Nowa karta graficzna przy zasilaczu 400W

Poszukuję jakieś dobrej karty graficznej do ~600zł, jednak nie chciałbym wymieniać zasilacza (dodatkowy koszt). Mój sprzęt to:

Procesor: AMD Athlon x2 4800+ (2,5GHz)

Pamięć RAM: 2x1GB DDR2

Aktualna grafika: Gigabyte GeForce 7300GT 256MB

Dysk: 250GB

Napęd: Nagrywarka DVD LG

FDD: Brak

Zasilacz: 400W

Interesuje mnie coś takiego:

http://www.allegro.pl/item440269737_asu … _512m.html

pff co to dla Ciebie kupuj :slight_smile: tylko licz sie z tym ze zasilacz jak sie spali to nie krzycz na forum k?

Jakiej marki jest ten zasilacz??

jaka kasa? jakiej marki zasilacz?

Zasilacz minimum 450W.Karta interesująca.

Ghost92 a nie lepiej sobie kupic grafe radka hd4850 jest lepsza od tego gf :wink:

Kasy jeszcze nie posiadam i nie wiem dokładnie ile będzie jej (zamierzam sprzedać xboxa z grami), lecz na grafikę powinno starczyć. A co do zasilacza, to nie wiem jakiej marki.

@man_united, nie przepadam za radeonami. Wolę GeForce :slight_smile:

ATI Radeon Hd 4850 + OCZ StealthXStream 500W Rev.2

może wyjść trochę ponad 600zł, ale wtedy nic się nie spali

Zaczyna mi sie ludzi zal robic…

I tak najlepsza wydajnosciowo karta za te pieniadze to HD4850 + lepsza zasilka bo ta MOZE nie wytrzymac napiecia.

Po prostu od kiedy posiadam komputer to wszystkie mają w sobie GeForca, a zawsze jak słyszę o Radeonach to tylko problemy, więc już jestem przyzwyczajony do GeForca i nawet na allegro nie wchodzę w kategorię Ati, lecz dzisiaj poczytałem trochę o tym Radku i jestem nim zainteresowany jak i Waszą propozycją.

Zasilacz to coś takiego:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 8&katid=14

Ile mogę dostać na allegro za kartę Gigabyte GeForce 7300GT 256MB + ten zasilacz co wyżej? (W lipcu minął rok od kiedy mam ten komputer, a te obydwie rzeczy były w zestawie).

  1. Z Radkami nigdy nie było problemów. BYŁY problemy ze sterownikami. Teraz Radki 48xx jadą nvidia we wszystkim jak chcą i gdzie chcą i to się pewnie nie zmieni z uwagi na to że, to co reprezentuje sobą ostatnio nvidia to jeden wielki żal. Za to polityka ati ostatnio stawia na wydajność i dobrą cene, dlatego sądze że ATI będzie nie długo dużo bardziej znane niż nvidia, choćby dlatego, że nvidia wypuszcza wszystko an ryj, byle szybko. Więc błagam przestańcie już gadać “nie lubie radeonów bo są z nimi problemy” :slight_smile:

Niedługo pewnie wszyscy będą mówić “Nie lubię nvidii kiedyś była fajna ale teraz Ati rządzi”

Ehh…

Co do zasilacza. Ja bym wymieniał nie ze względu na kartę tylko ,ze względu na to że kiedyś możesz nie włączyć kompa albo coś spalić na tym szrocie. Wymień i to jak najszybciej. Jeśli dodałbyś do tego kartę to miałbyś trochę dymu w komputerze…

Co do kasy jaką dostaniesz za karte to około 50 zł pewnie, wątpie żeby ktoś więcej dał. A co do zasiłki… 35-40 zł może… Tylko na części albo do bardzo słabego zestawu :stuck_out_tongue:

Zasilacz to ścierwo, pójdzie z dymem razem z tą kartą. Masz 600zł - 450 w kartę, reszta w zasilacz i jest fajnie :lol:

A gdybym zainwestował więcej jak te 600zł (przykładowo 700) to będzie różnica pomiędzy tymi grafikami (różnica warta tych pieniędzy)? Chodzi mi o różnicę częstotliwości.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,57123/

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,59518/

Na dzień dzisiejszy decyduj się na hd4850 referencyjnego (najtańszego) + OCZ SXS 500W rev.2, jak będziesz miał konkretny budżet to wróć, to się zobaczy.

Między tymi kartami będzie różnica (raczej warta pieniędzy, ze względu nie tylko na wydajność, ale i chłodzenie).

A co do tego tego co lepsze GeForce/Radeon, to nie powiedziałbym, że zdecydowanie na głowę Radeon bije GeForce’a, ale przez to, że zazwyczaj cena jest lekko niższa, a wydajność lekko wyższa poleca się Radeon’y. Jak trafia się jakaś okazja by kupić tanio GeForce’a, to może być to jak najbardziej interesująca oferta.

Ale o jaki budżet Ci chodzi? Ja będę miał koło tysiąca, lecz nie chcę przeznaczyć wszystkiego na kartę z górnej półki, ponieważ one szybko tanieją, a nie są warte tych pieniędzy pod względem wydajności.

no to bierz HD 4850 i OCZ SXS 500W Rev. 2 i jesteś w niebie.

po co to powtarzać milion razy?

No dobrze, wezmę, ale post wyżej Adalbert napisał:

Chodzi o to, że chcę wymienić grafikę na taką, która starczy mi na trochę czasu, żeby pograć na wysokich detalach, a resztę sobie zostawię, żeby dozbierać i w przyszłym roku kupić nową płytę główną, procka z AM3 oraz DDR3 :wink:

Toż Ci piszą wszyscy to samo. HD 4850 i tyle.

Oczekujesz, że co? Kupisz grafe za 200 zł i będziesz grał we wszystko na ultra? Coś za coś. Taka jest polityka rynkowa. Ja też kupowałem swoją za 700 zł a 2 miesiące później była za 400. OMG? Taki jest rynek i tego nie zmienisz :slight_smile:

Oczekuję tylko, że na karcie za 600zł pogram sobie trochę na niej na wysokich detalach. A to, że cena spadnie to nawet dobrze, bo kupię taniej dobre egzemplarze. A co do HD 4850 to jak tylko sprzedam Xboxa to kupię (no chyba, że zaproponują mi mniej jak 950zł, wtedy nie sprzedaje).

Chodziło mi o to, że masz konkretny budżet i wszystko chcesz wpakować w tę kartę graficzną (w zasadzie +zasilacz). Ale rozumiem, że chcesz też zaoszczędzić, więc koniec gatki. “no to bierz HD 4850 i OCZ SXS 500W Rev. 2 i jesteś w niebie”