Nowa karta graficzna-stary komp. Co zmienić?

Witam,

zepsuła mi się karta graficzna i kupiłem radeona hd 6850 od HISa zapominając, że reszta może nie nadążyć (przypomniało mi się dopiero jak w 3dmarku tak mało punktów wyszło :))

zasilacz 500W

płyta główna: M2M-SLI deluxe

4GB ramu Black Dragon ddr2

AMD athlon 64 x2 6400+

windows 7

radeon hd 6850

nie wiem jaki dysk twardy :confused:

W związku z dławieniem się procesora chcę go zmienić, ale na płycie mam socket am2 (a amd phenomy mają am3, intele to już wgl) i żaden dobry nie pasuje :/. Dodam, że mam dobry radiaton Scythe, więc bym sobie podkręcił amd phenoma zamiast kupować np i3 czy i5 (taniej i początkowo chciałem na moją płytę ale nie wyjdzie :frowning: ). Pytanie: jak najmniejszym kosztem dopasować komputer do tej karty? trzeba wymieniać płyte główną?

pozdrawiam

Moim zdaniem procesora nie ruszaj. Ja mam tę kartę i procesor Intel E5200 i jest w porządku, a procesory są porównywalne. Jakiej częstotliwości masz RAM i czy 1x4GB czy 2x2GB?

Najtaniej to - http://www.proline.pl/?prodid=AMD+II+X4+640+AM3

@konrad357 kolega ma AM2, więc z Twoją propozycją wiąże się wymiana płyty głównej

Ze strony producenta płyty:

"Athlon IIX4 640(ADX640WFK42GM),3.0GHz,512KB,rev.C3,95W,SocketAM3 ALL

5001

beta, please note this version has removed LAN option ROM "

Czyli teoretycznie może działać.

Fakt, nie sprawdziłem tego

Ja bym się pokusił o wymianę RAMu na coś z 2x2GB DDR3 1333MHz…

częśtotliwość z tego co pamiętam to 800 i 2x2GB. ddr2 chyba same 800 są :wink:

dziwne, że znaleźliście możliwość wpakowania do mnie procesor z socketem am3, ale dodam, że moja karta ma z 2-3lata, a nie wiem kiedy została wyprodukowana. już wtedy wiedzieli jaki będzie am3? :slight_smile: czyli co polecacie? (jak amd to podkręcić bym chciał ale nie wiem jak niegdy tego nie robiłem).

btw punktów w 3dmarku06 z nVidia 8800GTS ok11000 z tym radeonem tylko 12500. no coś jest nie tak :slight_smile: widać, że coś muli

Poszukaj w necie czy ktoś już robił taką akcję z procesorem i będziesz miał odpowiedź czy warto tak próbować, a ze swojej strony podtrzymuję zdanie o RAM.

ddr3 do mojej płyty? jakoś nie widze tego wyraźnie

moge pożyczyć od brata on ma 8GB ddr3 1600 i zobaczyć czy działają :wink: (i tak ma karte na 1333 mam nadzieje, że nie jest źle) a i na tej samej karcie (no lekko podkręcona od geforce) ma 1800ponad w 3dmarku :slight_smile:

Wybacz moje niedokładne porady. Pod Twoją płytę nie ma co pchać DDR3. W takiej sytuacji rzeczywiście pozostaje tylko procek…

no nie wiem czy z moją płytą jakiś procek z am3 pójdzie, poszukam i popytam a jeszcze mam pytanie: od czego zależy czy można podkręcać czy nie? chodzi mi o zablokowane wartości w biosie (wersja black edition ma odblokowany mnożnik chyba, ale czy to wystarczy czy jeszcze dalej trzeba coś na płycie mieszać). można kupić proc bez radiatora?

Dodane 12.12.2011 (Pn) 18:48

http://www.bios-mods.com/forum/Thread-A … M3-Support

czyli wystarczy wyjąc bateryjki, rozładować kondensatory i zainstalować nowego biosa, żeby działały am3? najpierw instalować czy bateria?

Mam osobiście AMD Phenom II X4 955 BE, nic nie trzeba kombinować. Wchodzisz w BIOS i zwiększasz mnożnik :slight_smile: Ewentualnie napięcie,

to zależy ile podkręcasz :stuck_out_tongue:

do ilu podkręciłeś? :slight_smile:

a jak z tym resetem biosa? najpierw instalować nowy, resetować go i dopiero zmieniać procesor czy co? najwyżej kupie i jak nie będzie działać do kupie nową płytę główną :slight_smile: ale czy można kupić jakoś bez radiatora, bo wyjdzie taniej a mam i tak lepszy? te bez BOX są może bez radiatora… a jaki też najbardziej się opłaca wg was? ten 955?

Podkręciłem do 3,6 GHz (mnożnik bodajże x18) bez zmiany napięcia, dalej nie kombinuje bo coś zrypie.

Pierw aktualizujesz BIOS, potem nowy procek. Najbardziej się opłaca 955 BE, jest wydajny i cena też dobra.

Poszukaj wersję bez Radiatora, tyle że wątpię abyś znalazł :smiley: Chyba że allegro…

Tak, Phenom II X4 955 BE będzie chyba najlepszym wyjściem - Athlony są słabsze, a X6 jest też nieopłacalny, po co tyle rdzeni, skoro wydajność kuleje.