Nowa karta graficzna do HP

Witam. Chciałbym wymienić kartę graficzną w moim HP Pavilion dv5 1040ew. No i mam takie pytanie, jakie karty pasują do tego lapka ? A może pasują wszystkie ? Proszę o pomoc.

Dokładnie taka jaką masz w specyfikacji.

Tzn?

NVIDIA GeForce 9600M GT

W 90% laptopów nie da się wymienić grafiki, tak jest chyba i w twoim przypadku.

Chyba że pojdziesz do serwisu, tu masz temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1873805.html

A czy opłaca wymienić inne podzespoły, czy to tylko wyrzucanie kasy w błoto i lepiej kupić całkiem nowy sprzęt? + słyszałem że karta nie wykorzystuje swojej całej mocy i można ją zwiększyć, dzięki pamięci RAM. Jak to zrobić ?

Nie warto w to inwestować karta kosztuje pewnie połowe ceny lapka.

Kup nowy sprzęt, na przyszłość pamiętaj że lapek to nie komp, gdzie w każdej chwili możesz zmienić jakiś podzespół.

To coś źle usłyszałeś. Wymienić można procesor, ale to trochę rosyjska ruletka (a nuż nie zadziała?). Można rozbudować pamięć RAM (jeśli masz mniej niż 3 GB - to do takiej wartości da się rozszerzyć). Karta graficzna ma 512 MB własnej pamięci, oraz w razie potrzeby jest w stanie pożyczyć od systemu kolejne 1,5 GB (przy założeniu że masz RAM na max.) - co jednak jest niewielkim pocieszeniem jako że pamięć RAM z reguły jest wolniejsza od dedykowanej, a ponadto ma też parę innych funkcji których po prostu nie ma siły by fizycznie obsłużyć w tym samym czasie.

Reasumując: upgrade tego sprzętu wychodzący poza zwiększenie ilości RAM, oraz ewentualnie wymianę dysku na SSD - uważam za kiepskie rozwiązanie.

Dziękuje za pomoc. Miałbym jeszcze jedno pytanie. Mianowicie, w jaki sposób wybrać płytę główną (do stacjonarnego ). Z resztą sobie poradzę, ale w płytach się nie orientuje.

Zajrzyj tutaj, wybor-komputera-zestawy-komputerowe

ile masz kasy i jaki procek będzie do tego? masz jakieś podzespoły?