Nowa karta graficzna pod mój zestaw

Witam

Już pare lat mój palit ma, i czuję w powietrzu że szykuje mi sie drobna przebudowa w puszce

tym bardziej ze chciałbym móc sobie zagrać w coda black ops za jakiś czas :stuck_out_tongue:

Zacząłem sie rozglądać, ale mam jednak braki w informacji i ciezko mi coś wybrać… co sie bardziej opłaca

Nie chciałbym wydawać wiecej niz 400zł na to

sprzęt opisany mam w podpisie

Może i by dodatkowe 1 GB ramu by się zdało :smiley: Bo 1 GB to tak trochę mało na dzień dzisiejszy. No za ok. 4 stówki to GTS 450…

no niespodziewalem sie tak szybkiej odpowiedzi i podpis niezaktualizowany był :stuck_out_tongue:

prosiłbym też o wiecej konkretów ;]

W tej cenie najwydajniejszy byłby HD 4870.

pisząc “konkrety” chodziło mi o konkrety, a tu nawet mi marki nie zaproponowaliście -.-, czym sie rózni ddr3 256bit od ddr5 126bit :?:

znalazlem takiego palita

Bo konkretem jest chipset, a marka to wszystko jedno.

Bierz HD 4870, najlepiej 1GB, ale 512 też nie będzie złe. Na pewno wydajniejsza od GTS250.

HD 4870 ma pamięci DDR5 na 256-bitach. Tylko, że nie patrzmy na parametry, tylko na ostateczną wydajność.

do Twojej konfiguracji sprzętowej polecam :Karta graficzna MSI Radeon HD 5670 Cyclon 1GB DDR5 PCI-E BOX za 367zł . Nieco gorsza od Radeona HD 4870 ale za to cichsza i mniej prądożerna .

Nie podałeś jaki masz monitor!? bo od niego zależy czy karta da radę uciągnąć fullhd, 1680x1050 rozdzielczość itd, chodzi mi o natywne a nie żeby obniżać bo się kupiło za słabą grafikę.

Co do pytania o szynę danych warto poszukać na google, ja tylko skrócę, do hardcorowego grania lepiej mieć więcej niż 128bit na grafice, bo 128bit jest mniej niż 256bit, a wtedy są inaczej rozdzielone pamięci na grafice-kiedyś widziałem, bo sam szukałem, bo po forum nie łaziłem. Np grafika z 64bit- możesz na taką trafić, omijaj z daleka bo to jeszcze podwójna gorsza jakość grafiki wtedy niż nawet minimalne 128bit(to też nie jest takie cudo, ale 128bit na DDR5 coś jeszcze zdziała, bo na DDR3 byś sobie już nie pograł). Np taki radeon 4850 1GB DDR3 256bit, będzie miał większą i podobną wydajność jak 5750 radeon 128bit DDR5. Więc czasem lepiej wybrać coś z 256bit niż 128bit na nowszej pamięci- ale to tylko jedno takie porównanie jest. Bo też jest powyżej 300zł 5670 ale on jest dużooooo gorszy od radeona 4850, więc jego Ci nigdy nie zaproponuje, bo masz jeszcze w miarę ok procesor, bo 3ghz to takie minimum dzisiaj.

do 400zł mamy Radeon 4850 1GB, może jeszcze się trafić 4870 radeon który ma 256bit DDR5(ale wtedy może być ciężko z zasilaczem), są jeszcze wersje gts250, ewentualnie powyżej 400zł gts450 i czasem 5750. Zauważ że nie które wersje gts450 są nie podkręcone i są sporo słabsze i nawet nie nawiązują walki z 5750/5770(jak chcesz mogę poszukać testy/recenzje z benchmarka/pclab dla pokazania że nie pieprze głupot), dla których miały być konkurencją, są wersje podkręcone, które ciut już tylko przegrywają z tymi radeonami, ale to ponad twój budżet, więc jeśli masz sztywny budżet to zostaje 4850/4870 radeony, ewentualnie gts250- ale on to jest taki radeon 4850(podobna a czasem lepsza wydajność) i szukaj kart graficznych we wersji 1GB zawsze to lepiej, szczególnie dla gry GTA4 która ogranicza możliwości graficzne od ilości pamięci na grafice.

1.http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 20109-10P/ 375zł

2.http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 64-00-20R/ 429zł

3.http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 8336-1329/ 419zł

4.http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … -2DI-1GD3/ 349zł

5.http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 5750-MD1G/ 439zł

Z tych co podałem, wypisze Ci co uważam za najlepszy wybór a co za najgorszy.

  1. nr.5 Msi wydaje się najlepszym bo ma lepsze chłodzenie

  2. nr.2 Sapphire różni się tym że ma gorsze chłodzenie i ma tylko 2 DVI, a ten wyżej radek ma od vgado hdmi, czyli jest wybór, ale i tak się używa DVI(cyfrowe)

  3. nr.3 chyba jedyny plus Geforce’a tego to niski pobór energii, bo wydajnością przegrywa z tymi dwoma radkami 5750.

  4. nr.1 Nie powinien tak hałasować jak robi to radeon 4850. Wydajnością prawie się nie różnią, czasem tamten potarfił być wyżej, ale geforce jak wyczytałem bywał częściej wyżej niż radeon, co też i jego tu bym posadził wyżej od radka 4850.

  5. nr.4 Ludzie narzekają na głośny wentylator, pobiera dosyć prądu w spoczynku, bardzo się grzeje i stąd są właśnie te hałasy, ale jego wydajność jest jak na te czasy bardzo dobra i spokojnie pograsz sobie w nowe tytuły, nawet te które dopiero wyjdą, oprócz hałasu to jeszcze minus za brak dx11, ale to stara karta.

Ja bym dopłacił do radka 5750, mają TDP 105W(maxymalny pobór prądu) a jego wydajność jest nawet wyższa niż tych geforców gts450(wersje nie podkręcone). Sapphire to tylko 29zł więcej ale w spoczynku pobiera ok 15-20W gdzie np taki radeon 4850 będzie pobierał ok 80W, można zaoszczędzić na rachunkach, a nawet sobie poradzi w nowych tytułach- nie w fullhd bo szyna tylko 128bit, bo do fullhd to tylko 4870 lub 5770.

A i jeszcze jak coś nie wiesz to pytaj to się odpowie, przepraszam za moje wypociny.

RedEvil, ale chaosu narobiłeś.

Nie ma co się rozminiać nad zastosowaną pamięcią, bo to nie jest główny czynnik decydujący o wydajności.

Dla przykładu HD5770 jest wydajniejszy od HD 4850. Ten pierwszy ma szynę 128-bit, podczas gdy drugi - 256-bit.

Nie polecałbym HD 5750, bo wydajnością nie grzeszy, znacznie lepszy będzie HD 4870, którego od początku polecam.

Zasilacz wystarczy do wszystkich kart wymienionych w tym temacie.

TDP to nie jest maksymalny pobór prądu, tylko moc cieplna jaką wydziela karta i z którą musi sobie poradzić chłodzenie.

uff, teraz by się nie spodziewał takiego referatu :shock: dzięki

monitor to juz stary benq fp91gp

znalazlem hd4870 z pamiecia ddr5 i szyna 256bit link tylko w czym jest problem ze tak tanio?

no ten msi jest ciekawy, jakoś tam bym dołożył juz te 50zł, bo następnym punktem w modernizacji pc to będzie już jego wymiana

PS

i czy warto brać karte z dx11??

Myślę, że nie warto brać karty z DX11 w cenie 400 zł. Nie ma dużej różnicy w grafice, więc nie ma żalu z powodu jego braku.

Może dlatego że nie wiadomo gdzie jest ten sklep, wygląda że we Francji

http://www.pixmania.pl/pl/pl/legal/cmr1_cmp918_cm.html

i koszt wysyłki wynosi od 39 zł co nie brzmi ciekawie, podobnie jak mobilne internety do 7Mb/s które działają na 7Kb/s.

Ja bym się rozejrzał za używaną na Allegro.

Ja bym nadal optował przy GF GTS 450 (który jest do kupienia już od 390 zł). Karta graficzna na poziomie HD 5770…

Zapytał się to ja odpowiedziałem, bo jakby się oburzył że nikt mu dokładnie na tacy nie wyłożył odpowiedzi.

Tak wiem, co jest wydajniejsze etc. oczywiście przecież nawet 4870 > 5770 w fullhd, więc jeśli chce i ma okazję to jeszcze kupić to będzie bardzo dobra wydajność, jak nie świetna:) Ja akurat zaglądałem na to co jest dostępne mniej więcej, na allegro nie zaglądam, jakoś co do sprzętu jestem uczulony na kupowanie tam.

Minimum do gier dziś to 4850/gts250 i jeśli możliwość dostania to 4870(ale tu nie wiem czy sobie ten amacrox poradzi ma chyba tylko 450W co może być mało lub na styk.

5750 nadaje się do gier ale nie w full wypasik.

Co do dx11, hm najsłabsza co sobie jako tako radzi to np mój geforce gtx460 768mb, dirt2 tak zrobiony jest że powyżej 50fps spokojnie ma w dx11. Ale my mówimy o niższym pułapie cenowym więc, bierz to co tu polecają.

edit: @UP

Po 1 gts450 nie ma szans z 5770, nawet testy są w których przegrywa z 5750 !!

Rzeczywiście, przeoczyłem GTS 450. Myślałem, że trochę więcej kosztuje.

Dobra propozycja. Nie bierze dużo prądu i ma DX11.

Ma tylko 400W, wiele zapasu nie zostanie, ale da radę.