Nowa karta graficzna i problem

Siemka, wczoraj kupiłem nową kartę graficzną, gainward geforce gts 450 1 gb. Przeinstalowałem system zainstalowałem sterowniki itp. Dzis chcialem zainstalowac gry, a co sie okazalo? Na tej karcie chodzą mi gorzej gry niż na moim starym gracie 9500 GT … Nie rozumiem o co chodzi. Moj komputer:

Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz

4096MB RAM

GeForce GTS 450

Windows 7 Ultimate 64-bit Service Pack 1

Zainstaluj od nowa system :slight_smile:

Robiłem to już.

Zainstaluj najnowszą wersje sterowników z strony producenta. http://www.nvidia.pl

I wyjaśnij pojęcie gorzej- jakieś szczegółowe objawy?

Masz bardzo dobrą konfigurację, procesor - grafika - pamięć, wszystko powinno pięknie współpracować. Może zrobiłeś błąd przy instalacji systemu i sterowników. Przy win 7 sterownik do tej grafiki powinien zainstalować się automatycznie. To samo dotyczy płyty głównej. Jeśli twoja płyta nie jest starej daty i jest kompatybilna z win 7 to sterowniki do niej zainstalują ci się automatycznie z bazy win 7.

Sprawdź w menedżerze urządzeń, czy nie ma jakichś wykrzykników i jaka nazwa widnieje przy karcie graficznej. Robiłeś już wcześniej przy starej grafice reinstalację systemu win 7 i wszystko dobrze działało?

Sterowniki mam najnowsze 280, gorzej - mam mniej klatek na sekunde, Grałem w wiedzmina 2 na poprzedniej karcie wszystko na najnizszych rozdzielczosc 1024x768 bylo 30 - 40 fps teraz na takich samych ustawieniach mam 5 - 10 klatek. I gra APB Reloaded chodzilo wszystko fajnie 60 klatek wszystko low teraz na takich samych mam ledwo 30. Ale gry typu Call of Duty chodzą lepiej, więc nie wiem o co chodzi.

Dodane 02.10.2011 (N) 20:09

Tak, przy starej karcie przeinstalowywałem windowsa kilka razy, stery do karty graficznej i do plyty glownej pobieraly sie same, a w menadżerze nie ma żadnych wykrzykników. Cały komputer był kupowany w 2008 r. A moja płyta głowna to Gigabyte GA-G31m-S2L.

Moja płyta głowna to Gigabyte GA-G31M-S2L

Dodane 02.10.2011 (N) 20:19

Rozwiązałem problem ! Podczas sprawdzania wersji plyty glownej zauwarzyłem ,żę kabelek blokował ten wiatraczek od procesora… Jak ten kabel zabrałem. Odrazu wszystko śmiga. Ale ze mnie idiota.

No to wszystko u ciebie powinno być w porządku, nie widać, aby coś miało nie współpracować. Kupiłeś bardzo dobrą grafikę do swojego zestawu. Jeśli grafika jest nowa, to powinieneś mieć do niej płytkę ze sterownikami. Spróbuj odinstalować obecny sterownik w dodaj usuń programy, zrestartuj komputer i zainstaluj sterownik z płyty i ponownie zrestartuj komputer. Na płycie masz pewnie starszą wersję, ale dobrze dobraną przez producenta do twojej grafiki. Nie widzę u ciebie innej opcji oprócz eksperymentów ze sterownikami do grafiki.

Dodane 02.10.2011 (N) 20:24

Heh, cieszę się :slight_smile: uff! I zobacz, jakie to nietypowe zdarzają się problemy i jak trudno pomóc na odległość, nie widząc komputera :slight_smile: Jak kabelek blokował ci wiatraczek, to procesor pewnie grzał się, tak?

Tak, tylko zabrałem ten kabel, i wiedzmin 2 ustawienia ultra moge grac . Masz racje dziwne problemy sie zdarzają. :smiley:

NVIDIA GeForce , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.