Nowa karta graficzna a zasilacz

Dzięki za pomoc, ale chyba jeszcze wyeksploatuję ten sprzęt co mam - w sumie używam go głównie do surfowania po necie, filmy, muzyka. Tylko ostatnio wpadła mi w łapy Company of Heroes i stąd chęć zmiany grafiki. Ale stwierdziłem, że nie będę dla jednej gry wydawał kilku stuwek. Za parę lat wywalę blaszaka i kupię laptopa.

No wątpię, czy CoH będzie dobrze działać na tej karcie…

E, czemu. Jak na moim GF FX 5200 da się jeszcze pograć to na GF 7600 poszłaby spokojnie na detalach na maxa.

Jak chcesz, to kupuj, tylko twoja karta ma poważną wadę - jest na pamięciach DDR2. Poszukaj modelu z DDR3.

7600gs max 28W

7600gt max 36W

6600gt max 48W

fx5200 max 40W

Jakkolwiek nie patrzeć to jeśli 5200 chodzi to i 7600gs będzie chodzić.

Można wiedzieć skąd masz te dane. A i jeszcze po co w karcie 7600GS jest kabel dodatkowego zasilania jeżeli przez AGP może dostać max 40W, to niby by wystarczało.

Google, dużo szukania co do 5200 akurat, pozostałe bardzo łatwo znaleźć. Co do dodatkowego zasilania to były wersje 5200 ultra które miały molexa dodatkowego ale nie trzeba go było wcale podpinać…

Tylko nie wiem czy zignorować to, że na 5V mam 20A a na 12V tylko 7A. Podobno starsze urządzenia więcej biorą z piątki. Czy do kart graficznych też się to odnosi, czy jest to bez znaczenia i zarówno 5200 jak i 7600 podobnie korzystają z mocy i liczyłaby się tylko ogólna suma “skonsumowanej” energii?

Jeśli ten zasilacz faktycznie ma 7A na +12V, to oznacza że musi być naprawde stary i taki sobie jakościowo bo dobzi producenci nie gustowali w tak słabych produktach. Tak więc on i tak nadaje się do wymiany, a jeśli ten 7600gs może chodzić bez podłączenia tego dodatkowego zasilania (a powinien w myśl tego co robi fx5200), to nie powinno być problemu bo będzie ciągnął z tego samego źródła co poprzednio, znaczący wzrost obciążenia linni +12V jest właśnie dopiero po podłączeniu dodatkowego zasilania.