Nowa karta graficzna (?) do 600 zł

Witam.

Od jakiegos czasu mam duzy problem z kompem, najprawdopodobniej z kata graficzna (Radeon X1950 pro). Otoz podczas grania w gry, z którymi powinna sobie radzic (PES 2009, Crisis, Lost Planet, Asassins’ Creed) przegrzewa się, zaczyna piszczec :smiley: i wyłacza kompa. Poniewaz chcialbym sobie pograc w nowe gry (GTA 4 glownie) zastanawialem sie nad kupnem nowej karty. I tutaj mam dwa pytania:

-Czy moje podejrzenia sa sluszne?

-Jaka karte kupic? Myslalem na GF 9600GT, ale nie wiem, czy pasuje do plyty glownej. (nie chce bawic sie w podkrecanie)

Oto konfig kompa:

Intel Core 2 Duo 630 (1.86)

2 GB RAM

Gigabyte GA-965P-S3 - plyta glowna

Readeon X1950 pro

Zasilacz 500W Mode Com Feel II

Vista :stuck_out_tongue:

Z gory dzieki za pomoc

Pozdro

jaki masz aktualnie zasilacz ?? powinieneś się zmieścić z budżetem w hd4850.

No i nie podkręcenie e6300 to grzech. ;p Nie jest to nic trudnego, a przy hd4850 zauważysz spory skok wydajności.

Zasilacz - 500W Mode come Feel II

A co do podkrecania to sie na tym nie znam i musze przyznac, ze troche boje, ze cos pojdzie, zepsuje sie, albo przegrzeje :stuck_out_tongue:

troszkę słaby ten zasilacz, zastanów się nad zmianą na minimum OCZ SE 500W.

Dlaczego jest za slaby? Za jakis czas (kolo wakacji) planuje kupic calego nowego kompa, wiec ten mocniejszy zasilacz jest potrzebny “na teraz” czy na przyszlosc :]

jeśli cię stać to weź 600W Corsair,Bequiet DP,Enermax na teraz i na przyszłość ;P.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

modecom/feel to coś pomiędzy feelem a modecomem mc.

Raczej, jezeli teraz mialbym sobie pozwolic na dodatkowy zakup to wolalbym cos do 200-250 zl

EDIT:

Rozumiem, ze ta karta pasuje do mojej plyty glownej :smiley: To teraz mam kolejna 2 pytania: Czy GTA 4 na takim zestawie pojdzie, i jakiej firmy kupic hd4850?

daj spokój z wymianą zasilacza… każdy się czepia tego modecom’a feel’a jak rzep psiego ogona… w czym niby jest taki słaby? napięcia spełniają normy ATX więc w czym problem? ;| różne opinie słyszałem, a to że spala komputery jest zajebiście żałosne, bo to bzdura bo ktoś tak powiedział i tak musi być…

jeśli nie umiesz podkręcać procesora to poczytaj może o tym, dużo takich tematów jest. Na pewno przy tym Intelu zobaczysz jakiś tam skok wydajności w grach i ogólnie.

z kolei kartę graficzną polecam od MSI HD 4850 i czy pasuje to odp. brzmi że TAK ponieważ posiadasz PCI-E x16 :slight_smile:

pozdrawiam.

Ja polecam Palita 4850 w wersji Sonic.

W moim sklepie nie są sprzedawane te modele :frowning: A co myślicie oRadeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E) Zalman [GV-R485ZL-512H] ?

Też dobre, tu chodzi o montowane chłodzenie przez producenta więc każda będzie dobra, zależy czy lubisz cisze czy Ci to obojętne :slight_smile: