Nowa karta graficzna od 350-400 zł. (Spalony 8600gt..)

Witam serdecznie wszystkich :smiley: . Na początku wspomnę, że udzielałem się na tym forum dość często przed dwoma laty. Chciałem się teraz zalogować na stare konto ale niestety moje hasło do tamtego konta wyparowało mi z mózgu. Musiałem więc założyć nowe konto.

W tym wątku zadam od razu kilka z moich pytań gdyż nie chcę zaśmiecać forum milionem tematów. Nie interesuje się już praktycznie sprzętem ale spalił mi się mój GeForce 8600gt więc znów trzeba trochę poczytać i popytać. Chodzi mi tylko o pomoc w związku z tą sprawą i więcej już nie będę tu spamował :slight_smile: .

Mój sprzęt kupiony ok. 3 lata temu to:

ZASILACZ: Chieftec ATX 400W - http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _400W.html

Procesor: Core2Duo E4300 1,8 Ghz

Płyta główna: Gigabyte 965P-DS3 (Rev. 3.3)

RAM: Geil 4x512 mb Dual Channel 800 mhz (2gb)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 160 GB SATA II 8 mb cache 7200.9 obrotów

Spalona karta graficzna :roll: : Gigabyte 8600gt 256 ram/128bit

Teraz jak widzicie jestem w sytuacji podbramkowej i będę zmuszony wydać kasę na nową kartę graficzną. Z kasą się u mnie nie przelewa ale myślę, że na 350-400zł uda mi się ubłagać mamę.

Zastanawiam się głównie nad jakimś 9800gt lub radkiem HD 4850. Dokładnie nad tymi dwoma:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … CI_E_.html

O tym 9800 naczytałem się, że ma dosyć ciche chłodzenie, nie tak jak wersja z zasranym Zalmanem, oraz że nieźle sprawdza się w grach.

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … er_IV.html

O tym radku naczytałem się podobnie jak o GeForcie.

Sporo już czytałem o zasilaczach do tych kart mimo to nadal mam wątpliwości więc proszę was o radę czy mój Chieftec(nadal jest w b. dobrym stanie) uciągnie te karty bez problemu? Dodam też, że chciałbym po formacie(którego nie robiłem od 3 lat #-o ) podkręcić procka do jakichś 2,4 GHZ. Dodam, że nie mam kasy na nowy zasilacz…

Nie jestem jakimś zapalonym graczem ale lubię czasem przejść nowsze gry. Szczególnie zależy mi na Assassin’s Creed 2, Mirror’s Edge, Diablo 3, NFS Hot Pursuit, Wiedzmin 2, Assassins Creed Brotherhood. Chcę zagrać w te gry na w miarę przyzwoitych detalach.

Przepraszam za tak obszerny post ale nie chciałem zakładać dużo osobnych tematów. Bardzo proszę o odpowiedzi wszystkich co się znają na teraźniejszych sprzętach. Zależy mi na dobrych radach. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich serdecznie :wink: .

HD 4770 lepszy od 4850.

HD 4850 będzie bardzo dobrym wyborem i spełni twoje wymagania.

Procesor może ograniczać tę kartę i bardzo dobrze, że chcesz go podkręcić. Jednak 2,4 GHz to nie za dużo. Jak się troszkę dokształcisz w dziedzinie podkręcania, to 3 GHz powinieneś osiągnąć. Jeśli tylko chłodzenie na to pozwoli. :wink: Także odkurz też porządnie kompa.

Zasilacz da sobie radę.

Z podkręceniem tego procesora nie ma problemu, 2,4 GHz osiągnie po przestawieniu w BIOSie FSB z 800 na 1066MHz. Przy tej częstotliwości powinien pracować absolutnie stabilnie i całkiem wydajnie. Powyżej 2,6GHz wymaga zmiany napięć zasilających.

Teraz patrzę, że ten zasilacz ma słabą linię +12V, także jak zaczniesz jeszcze podkręcać procesor to może mocy nie starczyć.

Lepiej jednak, abyś kupił HD 4770, bo on bierze znacznie mniej prądu.

Tak nawiasem, to dlaczego spalił ci się ten 8600GT?

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gai … 01:300,400 - co powiesz o tej propozycji ?

On ma 29A (348W) na linii +12V jeśli dla ciebie to mało to nie mam pytań…

Ja miałem zasilacz Amacrox Warrior 400W który ma tyle samo na linii +12V co ten Chieftec i jakoś bez problem sobie radził z podkręconym Athlonem X2 4000+ na 3GHz i kartą GeForce 8800GT (to jest to samo co 9800GT) a ta karta ma podobny pobór prądu jak Radeon HD4850.

Dzięki za odpowiedzi. A co ten GTS jest lepszy niż te dwie co podałem? A co myślicie na temat mojego proca, naprawdę taki już stary jest i niejary?

bulletskater16, podajesz budżet 350-400zł, a w Twoich linkach podajesz kartę za 450zł. To za ile w końcu możesz kupić kartę?

Kto tak powiedział?

Ma 2MB L2 Cache, więc nie ma tragedii. :wink:

Tylko pod warunkiem, że będzie solidnie podkręcony.

Adalbert podałem linki z komputronika tylko żeby wam pokazać o jakie karty mi chodzi. Będę kupował w hurtowni u znajomego mojego wujka więc na pewno wyjdzie trochę taniej. Myślę, że więcej jak 4 stów nie zapłacę. bart25 A co rozumiesz pod pojęciem silnie podkręcony xD? Ja więcej jak w 2,5 GHz się raczej bawił nie będę.

2,5GHz wystarczy do każdej gry, ale niektóre mają duże zapotrzebowanie na procesor, więc mogą doskwierać spadki FPS’u.

Na pewno powyżej 3 GHz byłoby znacznie lepiej. :smiley:

Dzięki za info. Jeszcze jedno moglibyście mi zaproponować w razie czego te karty od innych firm które są w miarę ciche? Nie chce mieć odkurzacza zamiast komputera, a nie wiem czy akurat takie modele z tymi wydajnymi/cichymi chłodzeniami będą u wujka na komputerze.

Drugie pytanie to może mi ktoś poradzić kiedy obawiać się, że zasilacz nie wyrabia? Boję się, że gdy spali się Chieftec to popsuje mi też resztę sprzętu. Niby to dobra marka i powinien sobie poradzić ale kto wie jak będzie za 2-3 lata z nim. Jak myślicie poradzi sobie on po tym OC i z tą kartą? (może też lekkie OC karty)

Mam HD 4850 z takim chłodzeniem jak na aukcjach poniżej, tylko, że od Palita. Jest cicho i chłodno, polecam. Rdzeń daje się podkręcić na 760 MHz, to już bliżej do HD 4870 niż HD 4850. :wink:

Zasilacz raczej nie spali się od razu, najpierw będzie niestabilność/restarty. Scorpio ma tu jednak rację i zasilacz powinien sobie dać radę (mam nadzieję :D).

A za ile mógłbyś mieć GTS250 z niezaniżonymi zegarami (żadne Greeny)?

Moje ostatnie pytanie drodzy koledze forumowicze. Do tej pory miałem 1 gb ramu Geil 800 mhz. Dokupiłem jakieś 1,5 miecha temu drugi gigabajt, łącznie mam 2 gb. Czy to wg was wystarczy do pykania w nowe gry czy nie za bardzo? Zauważyłem u większości z waszych zestawów już około 4 gb pamięci :o . Dodam iż używam nadal Windowsa XP z SP3 i przez najbliższy rok nie mam zamiaru go zmieniać na nowszy system. Pozdrawiam

Wystarczy. Ja sobie radzę z dwoma GB na Windowie 7 32-bit i nie ma źle.

OK. A jaką kartę do gier byście zaproponowali tak do max 300 zł…? :-x Bo jak na razie to szanse na to, że będę miał 9800gt zmniejszają się drastycznie :roll: . Za 300 zł w ogóle kupie coś dobrego prócz szitów z 1 gb ramu na szynie 128 bit? Na 8600gt grałem we wszystko na przyzwoitych detalach no ale cięło czasem i to nie mało dlatego nie chce się pakować kolejny raz w taką totalnie słabą kartę. Pozdrawiam

Warto kupić coś używanego, bo to nie jest rzecz, która traci na atrakcyjności z powodu śladów użytkowania. A wydajnościowo nie bierz nic słabszego od 9600GT.

Za 300 zł z nowych to kupisz GeForce GT240 http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=56479 co prawda szyna 128 bitowa, ale ma GDDR5 dzięki czemu przepustowość jest podobna jak przy GDDR3 i 256bit.