Novell XGL - prezentacja

Jest to technologia interfejsu graficznego dla Linuxa. Obejrzyjcie konkurenta Visty.

Zobaczcie tutaj => http://video.google.com/videoplay?docid=-7587965514994593432

Co o tym sądzicie i jakie wrazenia sa ?

Ładne, stare, jakośc do niczego.

No i po co mi coś takiego na desktopie. Zasobożerne, a ja raczej na wydajnośc stawiam.

Ale jeżeli ktoś lubi takie bajerki, to cóż, faktycznie, Linux wygląda coraz lepiej.

areh

z ta “zasobozernoscia” nie jest tak zle w xglu. tak na dobra sprawe przesuwane okienko w xglu zrzera mniej zaobow niz przesuwane okienko bez niego (50 % zurzycia procka do kolo 20%)

Ściągnałem sobie Kororaa Live CD i muszę przyznać, że efekty robią wrażenie. Może “galaretowate” okienka nie są zbyt wygodne (sprawa gustu), ale całość działa bardzo wydajnie i szybko nawet na tak leciwej karcie jak GF4 MX 440 :slight_smile:

To nawet nie wersja alpha a działa stabilniej i szybciej niż efekty przezroczystości w starym (niemodularnym) Xorg i KDE.

Po co? Bo nie dość, że ładnie wygląda, to jest bardzo funkcjonalne - wirtualne pulpity, zmiana przezroczystości okien, zoom. Okna-galaretki też mają swój urok. :slight_smile:

I wbrew pozorom i zdaniu niektórych Xgl idzie dalej niż funkcje dostępne na Makówkach.

Dobra, wycofujuje mojego wczesniejszego posta. Wlasnie testuje to livecd-demo. Faktycznie, nie obciaza systemu, wyglada swietnie. Czekam na to z niecierpliwoscia w moim Slacku.