Nowa karta graficzna i problem z temperaturą

od 5 dni jestem nowym posiadaczem karty ASUS Geforce N7600GS Silent z chłodzeniem pasywnym. na normalnym chodzeniu kompa windows+przeglądarka int. temperatura procesora graficznego osiaga ok 80 stopni C, natomiast kiedy gram w Colina po jakies 1h temperatura osiaga 100-105 stopni C ale w grze nie czuje zadnych przerw chodzi płynnie i wszystko jest ok. Czy zakładać dodatkowy wentylatorek?? Osobiście uważam ze nie ale czekam na wasze odpowiedzi.

PS: musze zmienić podpis :smiley:

Zwolnienia przy takiej temperaturze na pewno nie uświadczysz ponieważ próg zwalniający zaczyna się od 130 stopni C. Jednak 80 stopni w spoczynku to chyba trochę za dużo… Tyle to jest na 8800 GTS … Na Twoim miejscu kupiłbym jakieś lepsze chłodzenie i lepszą pastę termoprzewodzącą.

jakie chłodzenie polecasz??ale poweidz czy jest możliwośc zeby sie spaliła??

Spalić się raczej nie może. Tym bardziej (jak piszesz) dopiero ją kupiłeś więc nie sądzę aby producent zamontował chłodzenie które mogło by doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Co do chłodzenia to napisz jaką kwotę chcesz na to przeznaczyć.

Fracha wiesz co dochodze do wniosku ze skoro jest nowa mam gwarancje to niech narazie będzie jaka jest, a w przyszłości sie najwyzej zalozy dodatkowe chlodzenie:) co o tym myślisz??

Skoro karta jest nowa to może faktycznie pozostaw to chłodzenie. Napisałem tak ponieważ jestem osobą którą dąży do osiągnięcia jak najniższej temperatury w całej obudowie i może dlatego tak we wszystkim bym zmieniał chłodzenie :wink: Wybór jednak należy do Ciebie.

narazie zostawiam to dzieki Fracha za pomoc :slight_smile: :mrgreen:

Korzystając już z okazji, to możesz w obudowie zamontować jakiś zwykły cichy coolerek doprowadzający powietrze do środka (jeśli go nie masz). Wtedy obniżysz temperaturę całego wnętrza i nie będziesz widział aż tak dużej temperatury na grafice :wink:

chodzi Ci oto wejscie pod spodem zasilacza. to miejsce na wentylatorek??

Miedzy innymi. Takie wejścia mogą jeszcze znajdować się z przodu obudowy i po bocznej jej stronie.

po bocznej stronie jest taka tuba ktora prowadzi do wentylatora procka ale to jest chłodzenie procka tylko prawda??czyli jak zaloze wentylotorek doprowadzajacy powietrze(pod zasialczem) to temperatura znacznie sie obnizy??

Tak, ta tuba z reguły obniża temperaturę tylko procesora.

“Znacznie” to może nie najlepsze określenie ale na pewno o jakieś 5-6 stopni spadnie :slight_smile:

dobra Fracha dzieki za wszystko, bardzo mi pomogłes. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam Seriko :wink:

Grafa ci nie hałasuje, ale jest CIEPŁA, co??

Normalna sprawa! Prawie wszystkie pasywnie chłodzone klamoty znacznie się grzeją… jeśli wymiana powietrza w obudowie nie przebiega sprawnie. Zamontuj dodatkowy cooler, jak poleca Fracha i pewnie problem zniknie.

Ale i tak musisz wiedzieć, że będzie cieplejsza niż jej odpowiednik z wiatrakiem. :onfire: