Nowa karta graficzna nie wyświetla obrazu

Witam, postanowiłem zrobić generalny remont mojego komputera. Wymieniłem zasilacz, płytę główną, procesor, ram i kupiłem kartę graficzną (przedtem miałem zintegrowaną). I tu jest problem. Karta graficzna nie wyświetla obrazu (znaczy raz wyświetliła na chwilę tą “reklamę” płyty głównej ale w tej chwili komputer się zawiesił. Nie wiem w czym problem. Przeczytałem gdzieś że to może być wina monitora, albo tego, że na płycie głównej mam złącze PCI-E x16 1.0 a karta jest 2.1. Oto specyfikacja komputera:

Grafa: GIGABYTE Radeon HD 5570

Zasilacz FSP Forton Hexa 500w

Ram: 2x 1GB DDR2 667MHz GOODRAM

Procesor AMD Athlon 64 X2 2.8 GHz

Płyta główna: Asus A8M2N-LA

Co mam robić? Czy będę musiał wymienić płytę główną, procesor i ram? Bo chyba nie ma płyty głównej na DDR2, PCI-E 2.0 i AM2 jednocześnie…

Monitor lg flatron l192ws max. 1600x900.

Pomocy :< Ja już nie mam kasy na zakup tylu części

To na pewno nie jest wina PCI - ono ma kompatybilność wsteczną - na nowym PCI będzie działało szybciej, a na starym wolniej ale będzie działało (po prostu złącze PCI będzie ograniczało pełną moc karty). Może zasilaczowi brakuje mocy na złączu do grafiki?

Zasilacz wg mnie jest ok. U znajomego montowaliśmy OCZ SXS 500W i HD6870 i działa spokojnie.

Jakim kablem podłączasz monitor do karty? Jakieś przełączki stosujesz typu DSUB->DVI?

Podłączyłem kartę przez gniazdo DSUB, jutro pożyczę od kolegi przejściówkę DSUB > DVI i zobaczę. A tymczasem jakieś inne propozycje?

Sprawdź na jednej kości ramu / różne sloty i kombinacje podpinania. Skoro złożyłeś nowe części to może one coś nie współgrają ze sobą, więc to nie koniecznie wina grafiki może być. Reset biosu zworką albo baterią.

Kości kupiłem 2 takie same więc wątpię żeby nie działały ze sobą.

Dodane 17.04.2013 (Śr) 22:22

Już działa, podłączyłem po 1 ramówce do jednego channela (czy jak to się nazywa) dzięki za pomoc :smiley: