Nowa grafika czy mobo+ram ?:?

(Yamaha503) #1

Witam

Myślałem nad upgrdem komputera.

Konfig jak w podpisie.

Co byście kupili:

Kartę pokroju 9800GTX/HD4850 czy nową mobo i 4GB ramu ?

Pozdrawiam

(iwa nike) #2

Kartę grafiki .

dlaczego?

dlatego że 2GB ram to jak narazie wystarczająca ilość , a płyty myślę że nie potrzeba narazie zmieniać , jeśli oczywiście jest ci wystarczająca (ew. możesz później coś kupić)

(Yamaha503) #3

Poczekam jeszcze na wypowiedź innych userów :slight_smile:

(Wiktor 1996 96) #4

karty nie masz złej ale wymień karte jeśli chcesz grać na extremalnych detalach w gta 4 ale wtydy musisz wymienić proc

(iwa nike) #5

proc jest ok , dla jednej gry to jakiś napaleniec by procesor wymieniał , żeby mu na full chodziło :x

ile masz kasy tak ogółem ?

(Yamaha503) #6

Myślę, że będzie to tak 500-600zł.

PS. Gdybym wymieniał grafikę muszę zasilacz wymieniać ? Raczej chyba nie

(dudpis) #7

A możę najlepiej nic nie wymieniaj w tym kompie? Masz dziwną sytuację, bo w sumie to proc dobry i porządne oc by się zdało, no ale z drugiej strony to po co wymieniać grafe skoro jeszcze troche na niej pograsz. Ja bym nic nie zmieniał, 3 GHz to już coś, więcej nie pójdzie?

(Yamaha503) #8

No właśnie i tu się zaczyna wątek o oc :smiley:

Dziś w granicach południa kurier przywiózł mi procka.

Zamontowałem, wchodzę do biosu.

Najpierw podkręciłem do 3 GHZ z 2,6 GHZ standardowych

Wszystko ok.

Podniosłem na 3.15 - BSOD gdy włączam CS'a

Lekko podniosłem napięcie CPU - to samo.

Więc się pytam czy mogę i o ile zwiększyć napięcie by móc go wykręcić na 3,5 GHZ :?:

(Kabuto1378) #9

Przyjmuje się że procesorom wykonanym w technologii 45nm nie należy podnosić napięcia powyżej 1.35V dla codziennej pracy,choć jeśli dasz krzynę więcej nie powinno nic złego się dać.

(system) #10

Dokładnie, nie ma sensu w tej chwili inwestować w coś nowego, bo sprzęt masz dobry, podkręć go na maxa, a ze zmianą poczekaj, oszczędzaj kasiorę na configa pod i7 jak już na dobre się zadomowi.

(Yamaha503) #11

A więc posłucham was :slight_smile: Zaoszczędzam i zbieram kasiorkę a tym czasem nowy temat o podkręcaniu założę i zapraszam do dyskusji :slight_smile:

(steemm) #12

jak już byś chciał zmiane karty to tylko na 4870 za 770zł dostaniesz wersje od szafira na allegro ze zmienionym chłodzeniem,, kasy powinny wystarczyć, w końcu swoją powinieneś puścić na allegro za 250-300zł