Nowa grafika nie działa


(RyleC) #1

Mam problem z grafiką - asus radeon 4890 sie przegrzewał, więc kupiłem HIS 6770. Niestety - karta włożona do PCI nie daje obrazu, tj monitor i/ lub TV podpiete do HDMI są w stanie spoczynku. PC sie normalnie uruchamia, wiatraczek na grafice sie kręci, karta pozostawiona na kilka minut zaczyna delikatnie nabierać temperatury Ale nie mam obrazu. Co wiecej - gdy podpinam stara kartę jest podobnie - wiatraczek działa, na karcie zapalaja sie diody itp ale nie ma obrazu. Próbowałem resetować BIOS tj wyjąłem baterie z płyty główni ale nie pomoglo... Co mogę teraz zrobić ?


(Freszu) #2

Może monitor? :stuck_out_tongue:


(Tom837) #3

Witam

Myślę, że coś masz z płytą główną lub tylko coś ze samym slotem PCI, który jak wiadomo też jest na płycie. :slight_smile:

Musiało się to stać w momencie zamiany kart. :slight_smile:


(RyleC) #4

Mam 2 ekrany - monitor LCD jak i TV - ten drugi tez nie działa (jako monitor). Kablowka działa normalnie :stuck_out_tongue:


(Tom837) #5

Spróbuj jeszcze slot przeczyścić :slight_smile:


(Fanboj O) #6

Dodatkowe zasilanie podpięte?


(RyleC) #7

Stara grafa ma 3 źródła zasilania - 2 do karty bezpośrednio + 1 wiatraki; nowa ma tylko 1 (w tym wiatraki). O jakie dodatkowe źródła chodzi?


(Tom837) #8

Tzn., że innych już nie posiada, a problem dalej jest. :slight_smile:


(RyleC) #9

Niestety dmuchanie i przekonanie zasilania nic nie dało. Ale to chyba faktycznie coś z płytą główną- odpalilem (przypadkiem) komputer bez karty graficznej i nie było charakterystycznego “pikniecia”. I teraz moje pytanie - co powinenem zrobić dalej? Wezwać jakies pogotowie komputerowe?


(Matiz21) #10

jaki masz zasilacz ?;> może nie wyrobił chociaż wątpię.