Nowa karta graficzna od 350-400 zł. (Spalony 8600gt..)

Scorpio ciekawa propozycja ale już wszystko wiem. Tym razem znów potrzebuję waszej pomocy i dużo postów. Za ok. 330 zł (tylko tyle udało się obniżyć cenę w tej hurtowni) mam do wyboru 2 karty niestety nie Gigabyte.

Pierwsza z nich to SPARKLE 9800GT 512 mb / 256 bit - niestety mało co o niej znalazłem na necie. Na polskich stronach zero testów na zagranicznych też nie za dużo o niej było. Jakby ktoś coś miał to zapodajcie link.

Oraz druga karta do której jakoś bardziej jestem przekonany :slight_smile: ~ Galaxy KFA2 9800gt 512 mb/256 bit. Znalazłem jej test na zagranicznej stronie i całkiem dobrze ją oceniają. Oto link do recenzji: http://www.pcper.com/article.php?aid=622

Jeszcze jedno! Nic nie wyczytałem o chłodzeniach tych kart. Czy ktoś wie czy ta Galaxy jest strasznie głośna?? Bardzo mi zależy na ciszy…

Proszę o rady. Pozdrawiam wszystkich. PS Czy u was też od rana leje deszcz jak z cebra :expressionless: ?

A mogą podać dokładne oznaczenie tej Sparkle, albo chociaż zegary z jakimi chodzi?

Moim zdaniem nie ma za bardzo co się rozczulać z producentem, wydajność będzie ta sama, ten sam układ. Brałbym tą tańszą, chociaż jestem ciekaw jak wygląda ten Sparkle :wink:

Pozdrawiam!

PS: U nas też lało jak z cebra (Zielona Góra) :wink: Później się trochę rozpogodziło (koło 18) :slight_smile:

Na 90% ten Sparkle to ten model: http://www.nokaut.pl/karty-graficzne/ka … 00-gt.html

Na prawdę nikt z was nie wie czy bardzo głośnie jest chłodzenie w tym KFA2 Galaxy ?

http://www.sparkle.com.tw/product_detai … sub_id=212 - bierz tą kartę bo za tą cenę nie dostaniesz nic lepszego. Jak dla mnie karta naprawdę dobra

SPARKLE to producent kart graficznych, który nieustannie stara się włączać do swoich produktów najnowsze technologie graficzne; oferuje je klientom w rozsądnych cenach i nigdy nie zapomina o wsłuchiwaniu się w zdanie klientów. SPARKLE sprzedaje swoje produkty na całym świecie, w ponad 80 krajach na pięciu kontynentach. Dzięki wykształconej kadrze profesjonalistów, gruntownej wiedzy dotyczącej rynku oraz elastycznej strukturze korporacyjnej, SPARKLE jest liderem w branży.

Wszystkie produkty firmy SPARKLE produkowane są zgodnie ze standardami CE i FCC. Linie produkcyjne posiadają także certyfikaty IO9002, ISO14001 oraz QS9000. Z tego co wyczytałem w necie ich chłodzenie jest naprawdę ciche i wydajne. :smiley:

Kliszka Dzięki za info. Tylko mam jeszcze 2 prośby podaj mi źródło tego tekstu o firmie Sparkle, oraz mam pytanie bo czytałem na necie że może być problem. Na mojej płycie Gigabyte P965P-DS3 jest wejście PCI-Express x 16 1.0, a ta karta ma wejście 2.0. I właśnie w tym rzecz czy ta karta wymaga wpinania kabelka z zasilacza czy nie? Nie mogę nic znaleźć na ten temat. Jeśli nie to trochę lipa bo czytałem, że PCI E 1.0 nie dostarczy jej wtedy odpowiedniej ilości mocy.

I drugie pytanie czy to prawda czy mit, że o wiele lepiej jest mieć płytę główną i kartę graficzną tej samej firmy :stuck_out_tongue: ?

Przyjacielu , masz rację karta wymaga dodatkowego zasilania ( PCI-Express 2.0 ) , jeżeli masz zasilacz 400W ( TDP tej karty to 110W ) to możesz spać spokojnie . http://www.sparkle.com.tw/product_detai … ub_id=212# - tutaj więcej o Twojej karcie - strona producenta ( włącznie ze sterownikami )

P.S - jaki masz zasilacz , nawet dobry ,markowy 350 W powinien spokojnie obsłużyć tą kartę , co do drugiej części pytania to tylko mit . Zestawów , które posiadają płytę główną i kartę grafiki tego samego producenta jest bardzo mało . zestawy-komputerowe-lipiec-2010-t267420.html - zobacz…to tylko przykłady.

Bierz tańszą… Nie ma co się zbytnio zastanawiać, serio.

Skąd wziąłeś ten marketingowy bełkot? :stuck_out_tongue:

Stary ,sprawia Ci to przyjemność…? nie jestem przedstawicielem handlowym firmy SPARKLE - to co umieściłem w poście znalazłem w necie szukając informacji na temat tej firmy. Miałem kiedyś GeForce 9800GT z chłodzeniem firmy Zotac - karta naprawdę niczego sobie ,ale chłodzenie stanowczo za głośne - ASUS , GAINWARD , GALAXY ,PALIT - nie oszukujmy się nic specjalnego , można jeszcze zastanowić się nad kupnem : GIGABYTE lub MSI - ale dlaczego nie zaryzykować i kupić SPARKLE GeForce 9800 GT

P.S - http://www.adiva.pl/store/show_detail/60776 - po zastanowieniu kupiłbym tą kartę w testach benchmarku jest wydajniejsza od GeForce 9800GT a i cena bardzo atrakcyjna …

Tak, bardzo mi to sprawia przyjemność… Po prostu pytam skąd to wziąłeś, bo ewidentnie widać, że to nie jest opinia konsumenta…

Dobrze, że to napisałeś, bo po tym tekście pomyślałem coś innego :wink:

Rozumiem, że miałeś tylko Zotaca, a o reszcie piszesz tak o żeby pisać… Za dużą wagę przywiązujesz do producenta, układ jest ten sam.

loltoFFik - pośmiałeś się … OK - mam Cię za poważnego Gościa więc skończmy z sarkazmem , model karty jest jaki jest ,o tym wszyscy wiedzą ,chodzi o chłodzenie - jedyne jakie znam dobre to HIS ,ale dajmy już spokój tej nieszczęsnej karcie , myślę ,że HD 4850 firmy XFX to naprawdę rozsądna propozycja, czy myślisz podobnie ?

Nie chodziło mi o to, żeby się pośmiać, po prostu nie wyglądało mi to na obiektywną opinię, tyle :slight_smile:

Tak, HD4850 będzie lepszy.

Niestety panowie już mam zamówioną KFA2 Galaxy 9800GT. Tak wyszło. Dzięki wielkie za porady. Gdy już ogarnę komputer, sformatuje, wyczyszczę w środku, to mogę tu napisać jakiś krótki test jak działa czy karta hałasuje itp. Jeśli ktoś chce to chętnie opiszę jej działanie. Pozdrawiam :smiley:

Pisz.

Pisz, pisz. :slight_smile:

bulletskater16 , to jeszcze napisz ile dałeś? :stuck_out_tongue:

A ja mam właśnie taki sam problem (mój Radek HD3780 się “popsuł” i szukam czegoś nowego) i też szukam karty do 400 złotych. Czyli mówicie, że Galaxy 9800GT jest dobrym wyborem? Bo jeszcze myślałem o ASUS EAH4850/2DI/1GD3, ale wolę się zapytać “specjalistów” ;).

Komputer (znaczy się, opis tego co jest w środku :P) znajduje się w sygnie :slight_smile:

GTS 250 najlepiej od Gladiator’a - lepsza od Radeona 4850/9800GT itp. Dziś widziałem taką na allegro za 315zł ale już jej nie ma :stuck_out_tongue:

Poszukaj wspomnianego GTSa 250, a jak nie znajdziesz do 400zł to HD4850/HD4770 będą dobrym wyborem.