Nowa karta graficzna z amazon.de


(Lesny Jebak 10) #1

Witam.

A więc potrzebuję nowej, oczywiście dobrej karty graficznej do takiego komputera:

C2D 2.66GHz.

Asus P5Q SE/R

4GB RAMu DDR2

Chieftec 550W - GPS550 AB A.

Inne chyba parametry zbędne.

Dodam, że musi być to z amazon.de ponieważ mam tam jeszcze dokładnie 105EURO z voucherów. Więc szukam stamtąd dobrej karty w takich okolicach cenowych (niestety trzeba odjąć z 10E za przesyłkę).

Co chciałbym od przyszłej karty? A więc:

-musi być na PCI-E x16.

-obowiązkowo DVI (mile widziane HDMi, ale to nie obowiązek)

-dawać radę w grach FullHD (posiadam monitor 24')

Jednak mam świadomość, że pewnie dużo żądam za takie pieniądze. Jednak jeżeli ktoś pokaże dobrą droższą kartę i będzie naprawdę warto to mogę wyłożyć dodatkową kasę (jednak ile to nie wiem). Tylko naprawdę musi być tego warta i żeby w/w komputer ją ogarną : ) Hmm jeszcze jedno info, że wcześniej miałem Radeona HD4850 1GB od Palita/Sonic i wszystko co będzie od niej lepsze będzie dobre (chodzi o osiągi w grach, bo dawała radę jako tako). Fajnie jeszcze jakby ta karta dawała sobie radę z nowymi grami, chciałbym pograć w F1 2010, MoHa, Fife 11, PESa 11 i to co lepsze warte : )

Z góry dziękuję za propozycję.

Pozdrawiam.


(Fokal) #2

W cenie zbliżonej do tej co podałeś to chyba nic lepszego ponad http://www.amazon.de/Palit-Nvidia-GeFor ... 106&sr=1-3 nie znajdziesz.


(Lesny Jebak 10) #3

Kurde wygląd tej karty mnie przeraża. A powiedźmy, że mam łącznie do 200E, w tych cenach będzie coś lepszego, bo lookałem Radeony HD5850, ale one już +200, a coś do 200 dobrego?


(Fokal) #4

GTX 460.


(Lesny Jebak 10) #5

http://www.amazon.de/Zotac-GeFORCE-Graf ... 092&sr=8-1

Czy mój komputer da sobie z nią radę? Czy zasilacz wytrzyma? I pytanie czy jak przerzucę się na WiN7 będzie lepiej z wydajnością w grach?

I jeszcze pytanie dotyczące amazondu. Mam tam z vouchera 105 euro a karta jest droższa więc jak dopłacić mogę? Da radę przez PayPal?


(Fokal) #6

Odnośnie opłat to Ci nie podpowiem bo nie mam bladego pojęcia. Co do samej karty i pytania o obsługę to procesor będzie ją pewnie trochę ograniczał, przydało by się podkręcić do 3-3.2 GHz, zasilacz spokojnie sobie poradzi. Co do gier na win 7 to może ten temat pomoże http://windows7forum.pl/dzialanie-gier- ... -5225.html , ja tak czy siak na nowym sprzęcie xp bym nie instalował.