Nowa karta graficzna-stary komp. Co zmienić?

(Taskus) #1

Witam,

zepsuła mi się karta graficzna i kupiłem radeona hd 6850 od HISa zapominając, że reszta może nie nadążyć (przypomniało mi się dopiero jak w 3dmarku tak mało punktów wyszło :))

zasilacz 500W

płyta główna: M2M-SLI deluxe

4GB ramu Black Dragon ddr2

AMD athlon 64 x2 6400+

windows 7

radeon hd 6850

nie wiem jaki dysk twardy :confused:

W związku z dławieniem się procesora chcę go zmienić, ale na płycie mam socket am2 (a amd phenomy mają am3, intele to już wgl) i żaden dobry nie pasuje :/. Dodam, że mam dobry radiaton Scythe, więc bym sobie podkręcił amd phenoma zamiast kupować np i3 czy i5 (taniej i początkowo chciałem na moją płytę ale nie wyjdzie :frowning: ). Pytanie: jak najmniejszym kosztem dopasować komputer do tej karty? trzeba wymieniać płyte główną?

pozdrawiam

(Noldok) #2

Moim zdaniem procesora nie ruszaj. Ja mam tę kartę i procesor Intel E5200 i jest w porządku, a procesory są porównywalne. Jakiej częstotliwości masz RAM i czy 1x4GB czy 2x2GB?

(Konradpastuszka) #3

Najtaniej to - http://www.proline.pl/?prodid=AMD+II+X4+640+AM3

(Noldok) #4

@konrad357 kolega ma AM2, więc z Twoją propozycją wiąże się wymiana płyty głównej

(Xparanienormalnyx) #5

Ze strony producenta płyty:

"Athlon IIX4 640(ADX640WFK42GM),3.0GHz,512KB,rev.C3,95W,SocketAM3 ALL

5001

beta, please note this version has removed LAN option ROM "

Czyli teoretycznie może działać.

(Noldok) #6

Fakt, nie sprawdziłem tego

Ja bym się pokusił o wymianę RAMu na coś z 2x2GB DDR3 1333MHz...

(Taskus) #7

częśtotliwość z tego co pamiętam to 800 i 2x2GB. ddr2 chyba same 800 są :wink:

dziwne, że znaleźliście możliwość wpakowania do mnie procesor z socketem am3, ale dodam, że moja karta ma z 2-3lata, a nie wiem kiedy została wyprodukowana. już wtedy wiedzieli jaki będzie am3? :slight_smile: czyli co polecacie? (jak amd to podkręcić bym chciał ale nie wiem jak niegdy tego nie robiłem).

btw punktów w 3dmarku06 z nVidia 8800GTS ok11000 z tym radeonem tylko 12500. no coś jest nie tak :slight_smile: widać, że coś muli

(Noldok) #8

Poszukaj w necie czy ktoś już robił taką akcję z procesorem i będziesz miał odpowiedź czy warto tak próbować, a ze swojej strony podtrzymuję zdanie o RAM.

(Taskus) #9

ddr3 do mojej płyty? jakoś nie widze tego wyraźnie

moge pożyczyć od brata on ma 8GB ddr3 1600 i zobaczyć czy działają :wink: (i tak ma karte na 1333 mam nadzieje, że nie jest źle) a i na tej samej karcie (no lekko podkręcona od geforce) ma 1800ponad w 3dmarku :slight_smile:

(Noldok) #10

Wybacz moje niedokładne porady. Pod Twoją płytę nie ma co pchać DDR3. W takiej sytuacji rzeczywiście pozostaje tylko procek...

(Taskus) #11

no nie wiem czy z moją płytą jakiś procek z am3 pójdzie, poszukam i popytam a jeszcze mam pytanie: od czego zależy czy można podkręcać czy nie? chodzi mi o zablokowane wartości w biosie (wersja black edition ma odblokowany mnożnik chyba, ale czy to wystarczy czy jeszcze dalej trzeba coś na płycie mieszać). można kupić proc bez radiatora?

-- Dodane 12.12.2011 (Pn) 18:48 --

http://www.bios-mods.com/forum/Thread-A ... M3-Support

czyli wystarczy wyjąc bateryjki, rozładować kondensatory i zainstalować nowego biosa, żeby działały am3? najpierw instalować czy bateria?

(Danni1100) #12

Mam osobiście AMD Phenom II X4 955 BE, nic nie trzeba kombinować. Wchodzisz w BIOS i zwiększasz mnożnik :slight_smile: Ewentualnie napięcie,

to zależy ile podkręcasz :stuck_out_tongue:

(Taskus) #13

do ilu podkręciłeś? :slight_smile:

a jak z tym resetem biosa? najpierw instalować nowy, resetować go i dopiero zmieniać procesor czy co? najwyżej kupie i jak nie będzie działać do kupie nową płytę główną :slight_smile: ale czy można kupić jakoś bez radiatora, bo wyjdzie taniej a mam i tak lepszy? te bez BOX są może bez radiatora... a jaki też najbardziej się opłaca wg was? ten 955?

(Danni1100) #14

Podkręciłem do 3,6 GHz (mnożnik bodajże x18) bez zmiany napięcia, dalej nie kombinuje bo coś zrypie.

Pierw aktualizujesz BIOS, potem nowy procek. Najbardziej się opłaca 955 BE, jest wydajny i cena też dobra.

Poszukaj wersję bez Radiatora, tyle że wątpię abyś znalazł :smiley: Chyba że allegro...

(sla17) #15

Tak, Phenom II X4 955 BE będzie chyba najlepszym wyjściem - Athlony są słabsze, a X6 jest też nieopłacalny, po co tyle rdzeni, skoro wydajność kuleje.