Nowa karta graficzna do starej płyty głownej

Witam. Po spaleniu starej karty graficznej chciałbym zakupić nową. Mianowicie mam na oku ASUS RADEON HD6670 1GB. Moja płyta główna to:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s2_2x.html Nie jestem pewien, czy ta karta będzie współdziałała z płytą główną, dlatego zwracam się do was o pomoc. Posiadam zasilacz 400W. Zamierza jeszcze wymienić kość RAM. W specyfikacji płyty widzę, iż mogę tylko DDRII 800 / 667 / 533 / 400 DIMM więc, ze znalezieniem i kupnem nie będzie problemu. Mam jeszcze małe obawy co do dysku. Nie wiem, czy będzie pasował SATA II lub III ewentualnie oba. Nie mogłem rozszyfrować ze specyfikacji płyty głównej. I jeszcze jedna sprawa. Karta graficzna będzie służyła do grania w takie gry jak: World of warcraft, league of legends oraz w niedalekiej przyszłości w Diablo III. Czasami również Starcraft 2. Z najnowszych gier mam nadzieję zagrać w COD’a oraz BF’a. Nie muszą one “śmigać” na pełnych detalach. Mogę grać i na minimum, lecz ma działać płynnie. Prośba moja dotyczy o znalezieniu innej karty graficznej, lepszej niż ta podana wyżej, lecz w przybliżonej cenie. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Podaj dokładny model zasilacza.

Hmmm. Nigdzie nie mogę znaleźć modelu, obawiam się iż jest to no name. Jest tylko naklejka z tekstem: “Zasilacz komputerowy ATX 12V.400W.S-ATA.”, lecz moim zdaniem to chyba nie jest to.

To już mówi o tym że jest to zasilacz z czarnej listy więc musisz też go wymienić.

No dobrze, a co z resztą?

Grafika będzie pasować do płyty,a jaki masz jeszcze procesor?

AMD Athlon 64 X2 3600+. Zamierzam go również wymienić, lecz na razie mam zamiar kupić ważniejsze części.

To na początek kup jakiś markowy zasilacz z 500W np jakiegoś chiefteca.

Albo XFX, Fractal Design, OCZ - trochę wyboru jest :wink:

Dobra. Dzięki wielkie za pomoc.