Nowa grafika do Gigabyte GA-M61SME-S2

Witam. Mam mobo Gigabyte GA-M61SME-S2 i chce zakupic nowa karte graficzna [prawdopodobnie bedzie to Geforce 9600gt

512MB 256bit DDR3] I tu mam maly problem. Czy ta karta bedzie dobrze dzialac na mojej plycie? Nie znam sie na tym zbyt dobrze wiec prosze was o pomoc :<

[tutaj link z informacjami na temat plyty http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s2_2x.html]

dodatkowo po zakupie karty w pozniejszym czasi chcialbym dokupic ram i jakis lepszy procesor

prosze o pomoc !!

Będzie działać, ale grafika troszkę słaba, dołóż troszkę i lepiej kup 8800GT/GTX - nowsze nie znaczy lepsze :slight_smile:

Zależy ile masz zajętych slotów, bo masz tylko 2, a proca możesz nawet quada wrzucić :wink:

tzn karte chcialbym tak w granicach 300-350zl. Czytalem na jakims forum, ze ten slot pci-e x16 dziala jako x8 [nie mam pojecia o co chodzi o.O]

wedle strony producenta działa z pełną prędkością.

a czy opłaca mi sie rozbudowa tego komputera?

najpierw chcialbym dokupic grafike, potem ram/procesorw [nie wiem w jakiej kolejnosci] czy lepiej kupic mobo pod phenoma/quada ?

edit:

tutaj mam info o mojej plycie z tej samej strony gigabyte tyle ze po angielsku :

1 PCI Express x 16 slot (Note 2)

1 PCI Express x 1 slot

2 PCI slots

(Note 2) The GA-M61SME-S2 supports up to PCI Express x8 mode. (please refer to the VGA cards support list)

Cóż, w przypadku mojej płyty też niby było phenom ready, jednak niezbędne okazało się flashowanie biosu :wink:

prosze o prostsze slownictwo ._. jestem newbie w tych sprawach… :slight_smile:

Na pudle pisało, że można zamontować do niej Phenoma, ale trzeba było podmienić bios żeby dobrze wszystko działało.

aha rozumiem. Ale ta plyta nie obsuguje niestety phenoma wiec musialbym ja zmienic jesli chcialbym go miec :>

a co do tego pci-e x16 dzialajacego jak x8 ?

W informacjach o płycie pisze:

Pierwszy raz coś takiego słyszę :wink:

to co mam w takiej sytuacji zrobic? :< czy to ma jakies znaczenie nawet jesli dzialaloby na x8 ?

edit:

*Note: If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted. Please refer “CPU Support List” for more information. <— to odnosi sie do tego o tym biosie? :>

ZJedli troche informacji jak tlumaczyli na polski…

No cóż :wink: Phenom ruszyć powinien, ale tej płyty nie znam i nie będę się wypowiadał. Osobiście testowałem tego proca na zupełnie innej płycie z AM2, która nie była przygotowana pod Phenoma i wszystko działało, choć test trwał dość krótko.

Rozumiem ze nie mozesz mi pomoc w sprawie tej karty? Chcialbym ja niedlugo kupic, ale w takim przypadku nie wiem czy to dobra inwestycja :< Czy to duza roznica w wydajnosci jak dziala x8 niz na x16? Czy moze w ogole nie bedzie dzialac? o.O

gdzie ty tą informację przeczytałeś o pcie x8 ??

Nie ma takiej opcji żeby nie działała, albo działała z połową wydajności. Poza tym 9600GT jest droższa niż 300zł.

znalazlem kilka miedzy tymi kwotami :>

Patrzyłem tutaj, a tu zwykle jest taniej niż gdzie indziej http://proline.pl/sklep.php?g=Karty+graficzne

zasadniczo nie będzie różnicy w wydajności między x8 a x16…

na allegro znalazlem taniej :>