Nowa grafika do Gigabyte GA-M61SME-S2

(Naruto Sama) #1

Witam. Mam mobo Gigabyte GA-M61SME-S2 i chce zakupic nowa karte graficzna [prawdopodobnie bedzie to Geforce 9600gt

512MB 256bit DDR3] I tu mam maly problem. Czy ta karta bedzie dobrze dzialac na mojej plycie? Nie znam sie na tym zbyt dobrze wiec prosze was o pomoc :<

[tutaj link z informacjami na temat plyty http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... s2_2x.html]

dodatkowo po zakupie karty w pozniejszym czasi chcialbym dokupic ram i jakis lepszy procesor

prosze o pomoc !!

(Phobos64) #2

Będzie działać, ale grafika troszkę słaba, dołóż troszkę i lepiej kup 8800GT/GTX - nowsze nie znaczy lepsze :slight_smile:

Zależy ile masz zajętych slotów, bo masz tylko 2, a proca możesz nawet quada wrzucić :wink:

(Naruto Sama) #3

tzn karte chcialbym tak w granicach 300-350zl. Czytalem na jakims forum, ze ten slot pci-e x16 dziala jako x8 [nie mam pojecia o co chodzi o.O]

(Technik Elektro) #4

wedle strony producenta działa z pełną prędkością.

(Naruto Sama) #5

a czy opłaca mi sie rozbudowa tego komputera?

najpierw chcialbym dokupic grafike, potem ram/procesorw [nie wiem w jakiej kolejnosci] czy lepiej kupic mobo pod phenoma/quada ?

edit:

tutaj mam info o mojej plycie z tej samej strony gigabyte tyle ze po angielsku :

1 PCI Express x 16 slot (Note 2)

1 PCI Express x 1 slot

2 PCI slots

(Note 2) The GA-M61SME-S2 supports up to PCI Express x8 mode. (please refer to the VGA cards support list)

(Phobos64) #6

Cóż, w przypadku mojej płyty też niby było phenom ready, jednak niezbędne okazało się flashowanie biosu :wink:

(Naruto Sama) #7

prosze o prostsze slownictwo ._. jestem newbie w tych sprawach.... :slight_smile:

(Phobos64) #8

Na pudle pisało, że można zamontować do niej Phenoma, ale trzeba było podmienić bios żeby dobrze wszystko działało.

(Naruto Sama) #9

aha rozumiem. Ale ta plyta nie obsuguje niestety phenoma wiec musialbym ja zmienic jesli chcialbym go miec :>

a co do tego pci-e x16 dzialajacego jak x8 ?

(Phobos64) #10

W informacjach o płycie pisze:

Pierwszy raz coś takiego słyszę :wink:

(Naruto Sama) #11

to co mam w takiej sytuacji zrobic? :< czy to ma jakies znaczenie nawet jesli dzialaloby na x8 ?

edit:

*Note: If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted. Please refer "CPU Support List" for more information. <--- to odnosi sie do tego o tym biosie? :>

ZJedli troche informacji jak tlumaczyli na polski...

(Phobos64) #12

No cóż :wink: Phenom ruszyć powinien, ale tej płyty nie znam i nie będę się wypowiadał. Osobiście testowałem tego proca na zupełnie innej płycie z AM2, która nie była przygotowana pod Phenoma i wszystko działało, choć test trwał dość krótko.

(Naruto Sama) #13

Rozumiem ze nie mozesz mi pomoc w sprawie tej karty? Chcialbym ja niedlugo kupic, ale w takim przypadku nie wiem czy to dobra inwestycja :< Czy to duza roznica w wydajnosci jak dziala x8 niz na x16? Czy moze w ogole nie bedzie dzialac? o.O

(Technik Elektro) #14

gdzie ty tą informację przeczytałeś o pcie x8 ??

(Phobos64) #15

Nie ma takiej opcji żeby nie działała, albo działała z połową wydajności. Poza tym 9600GT jest droższa niż 300zł.

(Naruto Sama) #16

znalazlem kilka miedzy tymi kwotami :>

(Phobos64) #17

Patrzyłem tutaj, a tu zwykle jest taniej niż gdzie indziej http://proline.pl/sklep.php?g=Karty+graficzne

(Technik Elektro) #18

zasadniczo nie będzie różnicy w wydajności między x8 a x16....

(Naruto Sama) #19

na allegro znalazlem taniej :>