java. Czy masz aktualną? Gdy są problemy z javą, to tak samo wywala GG. Nawet awaryjne jest zainstalowanie adobe flash player, gdy się komunikatora nie zamknie całkowicie. Propozycja jest taka - odinstalować jawę takim programem, jak myuninstaller portable pobrany na pulpit. Po polsku. Kilkaset kilobajtów, a bezproblemowo odinstalowuje programy z wpisami rejestru. Odinstalować oovoo i poszukać w wyszukiwarce resztek i usunąć. Też odinstalować adobe flash player i pobrać od nowa najnowsze wersje w kolejności - java, adobe flash player, oovoo. Podałbyś, co ccleaner pokazuje w autostarcie.


(arapo) #9

Nie mam i nigdy nie miałem, gdyż ostrzegano przed zagrożeniami jakie były z nią związane…

Dodane 12.03.2013 (Wt) 19:11

OK zaraz poszukam najnowszej javy i autostart z Ccleanera (czy autostart Windows ?)- autoatart windows HKCU:Run :Gadu G,Adobe ARM, Comodo Internet Security, adobe flash playera mam aktualnego sam się aktualizuje…

Dodane 12.03.2013 (Wt) 19:34

Teraz czyszczę kompa z resztek ooVoo i mam pytanie czy bez javy nie będzie działał ten komunikator, czy tyko to jest warunkiem instalacji i czy odimstalować flsaha z IE czy również z Dragona (bo z niej korzystam) ??


(Bogdan_G) #10

Adobe ARM, to adobe update, które uruchamia się podczas startu i spowalnia ładowanie. Wyłącz to. Jeśli masz usługę Adobe update, to ją wyłącz. Program odinstaluj. Co do tego produktu adobe flash player, to nie jest tak, że aktualizacja skutkuje wyrzuceniem z systemu poprzedniej wersji. Możesz mieć z piętnaście plików instalacyjnych w systemie i to może być Twój konflikt programowy. Skorzystaj z wyszukiwarki, tylko zaznacz w opcjach folderów - pokaż ukryte pliki i foldery - wpisz adobe i policz sobie, co tam masz. Poprzednie wersje dokładnie trzeba pousuwać i pousuwać foldery z ustawieniami. Pobiera się najnowszego flash playera i zaznacza, żeby nie pobierał ani nie powiadamiał o aktualizacjach. Raz na miesiąc można sobie sprawdzić, czy w DP nie ma nowszej wersji. Razem z flash playerem można odinstalować shockwave, żeby wszystko adobe i macromedia znaleźć i usuwać, potem zainstalować nowe.

Comodo też może przyblokować oovoo. Wyłącz na chwilę antywira i sprawdź komunikator.


(arapo) #11

Comodo nigdy nie stawia oporu bo zaliczył ten soft jako bezpieczny i nie alarmuje przy jego instalacji, czy Adobe Flash Player Uninstaller (o tym samym nr.) załatwi usunięcie flasha ? Komunikatora nie sprawdzę bo nie działa i jest odinstalowany. Która Java do pobrania czy z ta wersja- Java SE 7 Runtime Environment (JRE) Update 17

Dodane 12.03.2013 (Wt) 20:48

Czy jest np. Java Portable na Windowsa bez konieczności instalowania ?

Dodane 12.03.2013 (Wt) 21:22

Zainstalowałem javę, ale nie mama ikony na pulpicie i czy jeszcze potrzebne są ustawienia ?

Dodane 12.03.2013 (Wt) 22:52

Niestety nadal plik instalujący ooVoo wykazuje ten sam problem i nie daje się uruchomić. Tylko ten jeden plik tak szwankuje i nie wiem jak go “rozgryźć”. To już klapa.