Nowa karta do starego kompa

Witam mam taki problemik może i głupi ale zawsze =).

Mam taką konfiguracje komputera

Procek: AMD ATHLON XP ( Barton) 2500+

Płyta główna: Asrock Nforce 2 ultra

Pamięć : 1024 ram/ 400 mhz

Karta grafiki: Saphhire Ati Radeon 9800 pro (256 bit) 128 mb ramu

Dysk : Maxtor 80gb 7200/8mb cache ata 133

Zasilacz: Procomp 420w

Jak widać komputerek nie jest nowy i troszke ma.

Dobra nie bede sie rozczulał przechodze do setna sprawy :smiley: .

Zastanawiam się czy niezmienic karty graficznej w tym kompie na coś mocniejszego i tutaj sie zaczyna problem bo jak wiadomo każdemu pojawiła się Vista i DX 10 no co za tym idzie są karty graficzne pod ten standard. Ale oczywiście złacze AGP jest już przestarzałe i w obecnej chwili już nie wychodzą żadne karty pod to łacze jedyny rozsądnym wyborem byłoby wziąśc Ati radeon 1950 pro czyli najmocniejszą karte jaka w obecnej chwili jest. Jest to wydatek rzędu 700 zł =/ . I tutaj sie nasuwa mi pytanie czy jest jeszcze jakis sens brac karte pod DX 9 skoro są karty pod DX 10 ?? czy wydawac pieniadze w stara jednostke czy lepiej juz całego kompa wymienić ??

Prosze o rady i dzieki.

  1. Ile masz na rozbudowe kompa?

  2. Nie warto tak mocnej karty ładować do takiego kompa

  3. na dzisjaj to warto brać dx9 ponieważ tylko 8800 i hd2900xt są pożądnymi kartami na dx10 a reszta to badziewia

700zł nie opłaca się ładować w ten sprzęt.

chodzi Ci głównie o lepszą grafikę w grach :?:

Powiem to tak nie zalezy mi na hyper super i innych badziewiach graficznych które dla mnie nie mają znaczenia.

Chce zmienić grafike ze względu na ten SM.3.0 Niestety najnowsze produkcje bedą go wymagać a moja obsługuje sm 2.0 i o to mi chodzi jaką wziąśc grafike która jest w miare wydajna i posiada SM 3.0 a na karte mam max 400 zł bo nie opyla sie chyba wiecej inwestowac .

tak ale masz słabego kompa i nie warto brać tej karty .

do twojego kompa galaxy gefroce 7600gs z zalmanem

łapie się na czarną listę zasilaczy :lol:

No dobrze ale czy podkręcenie tego procka na 3200 + zmieni znacząco wydajność i wykorzysta moc tej karty 7600 gs ?? Czy może wziąść 7600 gt bo nie jestem overclokowcem i sie w to niebawie.

Jak chcesz podkręcać to najpierw zasilacz zmień a potem karte g.

nie. wez GSa Galaxy+Zalman, Palit Sonic i GT zrobisz w 2min a nawet jeszcze lepiej.

jak Ci się uda to podkręć i gitara będzie grać :wink:

pozostaje kwestia zasilacza :stuck_out_tongue:

ile masz na modyfikację ?

A HIS HD2600XT to nie jest nowa grafa pod AGP? :?

Powiem ci szczerze ze mnie teraz tutaj zaskoczyłeś bo mnie sie wydawało że to jest świeży produkt ATI i tylko pod PCIE .

Zresztą pokaz mi gdzie taka kupić za ile i czy faktycznie jest na AGP

http://www.in4.pl/komentarze_Radeon_HD_ … ,13365.htm