Nowa karta graficzna i brak obrazu

#1 24 Sie 2011 18:35 Nowa karta graficzna

Witam!

Kupiłem sobie nową kartę graficzną ( Radeon HD 6850 ), odłączyłem starą kartę graficzną i wczepiłem nową. Podłączam kabelki od dodatkowego zasilania i uruchamiam komputer po czym nie wyświetla mi się żaden obraz… wszystkie wiatraczki się kręcą i słychać, że komputer pracuje. Dobra odłączam tą nową kartę i wczepiam w gniazdko od karty zintegrowanej i nawet ta mi odmówiła posluszeństwa i dalej mam czarny ekran. Co mam zrobić?

Mój komputer:

ASRock G41C-GS

4GB DDR3 RAM

Intel Core 2 Duo E3200

Zasilacz 500 wat.

Proszę o pomoc!

Jaki masz dokładnie zasilacz,jakiej firmy?

Modecom Hedy 500 W. Sprzedawca w sklepie mówił, że to dobry zasilacz…

Odłącz jak najszybciej kartę graficzną od tego PSEUDO ZASILACZA, jeśli nie chcesz jej popsuć !!

Musisz się zaopatrzyć w prawdziwy zasilacz a nie taki szmelc nadający się tylko do podłączania żarówek:

np. XFX Core 450W (lub 550W, najlepszy wybór), Fortron FSP500-60GHN lub Fortron Hexa, Corsair CX500

No podłączyłem ją tylko 2 razy i odłączyłem, mam nadzieje że nic sie z nią nie stało. Zmiana zasilacza naprawi ten problem z brakiem obrazu?

Mógłbyś mi podać link do dobrych zasilaczów wystawionych na allegro?

Podałem jedną propozycję z Allegro. Jeśli chcesz tam zamówić to proszę: XFX Core, Fortron Hexa, Chieftec CTG, Fractal Design Integra (myślę, że propozycji wystarczy).

Zmiana zasilacza powinna naprawić ten problem, bo do takiej karty graficznej POTRZEBNY jest prawdziwy zasilacz, a nie tak jak wcześniej pisałem jakaś ‘podróbka’. Ewentualnie problemem może być płyta główna, gniazdo PCI-E działa jak należy? Podłączałeś tam inną kartę?.

A tak w ogóle to dałeś trochę zbyt dobrą kartę graficzną jak do takiego sprzętu :smiley: (btw. jakiego jest ona producenta?)

no chciałem mieć odlot :smiley: a teraz musze na lapku siedzieć. A gniazdo PCI-E działa, bo wcześniej miałem na nim poprzednią kartę. Który z tych zasilaczy będzie najlepszy i czy płyta główna da radę?

Najlepszym wyborem zasilacza będzie XFX Core 450W bądź bardziej przyszłościowy 550W (tu zamówisz taniej).

Płyta główna nie ma tu nic do gadania, czy da radę czy, chociaż nie jest ona najwyższej jakości. Są wszystkie potrzebne wtyczki, więc będzie działać (moc zasilacza nie ma z tym żadnego związku).

HD6850 przy tak słabym procesorze będzie się po prostu ‘dławić’, nie rozwinie swoich możliwości…

to lepiej sprzedam tego kompa co mam, zostawię kartę i złożę sobie nowy… ale jak naprawić teraz obraz, żeby na zintegrowanym chodziło?

a karta to dokładnie jest ta:

http://nvision.pl/Gigabyte-Radeon-HD-68 … ils-1.html

Nie działa zintegrowana karta graficzna kiedy podłączyłeś pod nią kabel? Jeśli tak to spróbuj zresetować BIOS poprzez wyjęcie zworki, baterii czy co tam masz :slight_smile:

PS. Jeśli będziesz kupował nowy komputer to załóż nowy temat, żebyś znowu nie kupił jakiegoś szmelcu.

@DOWN

Zależy od płyty, 20 minut powinno wystarczyć (zworki nie miałeś? :P).

Wyjąłem baterię i nie wiem ile mam czekać żeby ją z powrotem włożyć… Bo jak wcześniej jak ją wstawiłem i włączyłem to chyba nie zresetowało się jeszcze, ile mam czekać?

Dodane 24.08.2011 (Śr) 21:57

Dobra, włożyłem po długim czasie baterię i nic, dalej czarny obraz, pomocy!

Dodane 24.08.2011 (Śr) 23:31

zresetowałem zworką i podłączyłem inny zasilacz i nadal nic…

Dodane 25.08.2011 (Cz) 0:15

sprzęt zapalił jak jeszcze raz zrestartowalem baterie… ale co teraz z moją kartą?

Dodane 25.08.2011 (Cz) 1:57

podłączyłem kartę graficzną i wszystko śmiga, teraz nie wiem czy zostawić ją przy tym zasilaczu… i juz wiem dlaczego na początku wyszło jak wyszło, ponieważ przemyślałem sprawę… wszystko przez to że nie docisnelem kabelka od dodatkowego zasilania do karty i jakieś zwarcie dało. Ale teraz jest juz OK! Dzieki wszystkim i proszę jeszcze o rade co do zasilacza.

Musisz po prostu kupić nowy zasilacz ale firmowy typu chieftec itp…