Nowa karta, czy nowy komputer z OC?

Oj ziomuś! Skąd ja tą kasę wezmę?? I po jakiego czorta mi monitor teraz? Starczy CRT - mam bardzo dobrego MAG’a 20’. Najpierw chcę złożyć komputer, a za parę lat się pomyśli o monitorach.

Co do obudowy… obudowa musi się też podobać, a ta nie podoba mi się w ogóle :stuck_out_tongue:

Tamtą co wymieniłem myślę że styknie.

to kup ładnego szorta który przenosi drgania, hałasuje i ma zerowy przepływ powietrza…

patrzysz na ekran czy na bude korzystając z kompa ?

Podobanie jest też jednym z elementów, no ale już ok. Rzeczywiście cisza i dobra wentylacja górą. A z zasilaczy 350-400W nie używanych z normalnego z sklepu lub allegro) a dobrych to co polecacie? Bo ten modecom mc to trochę drogawy… Wiem ze absolutnie nie można oszczędzać na zasilaczu ale może jednak znajdzie się coś tańszego niż 120zł?

jest zasilacz za 50zł… trzyma napięcia czyli nie spali ci kompa…

jest to Fortron 350W…

tylko ma wadę… bierze tyle prądu co 3 komputery z zasilaczami OCZ StealthXStream 500W…

lepiej brać tego OCZ za 200zł i mieć go przez ok 10lat niż wymieniać zasiłkę co jeden upgrade kompa…

A 350W nie wystarczy? Bo widzę że Modecom MC potaniał… Tylko właśnie mam dylemat czy starczy tego zasilacza, bo naprawdę nie mogę wydać więcej niż tych 90-100zł.

jeśli nie chcesz wydać więcej to wcale nie wydawaj… dozbieraj kasy i dopiero wtedy kup OCZ StealthXStream 500W…

Przecież piszę ze nie mogę, gdyby to odemnie zależało… Ale po co mam kupować zasilacz 500W-atowy? Przecież mój komputer nie zeżre więcej niż 400W, bo i tak nie kupuję 2 dysków twardych, 2 napędów, grafiki za 600zł, mój zestawik będzie raczej ekonomiczny… A chciałbym już do gwiazdki dozbierać chociaż na płytę główną, ram i procesor.

ta…na pewno… pewnie myślisz że jak zasilacz ma 500W to będzie brał przez cały czas 500W?

jesteś w błędzie…

akuratnie OCZ 500W bierze mniej prądu niż taki modecom MC400 lub Fortron 350W…

Nie , wcale tak nie myślę, tylko na co mam płacić jeszcze raz tyle, skoro ponad 100W będzie i pewnie (pewnie, bo dlatego się pytam czy 350w wystarczy) tak leżało odwłokiem, aż taki debil to ja nie jestem, ale dla mnie każdy grosz się liczy i w dodatku mieć takich rodziców, którzy mówią ze ten komputer do chodzenia po necie jest dobry. Muszę składać na komputer dostając 20zł miesięcznie, ew. pare razy w roku jakieś bonusy, już nawet latałem szukać roznoszenia jakiś ulotek, ale od 16 lat. A dla mnie najważniejsze z tego wszystkiego jest, aby zagrać w nadchodzącą grę SPORE. Już parę lat czekałem na tą grę i nie obchodza mnie już w tej chwili jakieś shootery, które wychodzą co roku, każdy z większymi wymaganiami sprzętowymi.

EDIT:

Czyli ponawiam pytanie. Jaki zasilacz będzie odpowiedni:

  • Core 2 Duo E2160 (oc)

  • GF 8600GT (Palit) (OC)

  • Gigabyte GA-P31-DS3L

  • Patriot DDR2 2x1GB

  • Seagette 250GB

  • Samsung DVD-RW LightScribe

  • Wiatraczki, coolery itp.

  • żeby było trochę w zapasie.

Jak widać zamierzam podkręcić proca i grafikę. Wobec tego jaki zasilacz? 350, 400?

Modecom MC-400ATX/Amacrox Warrior AX450-PNF 400W

Jeśli chcesz mniejsze rachunki za prąd i większy zapas mocy to bierz

Corsair CMPSU-450VXEU 450W

OCZ StealthXStream 500W

No poważnie się zastanowię, czy ten zestawik jest dobry do podkręcania?

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.asp … D=C0420031

http://www.ceneo.pl/806120

http://www.ceneo.pl/638666

Słyszałem, że tego Dual Core’a można nawet do 3GhZ wykręcić, tylko musi być dobra płyta główna i odpowiednie pamięci.

Antec Earth Watts 380w, albo corsair vx450 (oba bardzo dobre jeśli zależy ci na niskim zużyciu prądu, stabilnych napięciach i cichej pracy). Z płytą główną kieruj się w stronę p35, ten sam chipset de facto, ale płyty nim sygnowane są poprostu lepsze.

A ram lkk cl4 patrioty lepiej oczywiście, jeśli budżet wytrzyma.

Oj raczej nie wytrzyma, chyba jednak kupię kartę na agp, po fajnie że z kieszonkowych uzbieram 1000zł. Na początku miało być w granicach 500zł, w czerwcu będę miał 350zł, także myślałem, ale teraz cena kieruje się ku tysiącu. Z kieszonkowych nie ma mowy na uzbieranie, nad rozdawaniem ulotek myślałem, ale w tym zadupiu Konin nic nie ma, a jak jest to za marne grosze.

Następna sprawa:

  1. E2160 vs. E2180

Który lepszy przy O/c?

  1. Patrzałem w specyfikację płyty i jest to P31 (P35). Czym się różni od tej która mi zaproponowałeś?

Zależy na jaką sztuke trafisz

Lepiej E2180, mnożnik 10, pewniejsze oc

A jakbyście dobierali pamięci do tego procesora (idealne do OC proca, pamieci bez OC), to jakie najlepsze (max. 150)

http://www.ceneo.pl/316257

Patrzałem w specyfikację płyty i jest to P31 (P35). Czym się różni od tej która mi zaproponowałeś? W czym takim sa lepsze?

niczym prawie … bierz P31. Do Dual-Core będzie idealna. Podkręcisz spokojnie.

Reasumując:

  • Patriot DDR2 2x1GB PC6400 800MHz LLK CL4

  • Intel Pentium Dual Core E2180

  • Gigabyte GA-P31-DS3L

Coś jeszcze byście zmienili? Bo ja się jeszcze zastanawiam tylko co do zasilacza? Bo funduszy nie mam (210zł to trochę za dużo)

Bardzo fajny zestaw. Nic już nie musisz zmieniać :stuck_out_tongue: