Nowa karta graficzna - jaką kupić?

(Juven) #1

Witam

Jak w tytule szukam nowej karty, gdyż moja dotychczasowa odmówiła po 3 latach posłuszeństwa :frowning: na moim komputerze wyświetla artefakty i powoduje częste bluescreeny a sprawdzana na innym komputerze powoduje ciągły pisk i komputer w ogóle dalej się nie włącza. Tak na marginesie wie ktoś czy EVGA ma jakiś serwis na terenie Polski?, jest jakiś aktualny dystrybutor tych kart w Polsce? bo to co znajduje w internecie to już chyba nieaktualne, a wysyłać kartę na gwarancje do Niemiec to dość duże koszta.

Ale wracając tak czy tak szukam nowej karty graficznej do powiedzmy ~300 max 400zł nie ważne dla mnie czy to ATI czy NVIDIA. Do tej pory miałem EVGA GeForce 8800GTS 320MB/320bit

Mam nadzieję, że za tą kwotę dostanę coś lepszego od tej karty :wink: wydaje mi się, że muszę bo w końcu ta karta ma już ponad 3 lata

Jeśli chodzi o gry to nie gram dużo, tylko FIFA i co roku nowy COD i NFS i to właściwie wszystko, do tej pory ta karta którą miałem wystarczała mi w zupełności i gdyby nie awaria to użytkowałbym ją nadal.

Mój aktualny sprzęt:

mobo - MSI P35 Neo2-Fir

CPU - Intel Core 2 Duo E6750

pamiec - 2x Patriot 1GB DDR2 800Mhz

zasiłka - Amacrox 550W

Co najlepszego dostanę do tej ceny?

Z góry dzięki za propozycje :slight_smile:

Pozdrawiam

(Lvki32) #2

ja ostatnio kupiem radeona hd5550, 1024mb ddr5, smiga bez problemu, jest cicha i narazie jestem z niej zadowolony, wszystkie gry ktore mam dzialaja na max detalach, kosztowala 319 zl

(Dwodnicki) #3

radeon 4850 1Gb , nie wiem jaką masz rozdzielczość, ale powinna być dobra dla tego procesora.

Mam nadzieję że nie muszę pisać rozprawek, jak się ona sprawuje, w tej cenie ok 320zł nie ma sobie równych raczej, później można dostać gts250, ale 1GB są droższe, a 512MB może być za mało jeśli masz monitor fullhd.

edit: 5550 odpada nie nadaje się do mocnych gier i wysokich rozdzielczości.

(Michal Kolatek) #4

W tym przedziale cenowym najlepiej kupić HD4850

http://www.arest.pl/produkt/22157/PCIex ... 4-MB-DDR3/

(Icepwoered4fun) #5

hd 4850

ALBO Fabrycznie podkręcona Nvidia 9600 GT GAINWARD

http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=61

(Juven) #6

Zapomniałem dopisać :wink: mam monitor 22" wiec pracuje i gram w rozdziałce 1680x1050

EDIT:

@Tobi, a ten ASUS którego proponujesz rozumiem, że będzie lepszy od mojej dotychczasowej karty? będzie to spora różnica? martwi mnie tylko to 256bit a 320 w mojej starej karcie nie wpływa to jakoś znacząco na wydajność karty?

(Dwodnicki) #7

Proponuję zaglądnąć na benchmark.pl na porównanie gpu, to łatwo porównać. Hm radek 4850 leje zwykłego geforce 9800GT , więc 9800gt jest raczej lepszy od tamtej twojej-tak powinno być,

dopiero wersje 9800GTX/GTX+ są lepsze od radka zaś, ale ich się już nie dostanie.

Spokojnie można brać radka, jedyny minus to hałas wentylatorka i temperatura.

(Db2524) #8

8800GTS 320MB < 8800GT = 9800GT (tak, dokładnie to samo, co 8800GT) < HD 4850

9800GTX/9800GTX+/GTS250 jest na tym samym mniej-więcej poziomie co HD 4850.

(Juven) #9

Czyli jak to jest bo nie rozumiem? wentylator jest głośny, czyli pracuje na wysokich obrotach i nie może schłodzić tej karty? jakie on w takim razie osiąga temperatury w spoczynku i stresie?

A co do hałasu to jest on uciążliwy w porównaniu np do tej mojej starej jest duża różnica? W komputerze mam kilka dodatkowych wiatraków, więc komputer szumi i się już jakoś przyzwyczaiłem.

No chyba ze to już nie jest szum a jakieś buczenie :wink: bo jeśli tak to ta karta traci wiele na wartości, jeśli faktycznie tak hałasuje a na dodatek temperatury są ekstremalne.

PS. A można jakoś ograniczyć prędkość wentylatorów w tej karcie jakimś programem? czy potrzebny jest jakiś dodatkowy zewnętrzny regulator obrotów :wink:

(Icepwoered4fun) #10

juven ..

możesz brać radka jak chcesz ...

Ale ...

możesz też wziąść fabrycznie podkręconą Nvidie 9600 GT GAINWARD . . .

jest prawie tak dobra jak radek hd 5550

niczym się prawie nie rózni od 4650

ale ... ma 512 ram 256 bit szyne shader 4.0 przepustowość 63 Gb/s (tu bije radka na głowe) ...

Szybciej i płnniej chodzą gry .